Виноград – це одна з найпоширеніших культур на планеті. З давніх-давен, виноградарі вирощували цю ягоду, для виготовлення вина. Але природно виноград вживали і так в їжу. Адже він має вишуканий смак, а ще ці ягоди здатні вгамувати голод. І сьогодні, якщо якогось людини попросити дати опис винограду, то він обов’язково відзначить його відмінний смак. У цій статті, ми хотіли розповісти вам, про цю дивовижну ягоді, і дати опис такого її сорту, як Аттика.
Столові сорт кишмишу Аттика
Аттика, і його опис
Одним з головних якостей сорту винограду Аттика, є відсутність в ягодах насіння. Він відноситься до столових сортів кишмишу. Дозріває цей виноград рано. Ягоди достигають не пізніше 120 днів, і раніше. Його вивів грецький селекціонер Міхос в Афінах. Хоч цей сорт і виведений в Греції, він прижився і на наших землях. Це дітище двох винограду, Альфонса Лаваллі і Кишмишу чорного. Аттика увібрав в себе всі кращі якості своїх батьків. Це не той сорт, який рекомендується висаджувати виноградарям-новачкам, а ось якщо ви садівник зі стажем по виноградарству, то цей гібрид прикрасить вашу колекцію.
У цього гібрида розвинені кущі, вони середньорослі, і сильнорослі. Молоді пагони розвиваються стрімко. Листя, у цього винограду, мають насичений зелений колір, і не відрізняються сильною рассеченностью знизу, але мають незначне опушення на своїх кінчиках. Квітки у цього сорту двостатеві, що значно спрощує процес запилення. Опис того як зробити самозапилення на культурі зводиться до простих дій. Потрібно в період активності комах, просто час від часу трусити квіти рослини, виробляючи тим самим обмін пилком.
Особливості сорту Аттика
Цей гібрид відноситься до високоврожайних сортів. Уже в перший рік плодоношення, на одній лозі, може дозріти до восьми грон. Кисть цього винограду, має циліндричну форму, по вазі, в середньому, досягає одного кілограма, але при гарному догляді, грона можуть досягати і двох кілограм. У довжину одна Аттика, виростає до 30 см. Ягоди мають гарний, темно-синій колір. За формою вони круглі, але злегка витягнуті, і мають невелику ямку. Самі ягоди великі, в довжину досягають 2,5 см, а за вагою – 6 г. А ось якщо обприскувати виноград вчасно його цвітіння, і після, це значно збільшить розміри ягід. Шкірка у плодів Аттики досить щільна і пружна, має явно виражений восковий наліт. При розкусуванні ягоди, можна відчути характерний хрускіт. За смаком плоди соковиті і солодкі, мають присмак ягід, таких як черешня і чорноплідна горобина. Кісточок ягода не має, але можуть зустрічатися рудименти, які на якість смаку не впливають, тому що зовсім непомітні.
Ягоди винограду Аттика досягають ваги в 6 гр.
Аттика вимагає нормування, так як кущі можуть перевантажуватися. Залишати слід, не більше тридцяти очок. Цей сорт любить сонячне світло, і не примхливий до грунту. На болотистій землі буде зростати погано. Величезна кількість вітамінів в цьому винограді сприяє поліпшенню імунітету.
Зовні ягоди швидко досягають зрілого вигляду. Це не повинно ввести вас в оману, не поспішайте зривати грона з гілок. Усередині вони можуть бути позбавленими смаку. При повному дозріванні, вміст цукру досягає 18%, а кислоти, всього 5%. Найкраще вживати Аттику в свіжому вигляді, а й для домашнього вина і варення теж підійде.
Грона мають відмінний торговий вид, і добре користуються попитом у покупців. Зірвані ягоди довго зберігається, не втрачаючи смакових якостей, можуть злегка втратити у вазі. Легко переносять транспортування.
До недоліків цього сорту можна віднести низьку опірність до грибкових захворювань, нижче середнього. Правда, Аттика добре стійка до сірої гнилі. Але нестійка до морозів. Цей виноград витримує 19 градусів нижче нуля. Зате цього винограду не страшні шкідники, такі як:
- оси;
- филлоксера;
- листовертка;
- павутинний кліщ.
Павутинний кліщ на винограді
Опис по догляду за Аттикою
Для сприятливого зростання винограду у вас на ділянці, використовуйте для нього шпалери. В такому випадку перевантажені важкими гронами гілки, які не будуть ламатися. Аттика любить сонячне світло, тому садити її потрібно на південній частині городу, або південно-західній. Краще, якщо з півночі від кущів винограду, будуть рости дерева. Вони будуть виконувати роль захисника, від холодних північних вітрів. Так як у цього сорту невелика опірність з морозами, і ви живете в холодному регіоні, рекомендується спускати виноград на землю, і вкривати. Якщо ж опустити немає можливості, то необхідно зробити якусь подобу парника на зиму, інакше Аттика може не пережити зимову холоднечу. Для укриття, можна скористатися мішковиною, сіном, або сосновими голками. Утеплення винограду може допомогти рослині не страждати від нашестя гризунів, які можуть мешкати на ділянці. Опис процесу приховування рослини містить кілька простих правил. Перше: не варто робити занадто щільну подушку. Друге: стежте за тим як правильно підбирати сировину для утеплення. Опис процесу утеплення строго вказує на те що мішковина, сіно або інший матеріал повинен бути сухим. Восени, після збирання врожаю, і коли опаде все листя, необхідно обробити рослина п’ятипроцентним розчином мідного купоросу, це допоможе винограду краще перенести морози.
Аттика стійка до сірої гнилі, що не скажеш про інші захворювання
Аттика стійка до сірої гнилі, що не скажеш про інші захворювання. Тому за сезон, рекомендовано пару раз обприскати рослину фунгіцидами. Не забувайте підгодовувати рослина, і вчасно поливати. Щоб підживлення краще потрапляла до коріння, ви можете при посадці винограду встановити трубу діаметрами десять сантиметрів. Саму трубу потрібно буде закрити каменем, і відкривати тоді, коли потрібно буде полити або підгодувати рослина. Землю навколо кущів, необхідно прикрити мульчею, щоб земля не сохла, і не покривалася скоринкою.
Грунт під виноградом, час від часу потрібно розпушувати. Це важливо, тому що коріння рослини вкрай необхідний кисень.
Коли будете садити кущі винограду Аттика у себе на городі, не забувайте, що це сильнорослий виноград. Тому потрібно дотримуватися відстань між кущами не менше 2 метрів. Інакше рослина буде задихатися.
Якщо ви будете доглядати за Аттикою, то вона обов’язково порадує вас урожаєм ягід. Фахівці стверджують що сорт адаптується до різних умов вирощування. Але для повноцінного розвитку рослині необхідна правильна посадка і своєчасна підгодівля і правильний полив.