Опис джерсейської породи корів. Зовнішній вигляд тварин, продуктивність, відгуки

Джерсейська різновид корів – кращий варіант для тих, хто хоче налагодити економічно вигідне молочне господарство. Порода відрізняється високими показниками надою, дає жирне молоко і відрізняється невередливим вдачею. Характеристики та відгуки про корів допоможуть розібратися, чи варто заводити їх в своєму господарстві.

Історія походження і особливості породи

Джерсейська порода вважається дуже давньою. Точних даних про її появу і предків немає. Назва корів походить від острова Джерсі (протоку Ла-Манш), жителі якого масово розводили парнокопитних. Порода була продуктивною, до того ж, з її молока виходило велика кількість масла. У XVIII столітті на острів навіть заборонили завозити інших корів, щоб не допустити небажане схрещування.

Сьогодні джерсейська вважається елітною молочної різновидом. Її не часто побачиш на вітчизняних пасовищах, адже племінні екземпляри коштують недешево. Є думка, що ці корови погано адаптуються до умов російського клімату. Досвід тваринників показує: можна отримувати високі надої і якісне молоко, якщо приділяти тваринам більше уваги.

Джерсейська порода невелика, як і всі парнокопитні цього напрямку. За зовнішнім виглядом вона не схожа на більшість інших корів, популярних серед тваринників РФ. Характеристики:

породи корів

  • зростання в холці – близько 1,2 м;
  • маса – 600-750 кг (бик), 400-450 (корова);
  • голова – невелика, вузьколоба, з масивними надбрівними дугами;
  • профіль морди – увігнутий;
  • шия тонка, покрита складками;
  • тіло корови виглядає пропорційно, хоча й трохи незграбно;
  • тулуб пласке, з увігнутою спиною і косими ребрами;
  • груди вузька і глибока;
  • підставу хвоста піднесено;
  • вим’я масивне, чашеобразное.

Увага! У джерсейської корів однакова масть: від рудого до світло-бурого. Іноді на черевній частині та кінцівках зустрічаються білі плями. Бики зазвичай темніше, мають подовжню чорну смугу вздовж спини.

Продуктивність джерсейської різновиди

Показники удою у цих корів – одні з кращих серед представників усіх порід. Середній обсяг молока – 4 тис. Л на рік. При спеціальною методикою організації харчування величина виростає до 8-11 тис. Л. молока в рік (близько 25-30 л на добу). Жирність продукту висока:

  • в середньому – 5-6%;
  • максимальна – до 8%.

Увага! Чим вище надої, тим нижче жирність продукту на виході. Але в середньому вона все одно залишається високою.

Молоко має приємний аромат і ніжний смак. Великі бульбашки жиру швидко піднімаються на поверхню і формують товстий шар вершків. Молоко корів з острова Джерсі – відмінна основа для різноманітної молочної продукції. М’ясо у корівок також смачне, але через їх комплекції вихід цього продукту виходить невеликим. Тому породу розводять виключно для молока.

догляд за коровами

За відгуками тваринників РФ, молоко цієї корови не тільки жирне, але і збагачене кальцієм, білком. У приватних господарствах заводчики в середньому фіксували жирність близько 5%. Сметана виходить густий. Інші продукти також високої якості.

Особливості вирощування корів

Джерсейська порода невимоглива до умов утримання:

  1. Компактні розміри тіла дозволяють коровам жити в досить скромних приміщеннях з хорошою вентиляцією.
  2. Влітку тваринам потрібно більше тепла і світла. Поселите їх під стаціонарний навіс, обладнаний всім необхідним. Не забувайте про чистоту і гігієну.
  3. Порода полохлива. Її не варто вирощувати в галасливій обстановці міста, біля аеродрому і т.п.
  4. Контролюйте споживання води. Дорослі особини справляються з цим завданням самі, а телят важливо обмежувати. Тваринники попереджають: якщо малюк п’є більше 3 л, у нього почнуться проблеми з травною системою.
  5. Худоба їсть мало, він невибагливий до трав’яному складу пасовища.

Перше потомство самки дають з 2-3-го року життя. Поява на світ теляти проходить легко. Але малюки народжуються маленькими і крихкими, тому догляд за ним в перші місяці життя вимагає скрупульозності. Для початку витріть теляти соломою або дочекайтеся, поки корова зробить це мовою. Потім створіть новонародженому теплу обстановку без протягів.

як доглядати за коровою

Прикорм робіть з 2-го тижня життя митими овочами, сіном. Їжа повинна бути чистою, непошкодженою. Додавайте в меню сіль і червону глину. До місячного віку розводите материнське молоко водою, а в їжу додайте комбікорм. 60-денний теля зможе самостійно пастися на лузі.

З розведенням породи у вітчизняних тваринників проблем не виникало. Корова дійсно невибаглива. Але рентабельною вона може стати тільки в господарствах, де фермери не просто продають молоко, а роблять з нього похідну продукцію.

Джерсейська порода: відео