Акація пізнавана по ароматного цвітінню і оригінальним листяним композиціям на гілках. Не всі знають, що це одне з найпоширеніших дерев на планеті. Воно росте на всіх континентах, окрім Антарктиди. У світі налічується не менше 500 видів акації. Між собою вони відрізняються відтінкам квітів і листя, висотою, розмірами і формою крони. У цьому матеріалі зібрані опис і фото найбільш популярних різновидів.
Робінія і її сорти
Біла акація або Робінія ложноакаціевая завезена в Європу з Північної Америки.
Вона успішно акліматизувалися і стала затребуваною в середній смузі. Цей вид акації в формі дерева або чагарнику висаджують на рівнинних ділянках з дефіцитом вологи, оскільки рослина:
- посухостійка;
- зміцнює грунт;
- захищає від вітру інші насадження.
Увага! Біла акація росте швидко. За пару років можна облагородити нею дикий степова ділянка.
опис:
- висота – до 20-25 м;
- крона – ажурна, плоска;
робінія
- листя – тонкі, довгасті;
- забарвлення зелені – блідий, з сріблястим відливом;
- довжина шипів – 4-5 см;
- квіти – білі або кремові;
- цвіте в квітні-травні, з солодким ароматом.
Увага! Максимальної висоти дерево досягає в регіонах з теплим кліматом. Важлива умова – достатнє зволоження.
Насадження з таких рослин виглядають декоративно. До того ж деревина у них тверда, міцна і не схильна до розтріскування й гниття. Така сировина цінується на рівні ясеневого або дубового. Дерево використовують в столярній справі, тому що воно легко піддається поліровці і не втрачає презентабельності під дією сонячних променів.
У білої акації є кілька відмінних один від одного підвидів:
- Новомексіканская;
- клейка;
- Щетіністоволосая.
Відмінності між ними полягають в деяких особливостях будови листа і пагонів. По висоті щетіністоволосая робиния – найнижча, не вище 3 м. Вона має пурпурові або бузкові суцвіття. У решти дерев вони білі.
Рожева і кримська різновиди. Мімоза
Рожева акація відрізняється пишним цвітінням. Назва дерева визначили яскраві квіточки. При цьому характерний аромат від них ледь вловив. У південних регіонах з ранньою весною рожева акація може цвісти двічі – у квітні і у вересні. У звичайному стані цей період припадає на травень. Інші особливості:
- висота – 7-12 м;
- крона – широка;
- кора – коричнева, гладка;
рожева
- листя – довгі, складні за будовою, насичено-зелені;
- колючки – великі, білі, але м’які на дотик.
Увага! Рожеву різновид називають невибагливої в сімействі. Дерево справляється і з літньою спекою, і зі зниженням температури до -30 ° С.
Акація срібляста відноситься до вічнозеленим культурам. Він добре відома під ім’ям мімоза. Батьківщина рослини – Австралія. З цим пов’язаний не зовсім типовий для північної півкулі вегетаційний період. Тому мімозу культивують в південних регіонах: Кавказ, Середня Азія, Середземноморське узбережжя.
Інші характеристики:
- Крона утворює розкидистий парасольку. Вона складається з довгих перовідних різьблених листочків.
- Виростає до 10-12 м. Стовбур покритий гладкою сіро-бурою корою.
- Цвітіння цього виду акації наступає в лютому і триває близько місяця. Дерево викидає суцвіття – густо заповнені волоті з яскраво-жовтих помпончікамі (0,5-0,8 мм в діаметрі).
Мімоза
Кримська (шовкова) акація або Ленкоранская альбіція красива ажурним листям. Це властивість зелені надає велику кількість тонких білих прожилок. На ніч листочки згортаються. Цвіте кримська різновид теж оригінально. Пухнасті квіти складаються з безлічі тонких пелюсток і нагадують кульбаба, тільки пофарбовані в рожевий або червоний. У фазу цвітіння дерево виділяє приємний запах. Максимальна висота рослини – 12 м. Воно досить вимогливо до відходу. Вирощують культуру на сухих ґрунтах при великій кількості сонячних променів. Для прохолодних північних регіонів вона не підходить.
Інші різновиди дерева
Серед інших акацій, затребуваних садівниками, – китайська. Вона являє собою розлогий чагарник висотою до 10 м. Листочки – дрібні, складені парами. Під час цвітіння кущ густо покривають яскраві пухнасті суцвіття. Аромат нагадує фіалковий і малиновий. Китайський вид акації виростає в теплих регіонах, де немає ризику заморозків на грунті в теплу пору року.
Ленкоранская
Збройна або парадоксальна акація незвичайна своїми мініатюрними розмірами. Цей чагарник виростає всього до 1-3 м. Листя у нього асиметричні, з сріблястим відливом. Їх довжина – до 2,5 см. Гострий прилистниках у рослини замінює шип. Цвіте озброєна різновид в квітні, випускаючи барвисті жовті квіти.
Порада. Через габаритів цей вид акації використовують як ампельної культури.
Софора або різновид японська – так само, як і класична акація, відноситься до сімейства Бобові. Дерево виростає до 25 м. Колючок не має. Особливу декоративність йому забезпечують пишні волотисте суцвіття з довгих квітів. З боку крона дерева здається невагомою. Цвітіння припадає на середину літа.
софора
вербова – ще один представник вічнозелених акацій. Культура має розлогою кроною розміром близько 8 м. Колючок немає, листя довгі і вузькі, темно-зелені. Гілки тонкі, що звисають. У фазу цвітіння утворює яскраво-жовті кульки-суцвіття.
Акація – теплолюбна культура. Але багато хто з її видів адаптовані для вирощування в холодному кліматі. Найчастіше дерево невибаглива і витривала при мінімально потрібних умовах.