Особливості сорту Велика

Заміський будинок або дачу неможливо уявити без густих заростей винограду, що звисають з арки. Влітку, ця рослина дає тінь. Знаходиться в такому місці дуже комфортно. Особливо коли над головами звисають великі соковиті грона винограду. Його ягоди дуже корисні. Вони багаті вітамінами, а їх вживання сприятливо позначається на шлунково-кишковому тракті людини. За останнє століття, виноградарство досягло величезних успіхів в плані своєї селекції. Практично щороку, виноградарі відкривають нові сорти, які за своїми смаковими якостями не перестають дивувати любителів цих ягід. До таких відносять і виноград Велика.

гроно Великі

Гроно сорту Велика

Болгарський переселенець

Історія і опис говорить що сорт «Велика» був виведений в Болгарії в другій половині 80-х років, відомим селекціонером Іваном Тодоровим. Два сорти винограду Альфонс Лаваллі і Болгар, об’єднали в цьому виведеному диво селекції, всі свої кращі смакові якості. Іван Тодоров, який за своє життя вивів кілька десятків видів цієї рослини, позначив цей свою працю одним з найуспішніших. «Велика» вважають середньоранніх сортом винограду, який на своїй батьківщині дозріває до останньому тижні серпня. На наших територіях, ця рослина готове до збору врожаю ближче до середини вересня. В середньому, на дозрівання винограду від моменту появи нирок, доводиться 140-150 днів. Ця рослина має високоефективними показниками свого зростання.

Кущ швидко розвивається і потребує свого формування вже через кілька місяців свого перебування на ділянці.

Вага грона Великі

Вага грона сорти винограду Велика

Найчастіше цей сорт винограду прищеплюють до сильнорослих втеч. Опис праць Івана Тодорова містить інформацію, що для цього виду винограду найкраще придатні: Монтікола, шассеней, Берландіері і ін. Саме за допомогою з’єднання цього сорту з такими підщеп, «Велика» отримує великі показники врожайності і розміри своїх кистей. Опис швидкого зростання рослини помічено і іншими сучасними виноградарями. Вони радять вирощувати його на шпалері, двох або трирівневої. Це пов’язано з великою швидкістю зростання і потужністю гілок рослини. На відміну від кистей, листя невеликі. Мають округлу форму. З внутрішньої сторони спостерігається легка шорсткість поверхні. Лист має неоднорідний відтінок. Від його початку і до краю, він змінюється – з коричневого на зелений.

велика восени

Велика восени надзвичайно декоративна

Особливо красиво, килими з листя виглядають восени. Їх колір змінюється на яскраво-бордовий.

Смакові якості і врожайність винограду Велика

Сорт «Велика» відносять до столового типу винограду. Форма його грона нагадує циліндр і конус. Вага однієї такої може доходити до 1,5 кг. Ягоди великі, подовжені. Вага однієї такої 12-14 м Їх колір синій, з бордовим відтінком. Смакові якості яскраві. «Велика» дуже солодкий і соковитий. Опис його смаку складно порівняти з якимсь іншим сортом, з схрещених видів рослин. Він більше схожий зі смаком стиглої черешні. Шкірка у цих ягід тверда, а м’якоть – соковита. Усередині кожної ягоди є одна кісточка. За своєю структурою, ягоди мають схожість з батьківським сортом винограду Болгар.

ягоди Великі

Ягоди Великі покриті восковим нальотом

Посадивши на своїй ділянці «Велика», знайте, що при правильному догляді він дає величезну кількість врожаю. Один кущ видає по 8-10 кг ягід.

На ділянках польового типу, «Велика» віддає до 400 центнерів плодів з одного гектара землі. Цей сорт винограду стабільний у своєму врожаї. Рідко коли можна помітити великий занепад чисельності зібраних кілограм. Але правильний догляд і холодний клімат відіб’ється швидше на розмірі кисті, ніж на їх кількості. Навіть заміщені нирки будуть плодоносити. Ще одна важлива риса цього сорту – стійкість до опадів і сонячних променів. Через своєї структури ягід, «Велика» відмінно переносить навіть самі дощові і вітряні сезони. Шкірочка на ягодах щільна і практично ніколи не розтріскується від природних факторів. Морози до 10-12 градусів переносить добре. На території народження сорти Велика, рідко температура ще більше знижується.

