Різновиди гризунів шкідників і ознаки їх появи на дачній ділянці

народні засоби від мишейПобачили нірку на присадибній ділянці – значить, в гості до вас завітали гризуни шкідники. Землероющих різновидів тварин чимало, і всі вони небезпечні для господарства по-своєму. Залежно від приналежності до того чи іншого виду слід вибудовувати і методику боротьби з гризунами. Пізнати їх допоможуть опис і фото.

Ознаки гризунів. Що потрібно про них знати

Гризуни – це зайці, щури, миші і т. П. Видів їх – понад 1700. Всі дикі різновиди відносяться і до категорії гризуни шкідники, але не всіх їх можна зустріти на ділянці. Ті, яких ви виявите на дачі, будуть дрібного розміру (8-35 см). Всі гризуни здатні завдати серйозної шкоди врожаю на вашій ділянці. Якщо вони заводяться на городі, визначити це нескладно за такими ознаками:

  • пошкоджена (обгризена) кора на стовбурі і пагонах, гілках, нирках, коренях;
  • мережу дірок в землі, об’їдання підземних елементів цибулинних рослин;
  • знищення врожаю в процесі дозрівання і його запасів під час зберігання.

Увага! Шкідниками городу вважають і землерийок з кротами, які не входять категорію гризунів. Вони є комахоїдними і завдають шкоди городнім культурам, підкопуючи кореневу систему. З іншого боку, по ходам цих шкідників на ділянку масово проникають миші, які і атакують урожай.

Миші-шкідники: класифікація

Миші не люблять людей і рідко селяться в будинках, але охоче приходять за кормом на обжиті і доглянуті ділянки. Різновиди гризунів шкідників:

як прогнати мишей з ділянки

  • Лісова миша. Має тільце 9-11 см в довжину і короткий хвіст, до 10 см. Природний ареал: ліси, сади, поля, луки. Для життя риє глибоку нору. Пересувається стрибками. У раціон гризуна входять зелень городніх культур, насіння, комахи.
  • Желтогорлая миша. Тіло довжиною 10-12 см з досить довгим хвостом, до 13 см. У районі черевця гризуна знаходиться характерне жовта пляма. Ця миша також не бігає, а скаче, добре лазить. Живе в гнізді, яке споруджує в дуплах або норах. Харчується так само, як і лісова.
  • Польова миша. Коротке тільце (в середньому 10 см), короткий хвостик (до 9 см), чорна смуга на сірій спині. Взимку обживає склади і комори, в природі селиться в полях, лісах і садах. Гризун відрізняється середньої плодовитістю (4 посліду по 6-8 мишенят в рік). Харчується дощовими черв’яками і врожайними садово-городніми культурами.
  • Хатня миша. Довжина тільця – 8-11 см, хвоста – не більше 9 см. Дуже плодовита (до 7-8 виводків по 8 дитинчат в рік). Група мишей проживає в великих сім’ях, які дружно атакують ділянки і житла людей. Живуть на полях, в садах, восени перебираються в житлові будинки. Гризуни шкідники живляться рослинами і безхребетними.

Полівки: різновиди і шкода

Полівка має схожі характеристики з іншими мишами. Її особливість – темна смужка на спині, невеликі відмінності в мордочці, більш короткий хвіст. Класифікація виду гризунів шкідників з назвами:

  • Полівка звичайна. Тіло довжиною близько 9-12 см і дуже короткий хвіст (4 см). Хутро сірий. Гризун інтенсивно розмножується. Молоді миші досягають статевої зрілості дуже швидко. На основі сімейних зв’язків виникають колонії, для якої особини будують розгалужену мережу тунелів з коморами і іншими відділеннями. Харчується гризун виключно рослинами і зерном.

чим небезпечні миші полівкиполівка

  • Пашенна полівка. Довжина тільця – близько 11 см, хвоста – близько 4 см. Має більш пухкий і довгий хутро, ніж у звичайної полівки. Забарвлення – бурий. Норки гризуна слід шукати в густій ​​траві. Він любить рослини і може зазіхнути на соковиту кору молодих дерев.
  • Полівка руда. Довжина – до 11 см, хвіст – до 6 см. Має характерну руду шерсть. Може жити як під землею, так і будь-якому укритті на поверхні. Гризун мало плідний як для мишей. Їсть кору, рослини і зерно, комах і безхребетних.

Інші гризуни шкідники саду і городу

З категорії гризуни шкідники особливо небезпечні пацюки. Багато з них можуть нападати на домашню живність, псувати майно, переносити хвороби і бути агресивні до людини. Наприклад, щур сіра (Пасюк) досягає 27 см в довжину і має хвіст до 23 см. Шерсть може бути сірою і чорною. Цей гризун будує ходи практично в будь-якій місцевості.

Увага! Приплід однієї самки сірого щура – 6-9 особин 2-3 рази на рік.

Щур чорна трохи менше в розмірах і менш плодовита. У забарвленні хутра присутні коричневі кольори. Гризун може будувати житло навіть на дереві, тому як відмінно лазить. Менш небезпечний, ніж сіра, оскільки віддає перевагу рослинній їжі.

види гризунівсірий пацюк

До щурам іноді відносять щур водяний. Доросла особина досягає 20 см. Хвіст подовжує тіло ще на 6-13 см. Забарвлення гризуна – буро-сірі, іноді чорні тони. Добре плаває (в тому числі під водою), тому часто селиться біля водоймищ. Габарити дозволяють гризуна харчуватися не тільки городньої зеленню і насінням, а й країнами з коренеплодами. Водяний щур будує свою розгалужену мережу ходів під поверхнею землі. Приплід – близько 14 дитинчат 2-3 рази на рік.

Методи боротьби проти мишей і щурів відрізняються між собою. Тому правильно визначивши вид гризунів шкідників, ви знайдете оптимальний спосіб вирішення проблеми.

Гризуни на ділянці: відео