Будь-городник мріє про щедрі врожаї, які будуть давати йому культури, висаджені на дачній ділянці. Найчастіше для досягнення цієї мети доводиться використовувати далеко не безпечні методи, які можуть погіршити харчові характеристики продукту. Але існує і достатня екологічно безпечна альтернатива: йод і зеленка. Далі про користь, особливості застосування та тонкощах обробки зеленкою, йодом і молочною сироваткою огірків у відкритому грунті (з відгуками і докладної відео інструкцією).
Про корисні властивості антисептиків
Антисептичні властивості зеленки і йоду всім добре відомі: будь-які рани, якими вони обробляються, з часом затягуються і ніколи не запалюються. Ці прості, здавалося б, але настільки ефективні ліки є в кожній аптечці, але городники застосовують їх зовсім з іншою метою. Отрутохімікати, які часто використовують для обробки овочевих культур, і огірків, в тому числі, далеко не безпечні. Чого не скажеш про настільки нешкідливих засобах як йод або зеленка, які не тільки допоможуть захистити культуру від хвороб, але і повністю збережуть урожай (і навіть допоможуть його збільшити).
Порада. Якщо у огірків злегка або навіть сильно пошкоджена шкірка, а овочі необхідно транспортувати, досить змастити пошкоджені ділянки зеленкою і вони трохи затягнутися: плоди будуть цілком придатні для транспортування.
Захисні властивості, якими володіє зеленка, пов’язані, в першу чергу, з вмістом в її складі великої кількості міді та інших мікроелементів. А йодний розчин, наприклад, здатний знищувати різних шкідників і хвороби. Крім того, він відмінно підходить для добрива грунту.
Обробка посадок зеленкою не зашкодить ні рослинам, ні людині
Застосування антисептиків для захисту огірків від різних хвороб
Огірки, на жаль, сильно схильні до деяких захворювань (зокрема, грибкових), які здатні пошкодити рослини і, таким чином, негативно вплинути на їх життєздатність і надалі врожайність.
Розглянемо основні огіркові хвороби і методи боротьби з ними з використанням антисептиків.
прикоренева гниль. Збудником цієї хвороби є грибок, який живе в грунті і дуже любить підвищену вологість. Проявляє себе хвороба у вигляді пожовклих нижніх листя розсади, побуріння її кореневій частині та ін. Справитися з проблемою допоможе як йод, так і зеленка. У першому випадку використовується йодний розчин, приготований з йоду і простої води (співвідношення 1: 2). Отриманим розчином необхідно змащувати стебла на висоті близько 15 см від ґрунту. Частота обробки – 2 рази на тиждень до повного зникнення ознак хвороби.
Є ще один розчин, приготовлений на основі йоду і молока або молочної сироватки з додаванням господарського мила. Для його приготування вам знадобиться молочна сироватка (1 л), йод (30-35 крапель), господарське мило (1 ст. Ложка). Всі інгредієнти необхідно ретельно перемішати і додати в воду (близько 10 л). Підготовленим розчином рослини обробляються орієнтовно 1 раз в 10 днів. Це допоможе запобігти поширенню грибних спор, які можуть викликати захворювання бактеріоз.
Борошниста роса
Несправжня борошниста роса. Захворювання вважається одним з найнебезпечніших. У період цвітіння / плодоношення на листках з’являються жовтуваті плями і сіро-фіолетові – зі зворотного боку. Згодом листя стають крихкими і гинуть. Проблема полягає в тому, щоб спори грибка можуть жити в землі протягом декількох років і весь цей час заражати рослини.
Боротися з хворобою можна за допомогою спеціального розчину, приготованого з зеленки з молочною сироваткою і сечовиною. На 1 л води піде близько 1 мл зеленки, 25 г сечовини і 0,5 л сироватки. Обприскування рослин необхідно здійснювати тричі за сезон: до і після цвітіння, а також в перші кілька днів після появи зав’язей.
Застосування антисептиків як підгодівля
Антисептики бувалі городники також використовують в якості відмінного добрива для огіркових грядок: можна використовувати розчини як для обприскування рослин, так і в якості позакореневого підживлення.
Увага! Хоча поживні розчини з додаванням антисептиків і вважаються виключно корисними для овочевих культур, не варто ними зловживати, оскільки у великій кількості як йод, так і зеленка впливають на огірки згубно.
Вашій увазі кращі рецепти поживних підгодівлі для огірків з використанням антисептиків і молочної сироватки:
Зеленку можна використовувати в якості підгодівлі
- Зеленка (1 крапля) додається і воду (1 л). Отриманий розчин використовується для періодичного обприскування рослин. Подібна процедура допоможе молодим рослинам накопичити більше хлорофілу і прискорити своє зростання. Крім того, такий розчин – просто порятунок для тих, хто вирощує овочеві культури на болотистій місцевості, грунти якої часто збіднена. Зокрема, можна відзначити в такому грунті мала кількість міді. Саме зеленка допомагає наситити грунт цим такою необхідною для рослин мікроелементом в потрібному ступені.
- Йод (12 крапель), сироватка (0,5 л) і води (5 л) ретельно змішуються. Готовий розчин використовується в якості кореневого підживлення, яка допоможе домогтися неймовірної швидкості росту (здорової, до того ж) культури. Застосовувати його бажано не частіше 2 разів на місяць.
- Слабкий йодний розчин стане відмінним стимулятором для утворення зав’язі. Досить лише додати 1 краплю йоду в 1 л води і здійснювати позакореневе обприскування молодих рослин. Це допоможе також отримати більш багатий урожай, а огірки придбають чудовий смак і наситяться вітамінами.
Як ви могли переконатися, прості антисептики, які ми використовуємо в побуті, можуть стати потужним інструментом у боротьбі з огірковим хворобами, а також допоможуть культурі прискорити своє зростання і при правильному застосуванні істотно збільшать урожай овочів. А найголовніше – витрати на ці кошти будуть мінімальні, як і кількість часу, використане для догляду за овочевою культурою. Успіхів!