Період плодоношення сливи після посадки

При виборі кожного сорту для вирощування варто пам’ятати на який рік плодоносить зливу після посадки. Це дозволить підготуватися до збору врожаю і полегшить його. Кожна різновид характеризується своїми термінами дозрівання, в залежності від регіону вирощування і характеристик сорту.

на який рік плодоносить зливу після посадки

Основні терміни плодоношення

Опис сливових культур вказує на те, що існує кілька тимчасових рамок для дозрівання.

  1. Ранні. Зазвичай такі види починають плодоносити на 2 рік після здійснення посадки. З найпоширеніших сортів відзначаються зливу сорти Іскра і Новинка.
  2. Середнього терміну дозрівання. До початку плодоношення має пройти 3-5 років з моменту посадки. До найпоширеніших різновидів відносять сорт сливи Червоної скороспілками і Рекорд.
  3. Пізні культури. Вони починають плодоносити через 7-9 років. До таких різновидів відносять сорт білої Нікопольської і жовтої Очаківської.

Причини відсутності плодоношення

Мало знати на який рік плодоносить зливу. Потрібно враховувати і той факт, що існують певні проблеми, які не дозволяють дереву розвиватися і давати своєчасний урожай. Існує кілька основних причин, за якими плодоношення затримується:

  • неправильне місце для здійснення посадки;
  • неправильний процес посадки;
  • при виборі саджанця не враховувався регіон;
  • наявність хвороб і шкідників;
  • недотримання правил по догляду (підживлення, полив і прополки).

на який рік плодоносить зливу після посадки

Особливості посадки

Кожен сорт приживається в певних умовах. Ранні різновиди і сорти з середніми термінами дозрівання мають потребу у великій кількості сонячного світла, тому їх посадку потрібно проводити в південно-східній частині садової ділянки, куди протягом дня потрапляє найбільше сонця.

Пізні різновиди можна висаджувати в будь-якій частині саду, т. К. Сонце не впливає на терміни їх дозрівання.

Щоб прискорити процес появи плодів, потрібно вибирати якісні грунту. Вони повинні бути легкими, але містити в собі велику кількість поживних речовин. Ідеальним варіантом для вирощування сливи вважаються чорноземи і суглинні грунту. Плодоношення затримується, якщо рівень кислоти в ґрунті перевищує 4%, тому потрібно внести на 1 кв. м. 3 кг вапна. Від того наскільки правильно буде проведено висаджування, залежить і те, коли починає плодоносити зливу після посадки.

Висаджувати глибоко саджанці не рекомендується. Це буде збільшувати терміни їх дозрівання і формування.

Оптимальна глибина посадкової лунки повинна становити 60 см. Прикореневу шийку обов’язково потрібно залишати над поверхнею землі (на висоті 5-9 см), щоб вона забезпечувала кореневій системі повітрообмін.

Під час осіннього викопування лунки, потрібно внести органічні добрива. У кожну лунку всипати по 5 кг перегною і 3 кг деревної золи. Свіжий гній використовувати заборонено, т. К. Він підвищує кислотність грунту.

Догляд

Якість догляду безпосередньо впливає на те, через скільки років плодоносить зливу. Доглядати за сливовими культурами не складно.

  1. Потрібно забезпечити повноцінний і своєчасний полив. Його потрібно здійснювати з інтервалом в 20-25 днів. На 1 рослина вливають не менше 30 л теплої води.
  2. Підживлення – важливий процес в догляді за культурою. Від нього залежить, коли почне плодоносити зливу. Підживлення повинні полягати у використанні як органіки, так і мінеральних речовин. Навесні для формування ранніх і здорових зав’язей, дерево потрібно підгодовувати розчином аміачної селітри (30 г на 5 л води). Восени для підживлення ґрунту і поліпшення опірності до морозів, потрібно вносити на 1 кв. м. по 15 кг перегною або торфу. Можна проводити мульчування грунту за допомогою перегною і соломи, яке захистить кореневу систему від перемерзання.
  3. Після кожного поливу потрібно рихлити верхній шар землі і видаляти всі бур’яни. Це забезпечить повітрообмін і полегшить процес надходження поживних речовин в грунт. Глибина прополки повинна бути не більше 8 см, щоб не пошкодити розвинені коріння.

Висновок

Від особливостей певного різновиду залежить, на який рік починає плодоносити зливу. Також на цей параметр впливає велика кількість чинників: як людина буде проводити посадку та куди. Потрібно забезпечити культурі належний догляд. Якщо все зробити правильно, то дозрівання буде проходити в ті терміни, які були вказані при покупці саджанця.