Сорт винограду Красуня: особливості та правила вирощування

Виноград, як і інші фрукти і ягоди має безліч різновидів, назв, форм, смакових якостей і корисних властивостей. Він має більше восьми тисяч різноманітних видів і сортів, які відрізняються насолодою смаку, розмірами – від найменших до великих, кольором ягід – від світлого до темного. Виноград не є калорійним фруктом, тому його їдять навіть люди з діабетом. А корисні якості сприяють підвищенню і поліпшенню фізичного стану.

Виноград сорту Красуня

Гібридний сорт винограду – Красуня

Виноград сорту Красуня

Кожен вид винограду володіє унікальними властивостями і характеристиками. Один з найсмачніших і красивих виноградних сортів – це Красуня, схрещування якого було проведено з рожевим сортом Вікторія і сумішшю пилку європейсько-амурських виноградних форм. Цю гібридну садову культуру вивів селекціонер Павловський в 2004 році. Новий сорт повністю відповідає такій назві, тому як його великі і соковиті ягоди витонченою і витягнутої форми сердечка залучають всіх любителів солодкого.

Характерні особливості

Опис винограду Красуня: відрізняється гронами, які виглядають дуже естетично в циліндричної або конус-циліндричної форми. Великі овальні ягоди виноградного сорту мають різний окрас – від світло-рожевого до насичено-коралового, а загострений кінчик – від синьо-фіолетового до шоколадного, що робить його надзвичайно красивим. Важкі і важкі кисті подовженою і звуженою форми виростають середнього розміру і набирають вагу 400-600 г. М’якоть ягоди щільна соковита, солодка, хрустка з легкою кислинкою і приємним мускатним запахом. Насіння дрібне і зустрічаються в кількості 2 шт. Шкірочка ягоди хоч і міцна, але тонка, що не відчувається під час їжі.

Ця столовий сорт винограду раннього періоду дозрівання з середньою силою росту пагонів лози, 80-90% визрівання. Сорт дає хороший урожай після закінчення 100 днів від початку розпускання бруньок. Квітка з двостатеві основою дає рожеві або темно-рожеві подовжені ягоди середньої маси. Кущах виноградного сорту Красуня характерна багаторівнева і глибока коренева. Міцний кущ із середньою силою росту дає перші кисті вже після 2-3 років.

Виноград Красуня

Красуня – столовий сорт винограду раннього періоду

Переваги вирощування винограду

Гібридний виноградний сорт відрізняється від інших сортів такими якостями і достоїнствами:

  • зовнішній привабливий і товарний вигляд;
  • смакові якості;
  • плодоношення;
  • збір раннього врожаю;
  • витривалість до палючому сонцю без опіків на плодах;
  • стійкість до морозів до -24 градусів;
  • понад витривалість до захворювань мілдью і антракнозом;
  • стійкість до грибних хвороб оїдіуму і срой гнилі.

Захворювання і шкідники

Осипання зав’язі і запилення грон винограду

Осипання зав’язі відбувається незалежно від погодних змін або інших обставин і призводить кисті до виду скелета. Але навіть в такому стані сорт добре запилюється.

Засіб для профілактики. Для запобігання сильного осипання зав’язі кистей винограду необхідно застосувати «Універсальний» препарат проти осипання. Він допомагає вирішити проблему і гронкового запилення грон. Опис процесу – суцвіття обробляються до початку цвітіння кистей. Засіб «Універсальний» є регулятором росту і допоміжним речовиною для утримання зав’язі. У другій половині цвітіння Безколпачкова суцвіття варто обприскувати препаратом «Зав’язь».

Під час росту виноградних ягід, вони виглядають сплющеними і крученими, але коли дозріють, стають рівними і наливними.

ягоди Красуні

Рівні і наливні ягоди винограду

Розтріскування виноградних ягід

Це головний недолік гібридного виноградного сорту Красуня, який має такий опис – ягоди лопаються, тріскаються, коли дощ йде і коли не йде, коли поливають і коли не поливають. Приблизно 60-70% ягід стають непридатними.

Що робити, щоб не допустити розтріскування ягід?

Щоб встигнути виростити сорт до розтріскування, довантажувати садову культуру слід мінімально і вчасно обрізати грона, як тільки вони дозріли. Один або два дні запізнень відіграють велику роль і можлива втрата врожаю. Буває, що ягоди лопаються навіть на зрізаних гронах.

Для попередження подібних випадків рекомендують регулярні, але нерясні поливи за допомогою дренажів для наростаючою маси. Другий метод радить за тиждень перед дощем обприскувати зростаючі грона хімічним розчином нітрату кальцію (кальцієвої селітрою).

