Особливості вирощування вишні Сания

При виборі потрібного сорту плодового дерева, звертають увагу на показники врожайності. Популярна вишня Сания стабільно добре плодоносить: щорічно до 15-20 кг з одного дерева. До її достоїнств відносять невибагливість у догляді і стійкість до морозів.

вишня сания

Загальна характеристика

Виведений сорт вишні Сания був в середині 2003 року. На початку 2005 року його включили до Державного реєстру Російської Федерації. Плодоносити дерево починає не відразу. Йому потрібно 2-3 роки для акліматизації і зчеплення з ґрунтом. Дозріває ця культура за короткий проміжок часу. Вегетація триває всього 90 днів з моменту утворення нирок. Т. к. Збір врожаю припадає на кінець червня або початок серпня (в залежності від регіону зростання).

Цей сорт вишні характеризується високою стійкістю до заморозків. Він здатний витримувати перепади температури від -30 ° С до +40 ° С. Різновид Сания Самоплідна. Поруч з нею необов’язково висаджувати інші схожі за характеристиками сорти. Вона здатна самостійно виробляти пилок, ніж та збільшує показники врожайності щороку.

Особливості дерева

Опис цього різновиду вказує на те, що дерева виростають невисокими. Максимальна висота кущів досягає 2 м. Крона характеризується пірамідальної формою, що не розлога. Серед інших параметрів відзначаються:

  • сірий колір кори, який не відшаровується з часом;
  • пагони помірного розміру, до 30 см в довжину;
  • суцвіття рожевого кольору, складаються з 5-8 квіток;
  • листя овальної форми, насиченого зеленого відтінку.

Особливості плода

З опису плода відзначаються такі характеристики:

  • ягоди середнього розміру, діаметр плоду становить 20 мм;
  • в середньому вага ягоди становить 3 г;
  • у шкірки є насичений червоний відтінок;
  • на плодах є черевна смуга;
  • плодоніжка довга, до 6 см.

Структура м’якоті складається з невеликих щільних волокон. Смакові якості добрі. У перші кілька років плодоношення відзначається кисло-солодкий смак. Через 5 років кислота поступово пропадає і домінує солодкість. Середнього розміру кісточку нескладно відокремити від м’якоті.

вишня сания

Посадка і вирощування

Ця культура невибаглива, але садівник повинен дотримуватися кількох правил, щоб зібрати якісний і великий урожай.

  1. Рослині цього сорту потрібна достатня кількість світла, тому посадку краще проводити на сонячних ділянках з південної частини саду.
  2. Висаджувати культуру прийнято на піднесеній місцевості, щоб грунтові води не перезволожуються кореневу частину. Рослина потребує родючих ґрунтах. З цієї причини посадку проводять в суглинні грунту або чорнозем.
  3. Не можна допускати високої кислотності грунту. Максимальні показники не повинні перевищувати 3%. В іншому випадку проводять вапнування ділянки.

Підготовка посадкового місця повинна починатися з осені. В кінці жовтня потрібно перекопати садову ділянку, видаляючи з землі все скла і каміння. Необхідно прибрати всі коріння бур’янів, які будуть перешкоджати розвитку кореневої системи вишні. Після перекопування на кожен кв. м. землі вносять по 10 кг перегною і 2 кг суперфосфату. Це дозволить підгодувати землю і зробити її більш родючою.

Саджанці сорту вишні Сания потрібно купувати в розплідниках. У таких місцях їх відразу прищеплюють, що робить зразки більш стійкими до хвороб. На поверхні не повинно виднітися ніяких ознак захворювань.

На початку березня починають підготовку посадкової лунки. Її розміри повинні бути 60 × 80 см. Дно вистилають щебенем, який буде виконувати функцію дренажу. Після цього до половини ями насипають перегній. В такому стані лунку залишають до кінця березня, а потім приступають до посадки.

Всередину поміщається саджанець, коріння якого рівномірно розподіляють по всій ямі. Верхнім шаром грунту, який залишився після викопування лунки, засипають коріння. Полив саджанця роблять через 3 дня 10 л теплої води. Дистанція між молодими саджанцями при посадці повинна складати 4 м.

Догляд

Поливати рослини цього сорту потрібно не частіше ніж 1 раз на 2 тижні. Щоразу потрібно використовувати по 20 л теплої води, що припадає на кожен кущ. Цього буде достатньо для зволоження землі і харчування рослини. Після кожного поливу, як тільки просохне земля, потрібно рихлити її і видаляти бур’яни. Це забезпечить максимальний повітрообмін всередині грунту.

Обрізка здійснюється через 3 роки після посадки. Навесні потрібно видаляти сухі та хворі ділянки. Восени проріджують крона і видаляють всі гілки, які вибиваються з крони. Всі місця зрізу обробляють садовим варом, щоб всередину дерева не потрапляли бактерії.

Добрива вносяться 3 рази за весь період вегетації. Навесні потрібно проводити полив 20 л розчину нітрату калію (40 г на 10 л води). Влітку рослина потребує 10 л аміачної селітри (20 г на 5 л води), яка забезпечить приємний смак плодам.

Восени поливають кожен кущ 15 л суперфосфатного розчину (50 г на 5 л води). Це забезпечить захист кореневої системи від морозів. Також для захисту в зимову пору року проводять мульчування землі. Восени потрібно змішати перегній і солому в рівних кількостях і покрити цією сумішшю прикореневу частину дерева.

Захворювання і шкідники

Цей сорт вишні характеризується хорошою імунною системою, але періодично на рослинах зустрічаються ознаки борошнистої роси, плодової гнилі та оливкової плямистості.

Боротися з борошнистою росою і оливковою плямистістю допомагає розчин колоїдної солі (20 г на 5 л води). Від плодової гнилі кущі вбереже розчин «хомус» (40 г на 10 л води). Всі обприскування проводяться з інтервалом в 20 днів.

У боротьбі з навалою попелиці допомагає «оксихом» (30 г на 5 л води). Щоб захистити рослину від нападу птахів, потрібно накривати крону спеціальними сітками з міцних матеріалів.

вишня сания

Висновок

Сорт вишні Сания користується популярністю на ринку через велику кількість переваг. Селекціонери, які займалися виведенням цього різновиду, зробили все, щоб включити в неї всі позитивні якості і зробити її стійкою не тільки до зміни клімату, але і до захворювань.