«Профілактін»: ефективність і безпеку для вашого саду

профілактін для садуРегулярні нашестя комах на сільськогосподарські плантації задовго до свого початку викликають у садівників нервове тремтіння. А якщо плоди вже встигають і хімічними препаратами користуватися не можна, господарями красенів-яблук і рум’яної полуниці можуть стати гусениці, листоблошки і слимаки. Щоб не поступитися урожай шкідників, використовуйте «Профілактін» – сучасний засіб захисту саду від Шестипалих загарбників. У статті ви знайдете інструкцію по застосуванню препарату, відгуки практикуючих садівників і навчальне відео.

Препарат «Профілактін» – що це таке?

Діючою речовиною «Профілактіна» є перевірений часом безвідмовний малатион, більш відомий під назвою карбофос. Препарат являє собою мікроемульсію малатиона на основі вазелінового масла, до якої щоб уникнути отруєнь людини додані сильно і неприємно пахнуть ароматизатори.

Малатіон ефективний проти будь-яких членистоногих:

  • гризуть комах – огневок, плодожерок, листоїдів, квіткоїда, шкідників лісу і зерна;
  • сисних комах – білокрилок, попелиці, щитівок, червців;
  • павутинних кліщів.

профілактін для садуПрофілактін

Це препарат кишково-контактної дії, який проникає в організм паразита або через покриви тіла, або в процесі харчування, добре засвоюється і знищує шкідника, необоротно впливаючи на його нервову систему. Вазелінове масло утримує емульсію на поверхні листя, стебел, жилок, а також на лапках і черевці комахи, тому вітер і опади довго не можуть змити токсин в сторону грунту.

Увага! При виборі терміну обробки слід знати, що препарат ефективний тільки при температурах від 4 градусів тепла і вище.

Як правильно використовувати «Профілактін»

«Профілактін застосовують навесні, до моменту розпускання бруньок, коли шкідники перебувають в зимовій стадії свого розвитку. Важливо не дати їм можливості відкласти яйця, оскільки в іншому випадку їх чисельність зросте в сотні разів.

Якщо мова йде про обробку плодових дерев, а не єдиною грядки з полуницею, для роботи буде потрібно ранцевий обприскувач. Його переваги полягають у відносно великому обсязі і можливості носити агрегат на спині, а не в руках.

Препарат реалізується в півлітрової тарі. Одного флакона вистачає на приготування 10 л робочого розчину. На одне дерево йде від 2 до 5 л робочого розчину в залежності від розмірів рослини. Для кожного чагарнику досить 1,5-2 л. Для розрахунку потреби в робочому розчині множать кількість рослин в саду (з поправкою на їх розмір) на необхідний обсяг рідини.

профілактін для садузастосування Профілактіна

Порядок дій по обробці саду «Профілактіном» наступний:

  1. З метою безпеки руки захищають рукавичками, очі – спеціальними окулярами, бажано також використовувати респіратор. Рукава і штанини одягу повинні бути довгими. При схильності до шкірних алергій їх заправляють в рукавички і шкарпетки (чоботи) відповідно. Розчин готують поза приміщенням.
  2. Беруть відро води, краще злегка підігрітою, оскільки маслянисті рідини не дуже добре розчиняються. Зачерпують частина води ковшиком або банкою і виливають в неї чверть флакона препарату. Обережно збовтують або розмішують паличкою і виливають у відро. Операцію повторюють, поки не спорожніє флакон. Паличку згодом спалюють, а флакон утилізують в спеціальний контейнер для сміття для пластику.
  3. Робочий розчин переливають в балон обприскувача (можна за допомогою воронки) і приступають до обробки саду. У цей момент наявність респіратора і захисту для шкіри стає обов’язковим.

Для обробки вибирають спокійний безвітряний день з легкої хмарністю, коли в саду немає дітей і домашніх тварин. Бажано ознайомитися з прогнозом погоди на тиждень, оскільки сильна злива відразу після обприскування зробить операцію безглуздою. При відсутності серйозних опадів достатньо одноразової обробки. До моменту збирання врожаю препарат повністю зійде з вегетативної маси рослин, осяде в грунті і зруйнується в ній.

Ступінь безпеки «Профілактіна»

Як і інші інсектициди, «Профілактін» впливає на безхребетних: членистоногих, молюсків, черв’яків, а також на риб. Людина, собаки, кішки, худобу і свійську птицю менш сприйнятливі до малатіон, оскільки в організмах теплокровних він не накопичується, а практично відразу починає руйнуватися. Це його властивість навіть дозволяє застосовувати малатион для боротьби з внутрішніми паразитами домашніх тварин. Фітотоксичністю препарат не має.

Увага! Серйозну небезпеку малатион представляє для бджіл, якими запилюється більшість садових культур. З цієї причини найбільш пізній термін обробки «Профілактіном» – за місяць до вильоту бджіл.

Багато садівники і городники поправляють здоров’я, харчуючись виключно своєю продукцією. Щоб плоди зріли великими, соковитими і не пошкодженими шестиногими любителями легких ласощів, обробіть заздалегідь свій сад «Профілактіном», і серце не буде завмирати від помахів білих крилець або низького гудіння загарбників.

Чим обприскувати сад навесні: відео