Опис маскувальної сітки для забору

 

Існує маса способів, щоб обгородити дачу або ділянку. Забір може бути капітальним, наприклад, цегляним або більш легким з маскувальною сітки. Другий варіант прослужить не так довго, але серед його переваг – простота монтажу і економічність. Якщо вам потрібна світлопроникність і одночасно захист від зовнішнього світу, то вибирайте камуфляж. Його природні відтінки створять ілюзію живоплоту біля будинку.

Види маскувальною сітки для парканів

  1. Еталон. За виглядом нагадує хвойні гілки. Колір максимально наближений до природного. Залежно від умов експлуатації термін служби від двох років і більше.
  2. Лайт. Імітація зеленої або коричневої листя. Матеріал має поліуретанове покриття. Малюнок симетричний і несиметричний. Термін служби 2 роки і більше.
  3. Папороть. Імітує папороть. Фрагменти з хвилястими краями дуже нагадують цю рослину. Матеріал просочують поліуретаном. Термін служби близько двох років. Забарвлення від яскраво-зеленої до жовтої.
  4. Пейзаж. Малюнок симетричний, в коричневих тонах. Матеріал довговічний.
  5. Екон. Коричнево-зелені фрагменти з матовою поверхнею, що зменшує відблиски. Найбільш довговічний з усіх типів камуфляжу.

маскувальна сітка на паркан

За типом збірки, маскувальна сітка може бути:

  • каркасної (основний матеріал кріпиться на сітку з капрону);
  • без каркасної (фрагменти кріпляться один до одного без капронової нитки).

Другий варіант завжди дешевше, але має маленький термін служби. Основний матеріал камуфляжу завжди обробляється речовинами для додання стійкості до зовнішніх чинників (сонця, опадів, вітру). Деякі виробники додають ще й декоративні елементи.

Характеризуються сітки ступенем затінення.

  1. Слабка (затримують 45% променів – для відкритих ділянок із зеленими насадженнями).
  2. Середня (до 80% променів – для альтанок і зон відпочинку).
  3. Висока (до 95% променів – для приватних закритих ділянок).

Увага! Маскувальна сітка – матеріал рулонний. При покупці звертайте увагу на якість плетіння, відсутність випадів і потертостей.

Самостійне виготовлення сітки

Робота нескладна, але потребують терпіння і великої кількості часу. Виконується на основі простої рибальської мережі. В якості основного матеріалу потрібна тканина відповідної забарвлення «камуфляж». Нарізають на смуги (шириною 6-7 см), які пров’язують через підготовлений каркас.

маскувальна сітка на парканВиготовлення маскувальною сітки своїми руками

Смуги можуть бути плоскі, але найкраще виглядає фактурна «кудлата» нарізка. Для цього стрічку складають удвічі по довжині. Вільний кінець надсекают двічі, щоб прив’язати стрічку до каркасу. Потім по всій довжині ножицями роблять діагональні надрізи з кроком близько 6 см. Ширина кроку залежить від ширина смуги. Головне, щоб до краю залишалося 1,5 см. Надрізи виконують під кутом 45 °.

Порада. Якщо основна тканина – трикотаж, розрізають під прямим кутом 90 °.

Заготівлю перевертають і розрізають вже з іншого боку, але в зворотному напрямку. Тепер розрізи йтимуть між тими, що були виконані раніше. Розріз починають з того краю, де було залишено 1.5 см, стільки само не дорізають і тут. Смугу розгортають і отримують гірлянду зі своєрідними фрагментами-листочками.

Плетіння починають з прив’язування стрічки до вільної осередку сітки. Матеріал протягують через каркасні отвори в шаховому порядку. Більше однієї комірки не пропускають. Через кожні п’ять осередків роблять закріпку, повертаючи стрічку на крок назад. Вплітають смужки не по прямій лінії, а заокругленим візерунком, кожен вільний кінець стрічки зав’язують на вузол. Візерунки можна повторювати і відображати дзеркально. Прямих ліній будь-якого напрямку уникають, так як вони будуть помітні на завершеною роботі.

При використанні «кудлатою» нарізки, вода скочується за фрагментами-листочків і намокати матеріал буде повільніше.

Установка сітки на огорожу і її застосування

Маскувальна сітка може бути просто накинута на паркан без кріплень. Краще, звичайно, зафіксувати її в декількох місцях товстої дротом. Якщо сітка була куплена, то, швидше за все, вона буде мати спеціальні кріпильні отвори і гачки. Деякі монтують сітку за допомогою клейового пістолета. Правда, в подальшому, будуть складнощі з її заміною.

маскувальна сітка на парканДекорування паркану маскувальною сіткою

Якщо стовпи забору встановлені на великій відстані, то сітка повинна мати капронову основу. В іншому випадку вона стане провисати і швидко прийде в непридатність. Стовпи встановлюють не більше ніж через 2,5 м. Між ними натягують рабицю, на яку накидають камуфляж. Такий спосіб монтажу найбільш довговічний. Можна обійтися і без металевої основи.

Порада! При покупці рулонів камуфляжу почитайте відгуки про виробника, порівняйте ціни.

Камуфляжну сітку використовують для оформлення альтанок і ігрових зон. Матеріал не вигорає на сонці і не відбиває сонячні відблиски, не горючий і не здатний накопичувати вологу. Завдяки обробці просоченнями, здатний витримати дуже високі і дуже низькі температури і її різкі перепади. Маскувальною сіткою вкривають транспорт, натягують як тенту для навісу.

Цікаво буде виглядати сітка, декорована живими рослинами. Біля огорожі висаджують різні ліани, плющі. Такий дизайн поєднує два стилі: екостиль і стиль мілітарі. Якісно виконане виріб здатний зберігати свої властивості близько 15 років.

Маскувальна сітка: відео