Досвідчений городник знає, що агрус культура невибаглива, але для того щоб вона радувала поживними і смачними ягодами протягом усього періоду плодоношення, за нею необхідно правильно доглядати. Регулярні підгодівлі є основною складовою цього догляду. Далі мова піде про те, чим і як годувати агрус навесні і восени (додається відеоінструкція).
Підживлення агрусу в осінньо-весняний період
Агрус не можна назвати особливо вибагливим рослиною, тому підживлення повинні вноситися в помірній кількості і, головне, вчасно. Важливо розуміти, що надмірне захоплення різними добривами може призвести до зниження врожаю. Якщо ж добрива будуть вноситися необхідні, то ви зможете домогтися досить багатого врожаю: з одного куща можна буде отримати до 10 кг солодкого агрусу.
Перш ніж вести мову про те, які речовини органічного і не тільки характеру будуть потрібні для «підтримки сил» агрусу, поговоримо про те, що необхідно вносити в грунт при посадці молодих паростків культури. Це дуже важливий момент, від якого буде залежати швидкість розвитку куща і ступінь його адаптації на новому місці.
Підгодувати агрус можна 2 рази на рік
Отже, в попередньо підготовлену в грунті лунку вноситься суміш землі (3 частини), піску (1 частина) і перегною (2 частини). А через пару тижнів можна приступати безпосередньо до посадки культури. Також можна додати в грунт суміш фосфорно-калійних добрив (з розрахунку 200 г суміші на кожну лунку).
Порада. Добрива після посадки молодих паростків вносяться в грунт на відстані не менше півметра від самого кущика, але при цьому не далі, ніж на метр.
Тепер можна приступити безпосередньо до розгляду технології підживлення агрусу. Її можна розділити на кілька етапів:
- На першому етапі агрус необхідно підживити через невеликий період часу після посадки культури (тобто ранньою весною). У цей період рослина найбільше потребуватиме азоті, оскільки агрус росте значно активніше, ніж інші чагарникові культури. В якості підгодівлі ідеально підійде сечовина (40-45 г) або аміачна селітра (близько 60-70 г). Можна також додати в грунт трохи азоту в нітратній формі.
- На другому етапі підгодівля здійснюється в кінці весни (орієнтовно в кінці травня) розчином сечовини або курячого посліду, розведеного водою. Кількість підгодівлі буде прямо залежати від стану кущів: якщо листя (особливо, нижні) почнуть опадати, то підживлення повинна бути в максимально допустимій кількості.
- На третьому етапі агрус необхідно в обов'язковому порядку підживити влітку: 2-3 рази (з однаковими проміжками часу) гноївкою. Вона виготовляється з деревної золи, перегною і води. З розрахунку на відро води береться близько 4 кг перегною і 200 г золи. Всі складові необхідно ретельно перемішати і залишити суміш на кілька годин. Внесення поживної суміші в грунт відбувається наступним чином: робляться неглибокі борозни розпушеній грунту навколо кущів на відстані близько 15-20 см від рослини. Враховуйте, що на один кущ піде не менше 7 літрів поживної суміші. Подібна підгодівля допоможе плодам насититися, а кореневій системі куща зміцнитися.
- На четвертому етапі в осінній період, на думку багатьох городників, культура відчуває нестачу в хлорвмісних добривах. Його можна вносити як у розведеному вигляді, так і в складі інших добрив.
Порада. Фахівці рекомендують замість хлору вносити ранньої осені альтернативні види підгодівлі з вмістом сульфату калію.
Корисні поради
Наостанок поділимося важливими тонкощами, які варто дотримувати при внесенні підгодівлі в грунт зі зростаючим агрусом. Якщо ви вирощуйте кущі агрусу на легкому ґрунті (піщаник / супесчанік), то рослина в більшості випадків буде відчувати дефіцит магнію. Вирішити проблему просто: використовуйте суміш з доломітового борошна і активного сульфату магнію. На відро води використовуйте 50 г речовини (на один кущ).
Додавайте підгодівлі в залежності від типу грунту
Якщо вирощування агрусу здійснюється на сильно збідненим грунті, то бажано в якості неосновної використовувати підгодівлю на основі органіки. Прекрасно підійде курячий послід, гнойова жижа або коров'як, які розводяться водою в таких пропорціях: 1:12, 1: 7, 1: 5. На кожну рослину необхідно використовувати не менше відра поживної суміші. Здійснюється така підгодівля 2 рази в рік: навесні (після закінчення цвітіння) і ранньої осені (відразу після збору плодів).
Якщо на вашому садовій ділянці агрус росте вже не перший рік, то кількість внесених добрив можна зменшити, замінивши їх частина мульчею на основі деревної золи і картоплиння. Рослина буде вам тільки вдячно. Успіхів!
Чим підгодувати агрус: відео
Підживлення агрусу: фото