Сіємо під зиму: ТОП 10 однорічних квітів

однорічні рослини на дачіХочеться якомога більше квітів на ділянці? Але вже нікуди ставити розсаду? Посійте однорічні квіти під зиму. Навесні гарні здорові квіточки вам забезпечені.

Що дає посів квітів під зиму? переваги

Досвідчені садівники давно і досить успішно садять однорічні (і багаторічні) квіти під зиму. А початківці квітникарі-аматори побоюються. І дарма! В такому посіві є маса переваг.

Щовесни у квітникарів зайняті всі підвіконня розсадою. Висаджуються чорнобривці, айстри, хризантеми. А хочеться ж ще більше квітів! Щороку садівники пестять і плекають часто кволі паростки розсади: то їм мало світла – і вони витягнуться, то захворіють, то ще щось.

Тим часом, всього цього можна уникнути, висадивши однорічні квіти насінням під зиму. Рослини, які пройшли випробування взимку, виростуть навесні міцні, здорові, «загартовані».

Увага! Якщо ви читаєте цю статтю, коли на дворі вже стоїть зима, не поспішайте думати: «Я все одно нічого не підготував до такого посіву … Подумаю про це, може бути, на наступний рік …» Посіяти можна прямо по снігу. Як? Читайте далі.

Які ж плюси є в такому посіві? Основні переваги:

  1. Квіти, посаджені під зиму, раніше зацвітуть навесні на 1-3 тижні. А якщо навесні поставити дуги і вкрити плівкою, то можна додати ще 2 тижні.
  2. Відбудеться «природний відбір» – залишаться тільки самі міцні і здорові рослини. Також буде видно якість насіння. Якщо вони виявляться поганими, завжди можна досадити навесні.
  3. З насіння, посаджених під зиму, виростають рослини стійкі до хвороб, шкідників, весняним поворотним заморозків.
  4. Не потрібно проводити стратифікацію насіння. За вас це зробить природа.
  5. Нарешті, звільняються площі підвіконь під розсаду.

посадка квітів в снігчорнобривці

Які однолетники можна садити під зиму

Ось перелік найбільш декоративних однорічних квітів, які садівники часто вирощують на розсаду, і їх же можна з успіхом висаджувати під зиму:

  • астра;
  • хризантема;
  • жоржин;
  • мак;
  • чорнобривці;
  • календула;
  • волошки;
  • дельфініум;
  • ехінацея;
  • аквилегия.

Зрозуміло, можливості посадки під зиму однорічних квітів, цим списком не обмежуються. Підійдуть будь-які квіти, насіння у яких морозостійкі і вимагають стратифікації.

Увага! Дельфініуми при розмноженні насінням не завжди передають свої сортові ознаки. Найчастіше вони «прагнуть» до свого природного синього кольору. Тобто, якщо ви купите сорт з рожевими бутонами, то, скоріше за все, саме такий колір не отримаєте.

Щоб навесні була красива клумба, підбираючи квіти для посадки, потрібно врахувати деякі моменти, зокрема:

  1. Висоту рослин, щоб вони один одного не затемнювали.
  2. Умови догляду повинні бути схожими, наприклад, вимога до вологи.
  3. Колірні поєднання.
  4. Період цвітіння. В ідеалі, коли він різний. Це дозволяє отримати клумбу, квітучу круглий рік.

як посадити квіти взимкуволошка

Технологія посадки

За загальним правилом садять квіти вже в мерзлу землю. А грядки і клумби, готують ще восени. Що стосується термінів, то тут все залежить від району і клімату. У середній смузі клумби готують приблизно у вересні-жовтні, а висаджують квіти у другій половині листопада. Але потрібно дивитися на погоду. Висадку треба виробляти, коли вже стійко закріпилася температура на 0 – (-20) С. Так як, якщо посіяти раніше в ще вологий грунт, то насіння можуть прорости, і рослини потім загинуть.

Для підготовки місця для посадки квітів:

  1. Перекопують грунт на штик лопати.
  2. Вносять перегній з розрахунку: 1 відро на 1 кв.м.
  3. Оформляють борозенки для майбутньої посадки: для дрібного насіння глибиною – 1-1,5 см; середніх – 2-2,5 см; великих – 3-5 см.

Одночасно треба заготовити грунт для того, щоб потім присипати посіяне насіння. Для цього його треба прибрати в якесь сухе приміщення, де при цьому він не застигне (наприклад, в підвал). Важлива умова – грунт для присипки повинен бути сухим.

Коли встановляться морози, і земля подстинет, висаджують насіння в заздалегідь підготовлені борозенки і присипають трохи землею. Багато грунту не потрібно. Насіння повинні бути зовсім трохи прикриті зверху. Можна для цих же цілей використовувати суміш торфу з піском.

Поливати при посадці не треба! А навесні вологи буде достатньо від танення снігу.

Увага! При зимової посадці насіння сіють гущі, ніж при весняній. Приблизно, – на 30%. Це обумовлено тим, що не всі проростуть навесні.

Садимо квіти по снігу

Якщо всі підготовчі заходи до зимової посадці квітів виявилися пропущені, то нічого страшного. Посадити можна в грудні – січні по снігу. Сіють, коли подушка снігу буде 20-25 см. Для цього:

посадка квітів на клумбу

  1. На місці, де повинні бути майбутні квіти притоптують сніг.
  2. Висіваються квіти в задуманому порядку (рядами, по колу, спіраллю і т.д.).
  3. Зверху насіння присипаються торфом з піском або землею. Якщо суміш для посипання не заготовлена ​​з осені, то доведеться купити. Знадобиться зовсім небагато. Так як навесні під вагою снігу насіння ще поглибиться в грунт.
  4. Зверху все це знову засипається снігом для того, щоб насіння не постраждали від морозу.

Сніг при такій посадці забезпечує насінню захист і від морозів, і від птахів. А протоптування снігу потрібно, щоб захистити насіння від гризунів, так як вони прекрасно пересуваються по пухкому снігу і уникають щільного. Посів по снігу дуже зручний, коли доводиться працювати з дрібним насінням. На грунті їх часто не видно, а на снігу дуже чітко видно схему посадки.

Посів однорічних квітів під зиму – дуже зручний спосіб, що економить квітникарю масу сил і часу навесні. А рослини, посаджені таким способом, відрізняються підвищеною життєстійкістю, на відміну від своїх тепличних «побратимів». У цьому сенсі, є чому повчитися у природи: дикі квіти, які пережили зиму, навесні «бадьорі», здорові і міцні.

Як посіяти квіти на початку зими: відео