Вівці Романівської породи – народні улюбленці серед сучасних фермерів. Це універсальна порода, яка дає можливість для вибудовування надійного і стабільного бізнесу. Незамінними ці вівці будуть і в домашньому господарстві. Ви не знайдете більш ідеальної породи, яка одночасно забезпечить якісним м’ясом, продажем вовни та шкури, великою кількістю молока, а також регулярним хорошим приплодом. Про інші достоїнства даної породи допоможе дізнатися їх детальний опис.
Характеристики та гідності
Бездоганний фаворит ферм і домашніх господарств, який дуже стійкий до морозів, невимогливий до умов свого утримання. Походження романівських овець відносять до виведення групи так званих короткотощехвостих порід. Ці тварини відрізняються хорошою м’ясною масою, коротеньким хвостом і практично відсутністю жирових запасів. З головних плюсів породи – це високоякісна шерсть плюс велику вагу.
Порада! Всього за 5-6 місяців тварина здатна набрати 33-35 кг живої ваги. Дорослий романовский баран в середньому важить 70 кг, але може досягати і до 90-100 кг. Тому зміст цієї породи – дуже перспективний і фінансово виправдане напрям фермерського бізнесу.
Виходячи з особливостей статури і цілі, з якою проводиться розведення, цю породу поділяють на 3 підвиди.
- Міцна статура. Дуже стійке і фізично витривала тварина, з тонкою ніжною шкірою, але густим покровом. У них найякісніша овчинка і найбільший чистий вага. Це найвдаліший варіант для великих фермерських господарств.
- Грубе статура. Також великий чиста вага, але менш якісна овчина з грубою, товстою шкірою.
- Ніжне статура. Це самі низькорослі вівці. Досить слабкі фізично, найбільш повалені захворювань. Вони не годяться для племінного виробництва, тому часто розлучаються лише поштучно в домашніх умовах, де їм можуть забезпечити індивідуальний контроль.
За смаковими якостями м’ясо вважається ніжним, смачним і корисним. Для забою підходять ті дорослі особини, які набрали вагу в 40 кг. Вже очищена овеча тушка важить в межах 19-20 кг, з яких 11 кг становить чисте м’ясо.
Увага! За зоотехнічним параметрам, племінної баран даної породи не повинен мати роги.
Крім високоякісного м’яса, розведення дуже рентабельно завдяки одержуваної вовни. Руно не скачується. А сам пух росте дуже інтенсивно. Колір овчини благородний, з впізнаваним блакитним переливом і блиском. Протягом року овець можна стригти тричі – всі сезони, крім зими. По-перше, ця періоди їх природної линьки. По-друге, взимку відсутність стрижки дозволить захистити овець від ряду захворювань. За одну стрижку романовский баран дає в межах 3 кг вовни, а овечка – 1,5 кг.
Особливості розведення
Відмінна риса цієї породи – це здатність давати приплід не в фіксовані сезонні періоди, а весь рік. Завдяки цій здатності овець фермери гарантовано отримують кілька приплодів за один рік життя. Більш того, це дає можливість самостійно планувати окот на конкретні періоди.
Характеристики розмноження Романівської породи:
- Вагітність овечки триває 5 місяців.
- За один приплід народжується 2-3 ягняти.
- Одна вівця тричі дає потомства протягом 2 років.
- В період лактації одна овечка дає 100 л молока.
- Протягом року одна вівця дає до 200 л молока.
- Здатні давати приплід в будь-який сезон року.
Оскільки Романовська порода стійка до холодів і несприятливих погодних умов, то розмноження можливо навіть в холодні сезони року. Для фермерів період приплоду – НЕ клопіткий процес, оскільки вівці дуже не вимоглива до умов утримання. Єдиний важливий момент: перед запланованим окотом за кілька днів рекомендується провести Виголювання вовни в зоні між задніми лапами. Для спаровування підбираються здорові молоді овечки, які набрали маси тіла від 34 кг. Якщо планувати окот з більш молодими овечками, то вони можуть дати слабке потомство.
Розведення овець романівської породи дає ще один важливий продукт – молоко. І у нього безліч переваг в порівнянні з молоком коров’ячим.
- Овече молоко в два рази цінніше за змістом кількості білка і корисних жирів.
- Можна доїти круглий рік (на відміну від корів, що не плодяться взимку).
Поради по годівлі
З огляду на особливість породи, тваринам потрібно забезпечити місткі приміщення з обладнаними окремо стоять годівницями. Якщо висипати корм під ноги або стоять на землі годівниці, то вівці будуть затоптувати їжу. Ці тварини не пристосовані до життя в стійлі. У приватних господарствах овець випускають випасатися, а ось ферми на теплі сезони року організовують штучні огороджені поля-пасовища. Випасатися тварини можуть до перших заморозків.
Коли овець заганяють в стійла, то обов’язково переводять на соковиті корми з додаванням харчових концентратів. Також в раціоні овець повинен бути присутнім і різноманітний грубий корм. Це сіно, овес, ячмінь в невеликій кількості. Оскільки ячмінь в достаток дає швидкий приріст жирових відкладень. Мінеральні корми дуже важливі для молодняку - зростаючих овець, а також вівцематок. Раціон овець повинен бути збалансованим і враховувати загальноприйняті стандарти, виходять з віку і ваги вівці.
З огляду на різноманітність, кількість і якість продукції, яку дає фермерам романовские вівці, ці тварини фінансово виправдані в розведенні.