Природний стимулятор росту Гіберелін. Опис роботи стимулятора росту полягає в обробці суцвіть під час їх цвітіння. Завдяки йому ягоди не розтріскуються, стають бессемяннимі, зникає горошеніе, грона достигають в самий ранній період, з’являється яскраво – виражений аромат мускату. Сорт Красуня стає добре транспортабельним зі збереженням форми ягід і смакових якостей.

гіберелін

Препарат Гіберелін для поліпшення якості врожаю

Шкідники і методи боротьби з ними

Бур’яни, які виросли навколо винограду, провокують розмноження цикадки з різними шкідниками. Їх укриття – це бур’яни під виноградними кущами. Тому бур’яни видаляють, щоб поблизу виноградного соку не розлучалися комахи-шкідники. Для їх знищення застосовують спеціальні комплексні препарати, дотримуючись інструкції.

Виноград Красуня – це дуже солодкі ягоди, що і привертає до винограду птахів. Для запобігання пташиних нападів використовують марлеві мішки, накриваючи його поверху.

У випадку з осами використовують іншу методику, тому що марлю вони прогризають. Опис методики – проти нападу ос на виноградний сорт, його обприскують розчином з порошком гірчиці, в пропорції 200 г на відро води. Гірчиця не впливає на смак ягід і легко змивається. Другий спосіб позбавлення від ос – це використання отруєної приманки у вигляді зіпсованого м’яса (оси використовують м’ясо для годування своїх личинок) або якийсь заграв продукт.

Захворювання і способи профілактики

Поширені хвороби виноградного сорту – мілдью, оїдіум, антракноз, сіра гниль.

Для лікування цих хвороб застосовується Бордосская рідина. Обробка сорту повинна проводитися ретельно, включаючи обробку нижнього боку листків. На саму рослину препарат ніяк не впливає.

Опис профілактики захворювань винограду – спеціальні комплексні препарати проникають і розносяться по організму рослини, що безпосередньо призводить до боротьби з джерелом зараження. Найбільш затребуваними є Чемпіон, Акробат і Квадріс 250.

Профілактичні роботи збільшують витривалість сорту до захворювань.

Бордоською рідиною для боротьби з хворобами винограду

Бордоською рідиною, яку застосовують для боротьби з грибковими захворювання винограду

Рекомендації правильної посадки винограду

Щоб виноград приносив хороший урожай, садити слід в правильному місці. Розташування кущів повинно мати відкриту для сонця місцевість в південній або південно-західній стороні без протягів і вітру. Але є ще деякі нюанси, які слід враховувати при посадці саджанців сорту Красуня:

  • необхідну площу скопати;
  • визначити кислотність ґрунту;
  • для посадки потрібно місце з дренажем;
  • підземні води на рівні 1,5 м від поверхні;
  • добрива: гній або перегній, комплексне добриво;
  • для важкого або глинистого грунту – суперфосфат;
  • для супіщаних грунту – азотисті добрива;
  • для піщаного ґрунту – гній, гумус, торф, компост з суперфосфату;
  • глибина кореневої системи – 60 см, а відстань між саджанцями – 1,2-1,5 м.

Догляд за виноградним сортом Красуня

Високий урожай сорту залежить від догляду за рослиною – його поливом, підгодівлею, обрізанням, формуванням, дозріванням.

Дотримуючись правил агротехніки, стрімке зростання і відмінне плодоношення гарантовано:

  • Полив виноградного сорту повинен унормувати 1 раз в тиждень, збільшуватися може тільки в жарку погоду.
  • За 10 днів перед дозріванням, припинити полив врожаю, щоб не допустити розтріскування ягід.
  • Якщо під час посадки саджанців закладені добрива, то в період перших двох років підгодівля винограду не потрібна.
  • Для збільшення сили рослини, збільшувати кількість пагонів із загальним збільшенням кількості лози.
  • Обрізка виноградної лози проводиться на 4-6 очок або на 6-8 очок.

Виноградарі відзначають, що виноградний сорт Красуня плодоносить красиві, однакові плоди формою і розміром. Але спостерігаються випадки нестабільності і формування різних за формою ягід з подальшим осипання.

Деякі настійно радять захищати виноградні плоди від ос, тому як вони гризуть і псують ягоди.

Багато хто відзначає, що в солодких плодах винограду Красуня більше превалює мускатний і ванільний аромат.

Більшість садівників вважають важливим проводити обприскування виноградних кущів 3 – 4 рази на сезон такими засобами, як Радоміл, Танос, опустила, Профіт, Амістар, Сумілекс.

Кращий варіант ранніх виноградних сортів – це Красуня. Поєднання цукристості і смакової кислотності створюють гідний смак великих плодів. Красиві грона мають відмінний товарний вигляд, досягаючи більше півкілограма ваги. Декоративний зовнішній вигляд і смакові якості винограду зберігаються під час перевезення без пошкоджень.