При посадці городу дуже важливо вибирати правильні сорти овочів з відповідною характеристикою, адже саме це – запорука гарного врожаю і красивих літніх фото. В регіонах, де є проблеми з кількістю сонячних днів і підвищеною вологістю, дуже складно вирощувати томати. Тому селекціонери вивели спеціальний сорт під назвою «Верлиока». При правильній посадці і догляді з одного квадратного метра можна зібрати до 20 кг смачних плодів. А, вивчивши опис, стає ясно, що вирощувати «Верліока» зможе навіть городник з невеликим досвідом.
Опис сорту «Верлиока»
Гібрид «Верлиока» – ранньостиглий сорт томатів, який дає плоди вже через 3 місяці після посадки. Зазвичай рослини садять по 3 шт. на квадратний метр. Кущі цього сорту досить високі, досягають у висоту до 2 м і дають по 3,5-4,5 кг гладких помідорів темно-червоного кольору. Плоди по вазі досягають 80-100 м Найчастіше «Верліока» вирощують в теплицях і під плівковим укриттям. А ось на відкритому грунті можуть виникнути труднощі.
Плоди «Верліока» мають приємний смак: насичений, солодкий з легкою ноткою кислинки. У томатах міститься чимало бета-каротину, амінокислот і цукрів.
Верлиока – гібридний сорт
Переваги цього сорту:
- висока врожайність;
- дуже смачні плоди, які можна консервувати і їсти свіжими;
- стійкість до захворювань, характерних для пасльонових;
- невибагливість у догляді.
Недоліки «Верліока»:
- високі кущі потрібно підв’язувати;
- сорт потребує живильної грунті і підгодівлі.
Увага! Сьогодні є більш сучасний сорт «Верлиока плюс». Це детермінантна рослина, яке не потрібно пасинкувати. Кущі його не такі високі, вага плода досягає 140 м
7 правил для посадки сорти
При вирощуванні будь-якого сорту томатів, в тому числі і «Верліока», дуже важливо правильно посадити розсаду. Саме це буде запорукою багатого врожаю і простого догляду за кущами томатів. Тому при висаджуванні розсади слід діяти за таким сценарієм:
- Хороші попередники для томатів «Верлиока» – огірки, морква, кабачки, капуста, боби і зелень.
- Погані попередники – перець, картопля, баклажани, тютюн і фізаліс.
- Ще восени, до посадки томатів, грунт під них потрібно глибоко перекопати, внести перегній (3-4 кг), перегній (2-3 кг) і курячий послід (1 кг) на 1 м².
Сорт нормально переносить недолік сонячного світла
- Навесні удобрювати томати свіжим гноєм не можна, в іншому випадку буде активно рости зелена частина рослини, а не плоди.
- Грунт не повинен бути кислим, так як це знизить імунітет рослини і зробить його схильним до грибків, вірусів, бактеріальних інфекцій.
- Грунт під сортом «Верлиока» повинна бути пухким, родючим, повітропроникною.
- Місце для одного куща має бути 40х50 см.
Увага! У квітні томати висаджують тільки на півдні. У більш холодних регіонах, таких як середня смуга Росії, розсаду пересаджують в тепличний грунт в кінці травня.
7 правил вирощування та догляду
Тепличний сорт томатів «Верлиока» має кілька правил по вирощуванню і догляду.
- Як тільки розсада буде перенесена в грунт, кожна рослина потрібно рясно полити з розрахунку 5 л води на кожен кущ. Після цього томати мульчують, що дозволяє зберегти вологу в ґрунті і не дає розвиватися бур’янам.
- Незважаючи на те що «Верлиока» легко переносить скачки вологості, оптимальні показники для неї такі: вологість в теплиці – 40-60%, вологість грунту – 70-80%.
- Поливати томати потрібно ввечері і тільки теплою водою, коли грунт стане візуально підсихати. Також в теплицю можна налагодити систему крапельного зрошення.
- Підгодовувати «Верліока» слід комплексними добривами, це можуть бути кошти «Ідеал» і «Родючість».
- Щоб на кущі зав’язалося якомога більше плодів, можна підгодувати томати таким розчином: 10 л води, 2 ст. л. деревної золи і 1 ст. л. суперфосфату.
- Цей сорт стійкий до хвороб, але, щоб не ризикувати, слід обробляти наземну частину томатів спеціальними препаратами.
- Так як кущі сорту досить високі, їх потрібно правильно формувати і пасинкувати.
Як підв’язувати і пасинкувати «Верліока»
Дуже складно отримати хороший урожай томатів цього сорту без підв’язування, формування кущів і пасинкування. Ці заходи також повинні виконуватися за певними правилами.
Верлиока потребує правильного пасинкуванні
- Формувати гібриди потрібно в 1-2 стебла. Їх прищипують у міру зростання і розвитку. Також це дозволяє заощадити місце в теплиці і висадити більше рослин.
- На одному стеблі має бути не більше 2 суцвіть, так кущ буде краще розвиватися і дасть більш якісний урожай. Потрібно бути гранично уважними, так як суцвіття на кущі розташовуються досить низько.
- Біля суцвіття потрібно залишити 2 листочка.
- Кущ потрібно підв’язувати.
Порада. Щоб отримати кращий урожай від цього сорту томатів, потрібно перенести точку росту на бічний пагін. Але ось обмеження зростання може істотно скоротити плодоношення.
«Верлиока» – це сорт томатів, який дуже популярний серед вітчизняних городників. Вони скороспілі, мають високу врожайність, стійкі до хвороб і перепадів температури. А плоди «Верлиока» дає дуже смачні з прекрасним товарним виглядом.
Насіння томатів: відео
Сорт томатів Верлиока: фото