Особливості догляду та розмноження белопероне

Серед домашніх рослин є чимало яскравих представників, які не тільки красиві, але і невибагливі в догляді. Багато з них зустрічаються у любителів кімнатного квітникарства досить рідко. До них відноситься і белопероне. Це гарний і невибагливий квітка, не доставляє особливого клопоту його власнику. Але певні умови утримання йому все ж потрібні.

Опис і різновиди

Белопероне – це тропічний квітка родом з Центральної і Південної Америки. Відноситься до сімейства акантових. Назва рослини в перекладі з грецького означає «наконечник стріли». І дійсно, на фото можна побачити, що колосовидні його суцвіття зовні чимось нагадують вістря стріли.

Зростає белопероне швидко, досягаючи у висоту до 1-1,5 м. Але в домашніх умовах рідко буває більше 1 м. Відноситься до чагарників, відрізняється яскравістю і незвичністю цвітіння. Пагони злегка розгалужені зі слабким Одеревіння. Листя невеликі, подовжено-яйцевидної форми, можуть бути опушеними або голими. Суцвіття витягнуті і зігнуті, яскравого забарвлення. Найчастіше зустрічаються екземпляри з червоними, помаранчевими та жовтими квітками, рідше – з білими і рожевими.

Увага! Белопероне – один з небагатьох представників домашніх рослин, здатних цвісти практично цілий рік. Період цвітіння тривалий, може досягати до 10 місяців в році.

Всього в природному середовищі налічується до 60 різновидів цієї рослини. Але в домашніх умовах вирощується лише кілька видів белопероне, а саме:

кімнатна квітка

  • крапельна – в кімнатному квітникарстві зустрічається найбільш часто;
  • плюмбаголістная, інша назва цього різновиду белопероне – свінчатніколістная;
  • фіолетова або «ракова шийка».

Особливості догляду

Будь-яких складнощів у догляді за цим кімнатною квіткою зазвичай не виникає. Виростити белопероне зможе навіть новачок в домашньому квітникарстві. Але певні умови рослині створити все-таки потрібно, без цього не буде його активного росту і пишності цвітіння.

При вирощуванні белопероне в кімнатних умовах необхідно:

  • створити певний мікроклімат;
  • правильно поливати квітку;
  • своєчасно підгодовувати;
  • виробляти регулярну його обрізку.

Белопероне – рослина з тропіків, тому любить тепло. Цим його потрібно забезпечити і в домашніх умовах. Влітку температура навколишнього повітря не повинна опускатися нижче 18 градусів. У зимовий же час оптимальною температурою буде близько 12-16 градусів.

домашнє квітникарство

Ця квітка є світлолюбна. При нестачі світла він гірше цвіте і сильно витягується, а листочки його починають жовтіти, потім опадають. Переважно розміщення белопероне на південній стороні. Добре відчуває себе і на вікнах, що виходять на південний схід.

Увага! Белопероне погано переносить пряме сонце. Краще розсіяне освітлення з деяким притенением.

Полив потрібен регулярний, досить частий, але тільки відстояною водою і без заливання. З піддону воду потрібно відразу ж виливати. Влітку белопероне поливають частіше, ніж в зимовий період. Потрібні квітки і регулярні підгодівлі. Для цього можна взяти мінеральне добриво, призначене для квітучих рослин. З травня по жовтень удобрюють приблизно раз в 2 тижні. Взимку ж, коли рослина відпочиває, досить годувати його 1 раз в 1-1,5 місяця.

Варто також звернути увагу на обрізку, що буде сприяти цвітінню і збереженню декоративності белопероне.

Пересадка рослини

Ця квітка досить швидко розростається, заповнюючи корінням посадкову ємність. Тому белопероне потрібно регулярна пересадка. Молоді екземпляри пересаджують щорічно, при необхідності – через 6 місяців, а дорослі – кожні 2-3 роки.

догляд за квітами

Процедура пересадки досить проста:

  • Акуратно дістати квітку з горщика і оглянути його кореневу систему на предмет пошкоджень. Хворі, засохлі і пошкоджені коріння потрібно обрізати.

Порада. За півгодини до пересадки рослину можна полити, тоді витягти з горщика його буде набагато легше.

  • Підготувати більш простору посадкову ємність. Насипати на дно горщика шар керамзиту і заповнити його на третину свіжим субстратом. Можна взяти покупної універсальний грунт або приготувати грунтову суміш самостійно, змішавши по 2 частини дернової і листової землі, додавши туди ж по 1 частини піску і перегною.
  • Помістити белопероне в горщик, заповнити вільний простір в ньому грунтом, акуратно утрамбовуючи його, щоб не пошкодити коріння квітки.
  • Після пересадки полити рослину і помістити його в затінок на 3 дні. Після повернути горщик з белопероне на колишнє місце і відновити звичайний полив.

Способи розмноження

Любителям кімнатних квітів в домашніх умовах є 2 способи розмноження белопероне: насіннєвий і живцями.

цвітіння кімнатної рослини

Живцювання – популярний спосіб, який використовується в домашніх умовах найбільш часто. Для розмноження беруть пагони довжиною близько 10 см, на яких є кілька листів, і поміщають їх в легкий субстрат. Для прискорення пророщування можна обробити живці засобом «Корневин». При оптимальній температурі в 20-25 градусів приблизно через 10 днів починають з’являтися перші корінці. Кращий час для вкорінення – весна-літо.

При насіннєвому способі до посадки нових рослин приступають раніше – на самому початку весни. Насіння висаджують в легкий грунт. Для збереження тепла ємність з висаджених насіннєвим матеріалом бажано накрити зверху склом або плівкою. Необхідна для проростання температура – 20-22 градуси. За оптимальних умов скоро можна очікувати появи перших сходів. Після проростання і появи у сіянців декількох листочків їх розсаджують по окремих горщиках.

Белопероне можна назвати простим в утриманні квіткою. Навіть при мінімальних зусиллях цю екзотичну рослину буде відчувати себе добре і радувати оточуючих своєю красою і пишним цвітінням.

Белопероне: відео