Популярна вишня Шубинка відноситься до деревовидним рослинам. Її основна перевага полягає в довговічності. Середня тривалість життя культури становить 30 років. Недолік сорту – низька морозостійкість, тому потрібен додатковий догляд, від якого залежить не тільки врожайність, але і терміни здатності до плодоношення.
Вишня Шубинка популярна серед садівників
Особливості культури
Вишня сорту Шубинка була виведена на початку XX ст. В кінці 1950-х рр. цю культуру включили до Державного реєстру країни. Спочатку вона підходила тільки для центральних і південних регіонів. До кінця XX в. її почали вирощувати повсюдно.
Сорт вишні Шубинка відноситься до середньопізніх культурам. Плодоношення спостерігається через 3 роки зростання на постійному місці. Збір врожаю припадає на кінець серпня. Якщо ж дотримуватися всіх правил по догляду, то збирати урожай представиться можливість вже на початку серпня. Плоди рідко розтріскуються і перестигають, тому збір продукції триває до середини вересня.
Цей різновид характеризується низькою стійкістю до заморозків. Вона не належить до Самоплодность культурам, тому поруч потрібно посадка інших сортів, близьких за характеристиками. До кращих запилювачів відносяться Волочаевка, Новела і Тютчевка.
Особливості дерева
Дерево сорту вишні Шубинка характеризується висотою в 2-3 м. Опис вказує на те, що крона пірамідальної форми, середньої густини. Пагони характеризуються тонкістю. Їх основний колір – коричневий, але є невеликий сірий наліт, який покриває всю площу втечі.
Серед інших характеристик дерева можна відзначити:
- суцвіття великі, рожевого кольору: вони складаються з 5-8 квіток, маточки і тичинки різного розміру, що не дозволяє культурі самостійно виробляти пилок для запилення;
- листя подовженою овальної форми, середнього розміру: поверхня гладка, глянцева, колір насичений зелений;
- нирки бурого кольору, середньої величини;
- кора сіро-коричневого кольору, без волокон, тому і не розшаровується.
Особливості плода
Опис вказує на середні розміри ягоди. Діаметр найбільшої – досягає 3 см, а вага не перевищує 4 м Шкірка плоду вишні Шубинка щільна, приємного ніжно-червоного відтінку. Вона не дозволяє плодам розтріскуватися.
М’якоть соковита, щільна, з невеликою кількістю волокон. У складі плода є велика кількість цукру, рівень якого досягає 8%. Відчувається присмак кислоти, але він пропадає через перший тиждень після дозрівання.
Врожайність хороша. З дерева збирають до 20 кг продукції. З ягід готують смачну консервацію, а також їх вживають в свіжому вигляді.
Вирощування і посадка
Щоб виростити якісну продукцію, потрібно вибрати максимально підходяще місце для посадки.
- Цей різновид має потребу у великій кількості сонячного світла, тому висаджувати її краще в південній або південно-західній частині саду.
- Посадку проводять біля будівель або зборів, щоб захистити саджанець від вітряної погоди. За рахунок того, що пагони досить тонкі, вони швидко ламаються під впливом вітру.
- Сорт вишні Шубинка потребує родючих ґрунтах (суглинні грунту або чорнозем), з низьким вмістом кислотно-лужного балансу (не більше 4%).
З осені починають активну підготовку посадкового місця. Його перекопують і видаляють всі сторонні предмети: скла, каміння і коріння інших рослин. Після цього проводять підживлення землі, застосовуючи компост або перегній, з розрахунку 10 кг на 1 кв. м. Через місяць приступають до викопування посадкової лунки. Оптимальні розміри повинні складати 70 × 70 см.
Коли лунка буде готова, приступають до вибору саджанця. Максимальний вік посадкового матеріалу повинен складати 1,5 року. Висота не повинна перевищувати 1 м.
Посадку прийнято проводити на початку квітня, коли грунт відновиться і прогріється після зими. Для початку половину лунки засипають перегноєм, а через тиждень в неї поміщають саджанець. Коріння рівномірно розподіляють по лунці. Прикореневу шийку залишають над землею, це забезпечить повітрообмін. Все засипають землею і поливають великою кількістю води (10-15 л). Схема посадки 2 × 3 м.
Догляд за культурою
Полив проводять з інтервалом в 20 днів. Кожен раз вливають під кущ рослини по 20 л теплої води, щоб поліпшити зчеплення з ґрунтом. Після цього приступають до видалення бур’янів і розпушування верхнього шару землі на глибину 8 см.
Підживлення вносять за наступним графіком:
- навесні, на наступний рік після посадки, під кожне дерево вливають по 20 л нітрату калію (30 г на 10 л води);
- влітку культуру потрібно підгодувати розчином аміачної селітри (50 г на 10 л води);
- восени використовуються органічні та мінеральні добрива для максимального захисту рослини від заморозків: для початку проводять полив 20 л суперфосфатного розчину (50 г на 5 л води), а після проводять мульчування грунту, використовуючи перегній і солому.
Обрізка полягає у видаленні сухих і хворих гілок. Така процедура проводиться навесні. Восени потрібно видаляти гілки, які занадто загущают крону дерева.
Боротьба з паразитами і хворобами
З основних захворювань, яким піддається сорт вишні Шубинка, виділяють борошнисту росу, плодову гниль і бактеріоз.
Позбутися від ознак бактеріозу і борошнистої роси допомагає розчин бордоської рідини (60 г на 10 л води). У боротьбі проти плодової гнилі прийнято застосовувати колоїдну сіль (40 г на 5 л води).
З шкідників часто зустрічається попелиця, ефективним засобом проти якої вважається препарат «оксихом» (80 г на 10 л води). Профілактика полягає в обприскуваннях мідним купоросом (50 г на 10 л води). Обробки і обприскування повинні проводитися з інтервалом в 1 день.
Борошнисту росу можна побороти бордоською рідиною