Поради по догляду за чорноплідної горобини

Популярною плодовою культурою середньої смуги Росії є горобина. Горобина чорноплідна, вирощування і догляд за якої не вимагає особливих зусиль, має багато сортів. Її культивують з декоративною і лікувальною метою. Плоди рослини дуже корисні. Для хороших показників врожаю треба забезпечити чагарнику оптимальні умови.

Чорноплідна горобина

Процес посадки

Процес складається з декількох етапів. Дотримуючись всіх правил, можна бути впевненими в тому, що рослина приживеться.

Оптимальні умови

Кущ вважає за краще добре освітлені ділянки. Кращим видом грунту для нього є суглинки з нейтральною рН. Може рости на піщаних і кислих грунтах. Точно не підійде засоленная земля. Протипоказанням не є залягання грунтових вод, тому що коренева система поверхнева.

Час висаджування

Посадку проводять навесні або восени: в кінці квітня або в середині вересня. Деякі садівники віддають перевагу осінньому часу, т. К. За зиму грунт осідає. Навесні чагарник активно починає рости.

Краще вибрати похмурий день або садити ближче до вечора.

Посадковий матеріал

Купуючи саджанець, треба звернути увагу на його кореневу систему. Можна надламаний корінь і подивитися на внутрішню частину. Якщо вона зелена, то саджанець придатний для посадки. Якісні рослини повинні мати коріння з 2-3 розгалуженнями довжиною близько 30 см. Коріння обробляють глиняного бовтанку.

саджанець горобини

Висадка

Відстань між кущами 2-2,5 м, від інших культур проміжок – 3 м. Це попередить їх затінення. Готують яму. Оптимальні її розміри повинні складати 0,5 м в глибину і 0,6 м в ширину. Грунт готують, змішуючи компоненти:

  • вийнятий грунт;
  • 1 відро перегною;
  • 300 г деревної золи;
  • 150 г суперфосфату.

Цією сумішшю засипають посадкову яму на третину. До половини її глибини додають родючу землю. Вливають 10 л води. Підготовлений саджанець опускають таким чином, щоб коріння не були зігнутими, а до 2 см кореневої шийки опинилися під землею. Засипають ґрунтом, утрамбовують. Знову вливають 10 л води. Зверху укладають шар мульчі в 5-10 см. Можна взяти солому, перегній, торф.

Посадка горобини навесні

Далі роблять обрізку пагонів, залишаючи на них по 4-5 нирок.

Правила догляду

Аронія – невибаглива культура. Щоб вона порадувала господаря красивим видом і хорошим урожаєм, треба дотримуватися деяких правил.

Полив і розпушування

Вирощування аронії передбачає своєчасне зволоження. Кількість води для поливу визначають за віком рослини (приблизно по 2-3 відра на один кущ).

Перекопувати землю навколо стовбура не можна. Проводять тільки її розпушування на глибину не більше 8-10 см. Це роблять після кожного поливу, а також ранньою весною, в літній час (близько 4-5 разів) і після збору плодів.

Квітучий кущ горобини

Підживлення

Виходячи зі складу грунту визначають кількість і час внесених добрив. Родючу землю удобрюють навесні і восени, виснажену ще і влітку. Весняна підгодівля полягає у внесенні 50 г аміачної селітри. Після чого укладають шар мульчі з компосту, гною і перегною.

Влітку можна удобрювати органічними речовинами: розчин коров’яку (пропорція 1: 5) або пташиного посліду (співвідношення 1:10). Восени в якості підгодівлі використовують золу (0,5 л) і суперфосфат (100 г).

Обрізка

Догляд за чорноплідної горобини вимагає правильного формування куща. Це попередить його загущення. Проводять 3 види обрізки:

  • проріджувати;
  • санітарну;
  • омолоджуючу.

Наступної весни після посадки обрізають утворилася поросль біля основи. Пеньки не повинні бути великими, щоб там не розмножувались шкідники. Залишають кілька сильних і потужних пагонів, які вирівнюють по висоті.

обрізка

Щороку до аронії додають ще кілька гілок. Коли їх число досягне 10, рослина сформовано. Пагони старше 8 років стають неврожайними. Їх видаляють, на їх місце додають молоді так, щоб діаметр куща не збільшився.

Санітарну обрізку роблять восени. Видаляють сухі, пошкоджені або уражені шкідниками гілки. Коли рослина стає старим, можна його омолодити. З цією метою зрізають аронию цілком.

кущ горобини

З нової порослі формують кущ.

Обробка від шкідників

Щоб попередити хвороби, проводять профілактичні заходи. Ранньою весною до утворення бруньок кущ обробляють 1% бордоською рідиною. Обприскують сумішшю ще й восени, після опадання листя. Можна використовувати також 7% розчин сечовини. Він послужить і азотовмісних добривом.

Висновок

Вирощування чорноплідної горобини і догляд за нею не складуть великих труднощів, якщо знати всі переваги культури. Її естетичний вигляд буде радувати око навіть найвибагливіших декораторів.