Нітроамофоска: унікальне комплексне добриво для вашого городу

Рослина бере з повітря всього три елементи: вуглець, водень і кисень. Для побудови глюкози і крохмалю цього цілком достатньо, але хімічні формули білків, нуклеїнових кислот і вітамінів вимагають більшого числа складових. До найбільш затребуваним елементів, що містяться в грунті, відносяться азот, фосфор і калій. Їх можна вносити поодинці, а можна і комплексно, у вигляді багатокомпонентного добрива. Пропонуємо розібратися, що являє собою нітроамофоска і яких правил її застосування слід дотримуватися для максимального ефекту.

Сірі гранули для городу: склад і гідності

Нітроамофоска – це суміш трьох речовин: фосфату амонію, нітрату амонію і хлориду калію. Як видно з назв компонентів, в цьому агрохімікатів міститься азот в двох формах, фосфор і калій. Застосування нітроамофоски виправдано наступними її перевагами:

  • добриво слабо поглинається грунтовим комплексом;
  • нульова гігроскопічність полегшує тривале зберігання;
  • відсутність необхідності змішувати компоненти економить час;
  • пропорції хімічних елементів в ній ідеальні для більшості культур;
  • високі концентрація і розчинність нітроамофоски істотно підвищують врожаї.

підгодівля для городніх рослин

Застосування нітроамофоски не рекомендується тільки в тому випадку, якщо в попередньому сезоні грунт була зайнята горохом або викою і збагатилася азотом. Після бобових культур краще обійтися добривом без азотного компонента.

Увага! Нітроамофоска легко загорається і недовго зберігається – ці її особливості слід враховувати при розрахунку закупівлі та виборі місця складування.

Хімічна промисловість випускає різні марки нітроамофоски для конкретних регіонів з різними грунтами. Зміст NPK в них може коливатися в досить широких межах, наприклад, 16:16:16 (найбільш затребувана марка), 19: 4: 19, 20:10:10. Для чорноземів випускаються марки з меншим вмістом азоту, але збагачені калієм. Нітроамофоска для підзолистих грунтів, навпаки, збагачена азотним компонентом.

Транспортування і зберігання

Унікальний хімічний склад нітроамофоски служить на благо родючості грунту тільки півроку з моменту виготовлення. Після закінчення цього терміну речовини, що становлять сірі гранули, починають руйнуватися, і ефективність добрива падає. Тому перш ніж купувати цей агрохімікатів, необхідно розрахувати його точну кількість, виходячи з площі посівів (посадок), якості грунту і списку вирощуваних культур.

Другий недолік нітроамофоски – вона горюча і вибухонебезпечна, в зв’язку з чим її перевозять тільки наземним транспортом, а зберігають з урахуванням наступних рекомендацій:

  • склад повинен бути закритим і віддаленим від житлових приміщень;
  • в якості матеріалу для стін складу допускаються бетон і цегла, але ні в якому разі не дерево;
  • температура в приміщенні не повинна перевищувати 30 градусів, а вологість – 50%;
  • джерел відкритого полум’я і нагрівальні прилади поблизу не допускаються.

гранульована підгодівля

Як підгодовувати рослини багатокомпонентним добривом

Грамотне застосування нітроамофоски спирається на аналіз щільності ґрунту: чим вона глинистих, тим повільніше компоненти добрива поширюються по її гумусового шару. У зв’язку з цим в середні і важкі суглинки нітроамофоску вносять тільки під осінню оранку або перекопування, а в супеси – навесні.

У великих господарствах добриво вносять по 150-200 кг на гектар під зернові культури, кукурудзу, кормову і цукровий буряк, соняшник. У приватних підсобних господарствах норми такі:

  • внесення на вперше обробленої грунті – 50 г на кв.м;
  • під перекопування – 40 г на кв.м;
  • в тепличний грунт – 60 г на кв.м;
  • літні підживлення – 1-2 ст. л. на 1 л води;
  • некореневі – 1,5 ст. л. на 1 л води.

Методи внесення нітроамофоски розрізняються залежно від часу та призначення:

  • у вигляді розчину: добриво інтенсивно розмішують у воді, витримавши пропорції, зазначені на упаковці, і поливають грунт під рослинами;

внесення добрив

  • розсипом: гранули беруть жменею (працюють в рукавичках) і розсипають по поверхні грунту;
  • точково: відведені кількість гранул підсипають в лунку при посадці розсади, бульб, саджанців.

Порада. Під картоплю краще взяти марку нітроамофоски, в якій калію побільше (наприклад, 17: 1: 28), цей елемент збільшує кількість бульб з куща і покращує смакові якості продукції.

На застосування нітроамофоски добре відгукуються такі культури, як троянди, виноград, буряк, морква. Томати і картопля рідше хворіють фітофторозом і паршею. Частота використання добрива не повинна перевищувати двох разів за вегетацію. Пам’ятаючи про високий вміст в ньому азоту і можливе накопичення нітратів в тканинах рослин, внесення підгодівлі припиняють не пізніше, ніж за два тижні до збору врожаю.

Нітроамофоска – старе, перевірене часом і поколіннями агрономів добриво. Відмінно зарекомендував себе на різних типах грунтів у всіх регіонах країни, воно користується заслуженою популярністю і у великих землевласників, і у дачників. Дотримання норм і строків внесення дозволяє повністю задовольнити потреби рослин в мінеральних солях і при цьому не завдати шкоди здоров’ю людини.

А для яких культур використовуєте це добриво Ви?

Нітроамофоска: відео