Особливості посадки черешні навесні і восени

Таке плодове дерево як черешня полюбилося багатьом за чудовий смак ягід. Це примхлива рослина, але якщо знати, коли садити черешню – навесні або восени – і як доглядати за нею, можна збільшити врожайність в кілька разів.

посадка черешня

Загальна характеристика черешневих культур

Черешневе дерево виростає до 20-30 м у висоту. Має пишну зелене листя, яка з’являється в кінці періоду цвітіння. Агрономи вивели також карликову різновид культури: рослини до 3-5 м, завдяки яким збір врожаю стає зручнішим.

Колір ягід залежить від сорту: вони можуть бути жовтими, червоними і рожевими. Багато видів черешні самобесплодние, тому поруч важливо посадити 2-3 інших сорти для запилення (наприклад, Іпуть).

Тривалість життя черешні приблизно 100 років, але зазвичай рослина залишають на 15-20 років. З одного дерева можна зібрати від 25 до 35 кг ягід.

Догляд за молодою чершней

У світі налічують 4 тис. Видів черешень, з них 46 були створені російськими агрономами.

Найбільш підходящі райони для черешні

Багато хто вважає, що черешню краще вирощувати в південних областях і регіонах. Вона вразлива до низьких температур і може загинути при найменших заморозках. Але завдяки агрономам з’явилися такі сорти, які підходять для вирощування в районах з холодним кліматом.

Важливо правильно посадити черешню. У південних областях це краще робити восени, т. К. Посадка навесні загрожує загибеллю саджанців через високі температур, що починаються в березні. У цей період з’являються шкідники. А ось з вересня по листопад рослина має можливість повністю зміцніти. Т. к. На півдні не буває сильних морозів, садити краще в цей час.

розпрямлення коренів

У Центральних областях Росії, Сибіру і на Далекому Сході посадка здійснюється навесні, щоб дерево змогло зміцніти в літній період. У цей час у садівника є можливість регулярно спостерігати за формуванням і розвитком рослини, щоб в разі непередбачених обставин швидко вжити заходів: при посухи або навпаки надлишку вологи, а також при появі комах і хвороб.

Посадка навесні

Щоб отримати хороший урожай, важливо використовувати керівництво по правильній підготовці грунту і посадці, а також здійснювати регулярний догляд за черешневим деревом.

вибір саджанця

Якщо ви вибрали зимостійкий сорт черешні, краще почекати, коли температура підніметься вище 0 ° C. Для молодого саджанця слід заздалегідь приготувати нове місце. Краще зробити це восени.

Приблизна глибина лунки – 70 см, ширина – 1 м. У землю обов’язково вносять органічні добрива і застосовують дренированную грунт. Посадити черешню краще до того, як почнуть набухати бруньки.

Посадка восени

Важливо знати, що восени можна садити рослина в північних регіонах країни, т. К. Витримати зиму вдасться не кожному молодому дереву. Якщо ви вирішили зробити це восени, потрібно дотримуватися деякі рекомендації для садівника:

  • добре прикопують саджанець;
  • готуйте яму під кутом 45 °;
  • обережно викладайте коріння рослини;
  • простежте, щоб крона дивилася в південну сторону.

правильна посадка

Посадка черешні восени виконується за 2 тижні до початку заморозків: з 20 вересня по 20 жовтня.

Пересадка рослини

Фахівці не радять пересаджувати черешню. Дерево погано переносить цю процедуру, т. К. Під час неї пошкоджуються корені і гілки.

Розміщення коренів

  1. Якщо пересадка необхідна, слід провести її не раніше, ніж через 2 роки після висадки. Слушна нагода – весна.
  2. Пересаджувати рослину потрібно грамотно, виконуючи наступні покрокові рекомендації.
  3. Восени викопайте 2-річний саджанець з ділянки разом із земляними грудками. Робіть це дуже обережно, щоб не пошкодити кореневу систему. Для кращого ефекту прикопують рослина до грунту горизонтально.
  4. Виберіть рівне нове місце, щоб взимку на цю ділянку потрапляло багато снігу.
  5. Лунку підготуйте до пересадки восени. Для цього додайте в неї перегній з торфом в пропорції 1: 1, а також 150 г мінеральної підгодівлі.
  6. Після цього видаліть хворі і пошкоджені пагони і присипте золою.
  7. Пересаджувати рослину обережно, розпрямляючи коріння. Якщо трохи місця залишилося, потрібно насипати ще торф і перегній. Шийка повинна виглядати з землі на 8 см.
  8. Обережно утрамбуйте і полийте спеціально приготованим водним розчином гетероауксину (6 відер).
  9. Ображати гілки на 1/5 – це обов’язковий процес при пересадці.
  10. Підв’яжіть рослина до кілочка, щоб захистити від сильних вітрів.

Правила догляду

Необхідно знати основні секрети догляду за черешнею:

  • стовбур дерева обмотується в мішковину, щоб захистити його від морозів і сонячних опіків;
  • для відлякування гризунів використовуються отрутохімікати;
  • полив здійснюється 1 раз на місяць, а при посухи – щотижня;
  • внесення азотних підгодівлі допоможе дереву швидше рости; щільна сітка захистить черешню від птахів.