Гіркий перець під назвою Цицак дуже любить сонце і тепло, тому, щоб отримати урожай яскравих і пекучих плодів, таких як на фото, доведеться докласти трохи зусиль. Опис овоча, характеристика і особливості цього сорту, а також відгуки городників про вирощування культури, допоможуть скласти повну картину і зрозуміти, що справа ця не така вже й клопітка.
Характеристика та опис перцю Цицак
- Сорт середнього терміну дозрівання.
- Максимальна висота куща 60 см.
- Теплолюбний. У прохолодних областях краще вирощувати під плівкою.
- Плоди мають конусоподібну форму, досить довгі – 15-20 см.
- Колір недозрілих плодів світло-зелений, повністю доспілих – червоний.
- М’якоть м’ясиста.
- Смак достатньо гострий з яскраво вираженою солодкої ноткою.
Як отримати хороший урожай перцю Цицак.
Посів насіння і вирощування розсади
- Для початку потрібно проростити насіння. Для цього їх насипають в вологий тканинної мішечок і залишають в теплому місці днів на сім.
- Висівають насіння в ящики з хорошим дренажним шаром і поживним грунтом. Оптимально для цього підійде суміш дерну з перепрілим компостом 2: 1.
Перець дуже любить сонце
- Пророслі насіння поглиблюють на 0,5 см, засипають почвосмесью і помірно поливають. Ящики з посівами прикривають склом або плівкою.
Порада. Днем ящики з посівами перцю Цицак потрібно залишати в теплому (з температурою + 25 ° C) приміщенні, а на ніч переносити в більш прохолодне – з температурою не вище + 15 ° C. При застосуванні такого прийому паростки з’являються швидше і рослини виходять більш сильними.
- Після появи перших листочків розсаду пікірують. Роблять це дуже обережно, щоб не пошкодити ніжні коріння перчиком. В якості ємностей для пересадки чудово підійдуть спеціальні горщики з торфу, які дозволяють висаджувати рослини на постійне місце разом з ними. Гарні також і паперові пакети з-під молока, які можна розрізати під час висадки і звести до мінімуму пошкодження рослин.
- Для хорошого розвитку молодих рослин їх кілька разів підгодовують комплексним добривом для розсади, яке можна придбати в садових магазинах. Дуже добре на гіркий перець впливає підливання настою деревної золи (2 ст.л на 3 л води), яке проводять раз на два тижні.
Висадка на постійне місце
- Через 2-2,5 місяця можна висаджувати Цицак в грунт. Незадовго до висадки молоді рослини краще загартувати. Для цього їх потрібно виставити на балкон або прохолодний підвіконня.
- Грядки готують заздалегідь, краще з осені. Для цього викопують канавку на штик лопати глибиною і заповнюють її перепрілим гноєм, змішаним з рослинними залишками, що скупчилися після збирання городу. Все це засипається грунтом, шаром в 10-15 см.
- Молоді перчики Цицак обережно перевалюють в викопані лунки на грядках, присипають грунтом і грунтовно поливають.
Порада. Грядку в перцями краще відразу замульчувати травою, соломою, тирсою. Так відпаде потреба в розпушуванні грунту і добре буде утримуватися волога.
Догляд за перцем Цицак
- Для отримання хорошого врожаю перець вимагає підгодівлі. До того як з’являться квітки, потрібно підливати рослини азотними добривами, а після використовувати фосфорно-калійні.
- Поливати перчик потрібно в залежності від погодних умов. Ні в якому разі не можна допускати розтріскування пересохлої землі в жаркий період.
Плоди перцю Цікак
- Грунт слід регулярно рихлити і видаляти з неї бур’яни.
- Знімати плоди можна як на стадії технічної зрілості, коли вони ще світло-зеленого кольору, так і вже пофарбовані в яскраво-червоний колір.
Відгуки городників про перці Цицак
Про перці Цицак відгукуються як про урожайному, стійкому до невеликого зниження температури. Відзначають його смак, в якому відчувається не тільки гострота. Перець Цицак хороший для вживання в самостійному вигляді – квашений, солоний, маринований, так і в якості добавки до різних страв.
Будь-городник, дотримуючись певних правил вирощування перцю Цицак, зможе отримати хороший урожай і приготувати чудові страви для любителів гостренького.
Вирощування гострого перцю: відео
Сорт перцю Цікак: фото