Деревовидні півонії відкривають сезон пахощів солітерних крупноцветкових багаторічників. Каталоги інтернет-магазинів пропонують до 600 різних сортів цього чудового рослини. Пропонована стаття допоможе розібратися в їх класифікації та за допомогою якісних фото вибрати підходящий. Знайомтеся з назвами сортових варіацій і їх описом, вибирайте місце в саду для посадки півонії і насолоджуйтеся його ароматом і ніжними фарбами невинності.
Деревоподібна півонія – відмінні риси
Колосальна різноманітність сортів і сортотипов деревовидних півоній розділене на три садові групи. Цей вид півонії, помічений і введений в культуру в Піднебесній, інакше називають напівчагарникові. Він має ряд відмінностей від трав’янистої, які слід знати перед придбанням, щоб забезпечити йому правильний догляд.
- Одревесневающие стебла. Їх не можна обрізати восени на пеньок, як це роблять з трав’янистими. На зиму кущі деревовидних півоній загортають агроволокном, а обрізають після сходу снігу. Пересадку планують на осінь, а в якості способу розмноження вибирають щеплення.
- Висота куща. Щорічно деревовидний піон збільшує свій габітус, тому вимагає більше місця.
Деревоподібна півонія вимагає специфічного догляду
- Оригінальна форма квіток. Найбільш виразно він виглядає в одиничної посадці перед хвойниками або темноліственним деревом, таким як кінський каштан.
Порада. Щоб за допомогою півонії створити в саду романтичний куточок, посадіть його на тлі світлої стіни альтанки в оточенні мелкоцветущіх почвопокровніков.
Китайсько-європейські півонії – пониклі велетні
У групі китайсько-європейських півоній селекція йде на величину і махровість квіток. Вони значно крупніша інших, мають щільними пелюстками всіх відтінків троянди, персика, лосося, бузку. Однак квітки настільки важкі, що стебла під час цвітіння поникают, різко знижуючи декоративність культури.
Викликають інтерес наступні сорти китайсько-європейських півоній:
- Червоний гігант. Кущ виростає на 180-190 см. Квітка виразно-коралового кольору, корончатой форми, розмір 16 × 7 см. Сорт відрізняється активним ростом і багатоквіткові, цвіте ближче до кінця сезону. Никнуть несильно.
червоний гігант
- Прозора роса. Середньорослий сорт (до 150 см) з виражено махровими квітками розміром 18 × 7 см. Забарвлення блідо-бузкова в центрі і ніжно-перламутрова на периферії. Цвіте пізно, дуже тонко пахне.
- Синій сапфір. Гігантські, до 25 см, квітки на невисоких стеблах. Колір блідо-рожевий, назва сорту дано за виразний блакитний відлив країв пелюсток, який з’являється при належному догляді. Сильно знічується, вимагає зміцнення і підв’язки.
синій сапфір
З інших сортів необхідно згадати:
- Даосский храм – криваво-червоний напівмахрові;
- Зелену кулю – з пелюстками кольору китайської капусти;
- Персик під снігом – з формою і забарвленням лотоса;
- Рожевий лотос – кольору сьомги з яскравою серединкою з чорно-жовтих тичинок.
Увага! Півонії всіх сортових груп люблять слабощелочную грунт, тому перед посадкою грунт потрібно заправити доломітового борошном.
Японські півонії – скромні красені
Деревовидні півонії японської селекції гарні підвищеною зимостійкістю, затребуваною в регіонах з важким кліматом. Це немахрові і напівмахрові рослини з квітками трохи меншого розміру, зате легкими і менш схильними до поніканіе. Поширена форма квітки – анемоновідная. Серед «японців» популярність здобули такі сорти.
- Золота розсип. Кожен ніжно-жовтий пелюстка обрамлений по контуру облямівкою лососевою кольору, утворюючи мереживний квітка з вибагливою в’яззю рожевих ліній. Розмір 20 × 7 см. Цвіте пізно.
Золота розсип
- Кошино-юки. Вважається найкращим в світі сортом білого кольору. Розмір квітки – 20 × 7 см. Спочатку зеленуватий, при розпусканні бутон набуває вигляду слонової кістки, а потім – незайманого снігу.
- Чорна Пантера. Невисокий, до 110 см, чагарник прикрашений глибоко-бордовими із золотою серединкою квітками розміром 19 × 8 см.
- Шима-Нішікі. Один з найбільш ефектних сортів. Компактний кущ усипаний великими (18 × 8) квітками такого забарвлення, ніби в суничне варення налили молока і трохи завадили.
Шима-Нішікі
Прекрасно виглядають в саду і такі сорти:
- Жовтий Яо – з ніжно-кремовими сильно опуклими квітками;
- Полуденну спеку – незвичайного для півоній лимонного кольору, іноді повторно цвіте в серпні;
полуденну спеку
- Прімавері – немов розпушити пір’я лимонна канарейка;
- Дві сестри – з унікальними двоколірними квітками, від рожевої ніжності з одного боку до глибокого пурпура з іншого.
Порада. Півонії дуже вологолюбні, на добре дренованим грунті залити їх практично неможливо. Даруйте кожного куща не ціле відро води – і будете винагороджені розкішним цвітінням.
Півонії Делавея – сонячні гібриди
Ця група деревовидних півоній представлена гібридами двох видів: жовтого і Делавея. Як правило, вони мають простий немахровими квітка, близький до вихідної форми, і забарвлення жовтих відтінків. Популярністю користуються:
- Академік Садовничий (Росія) – кольору вершкового масла з успадкованим від дикої форми малиновим «сигналом» в підставі кожної пелюстки.
Академік Садовничий
- Сувенір де Максим Корню (Франція) – неперевершений густомахрові квітка, ніжно-жовтий з кармінно окантовкою пелюсток.
Півонії вітчизняної селекції
Професіонали Ботанічного саду МГУ і квітникарі-аматори вивели безліч сортів півоній з чудовою декоративністю і здатністю витримати сибірську або далекосхідну зиму. Серед них особливо гарні:
- Анастасія Сосновець – невеликі (11х5 см), але ефектні білі дворядні квітки з яскравими плямами фуксину;
Анастасія Сосновець
- Куїнджі – ошатний високий (до 120 см) кущ зі світлою листям, квітки кремово-жовті;
- Микола Вавилов – з широкими (до 20 см) простими пурпуровими квітками;
Микола Вавилов
- Тит Трофимов – напівмахрові рожева квітка, інтенсивність забарвлення якого збільшується в напрямку до центру;
- Юлія Друніна – червоні пелюстки з чорничним плямою в підставі.
За ступенем декоративності у деревовидного півонії мало конкурентів. Великий доглянутий кущ з глянсовим листям вражає і поза періодом цвітіння. Грандіозна світова колекція деревовидних півоній дозволяє підібрати для свого саду квітка будь-якого забарвлення і ступеня махровості.