Але в наших, більш морозних умовах його необхідно вкривати і обробляти спеціальними препаратами, які запобігають розвитку грибкових утворень.

розміри ягід

Розміри ягід Великі

Сорт Велика має ряд переваг, до яких відносять:

  • відмінні від інших сортів смакові якості ягід;
  • висока тривалість зберігання в прохолодних місцях;
  • висока врожайність;
  • стійкість до розтріскування ягід;
  • непривабливість для ос.

Саме через цих якостей, сорт «Велика» вважають одним з найкращих столових сортів винограду. Але, посісти перше місце в цьому рейтингу йому заважають недоліки. Ось їх перелік:

  • швидке зростання кущів;
  • середня стійкість до захворювань;
  • середня морозостійкість.

Останній пункт з цього списку найбільш важливий для виноградарів, які бажають виростити в своєму саду це болгарський виноград. Через середнього показника стійкості до морозів, посадити і підтримувати життя «Велика» в північних територіальних районах дуже складно. Цей виноград любить тепло і для таких умов створено. Опис цих характеристик є в багатьох довідниках рослинництва. Кожен розбирається в своїй справі виноградар знає, що «Велика» – столовий виноград, призначений для вирощування в помірних кліматичних умовах.

Укриття на зиму

Укриття на зиму Великі треба робити обов’язково

Складнощі вирощування

Через свою схильності до грибкових захворювань, виноград вимагає ретельного догляду. Посадка цього сорту повинна проводитися на добре провітрюваних ділянках. Полив дожжен бути помірним. Надлишок вологи шкідливий кореневій системі винограду «Велика». При частому і об’ємному поливі на рослині швидко з’являються перші симптоми грибкових інфекцій. Для запобігання таким проблемам, необхідно використовувати розчини на основі фунгіцидів. До виникнення можливих проблем, проводять обробку рослини в три послідовні етапи. Обприскування проводиться із застосуванням препаратів: «Свитч», «Хорус» та ін. Захисний ефект посилюється при їх чергуванні.

Крім основної функції, боротьби з утворенням грибкових захворювань, ці ліки здатні зміцнити слабкі до перевантажень місця гілок рослини. 

кчественная саджанець

Якісний саджанець сорту Велика

Виноград розмножується за допомогою щеплення до сильних сортів. Сприятливими умовами для таких маніпуляцій вважають періоди активного руху соку в рослині. У ці періоди гілки винограду тільки стають зеленими. Прищеплення проводиться на відстані понад півметра над землею. Можна це робити і вже з дорослими живцями. Важлива умова, яку необхідно виконати – міцна обв’язування. Місце з’єднання двох живців міцно пов’язують хомутами, дротом або шматками тканини. Але перед цим, важливо підготувати основу прищепи. У цьому місці вручну, за допомогою ножа видаляється частина кори. В результаті з’являється виїмка, яка і служить точкою дотику. Але перед тим, як прищепити виноград, його необхідно обробити садовим варом. Правильно проведена операція дозволяє отримати урожай вже на 2-3 рік. Чим краще ви проведете прищеплення, тим більше і якісніше буде зібрані ягоди.

підв’язка пагонів

підв'язка пагонів

Пагони Великі треба підв’язувати, щоб не обламалися під вагою грон

Цей виведений в Болгарії виноград користується великою популярністю серед професіоналів вирощування рослин і любителів. Часто його порівнюють з не менш відомими сортами «Кодрянка» і «Надією АЗОС». Їх схожість і іноземним виноградом пов’язано з формою і кольором ягід. Але всі інші характеристики повністю відрізняються один від одного. При зовнішньому порівнянні «Велика» і «Кодрянка», можна помітити, що перший має великі розміри своїх кистей і ягід. Але все це може оскаржуватися.

Неправильний догляд і холодні кліматичні умови впливають не тільки на смакові, а й на зовнішні характеристики сорту.

У теплому кліматі, цей виноград має 17% цукристості своїх ягід і кислотності 5,05 г / л. При недостатньому отриманні сонячного світла перший показник може знижуватися до 15%. Зрозумілими словами, це означає, що ягоди при повному своєму дозріванні будуть менш солодкими і соковитими. Кількість врожаю теж страждає при таких умовах.