Сливові культури відносяться до категорії теплолюбних рослин. Але є певні різновиди, які можна вирощувати в умовах сильних заморозків на території Кавказу, Уралу і Сибіру. Слива Алтайська Ювілейна ідеально підходить для цих регіонів і має високі показники врожайності (до 30 кг з 1 дерева).
Слива Алтайська Ювілейна – високоврожайний і морозостійкий сорт
Характеристики різновиди
Різновид сливи Алтайська Ювілейна була отримана в результаті схрещування таких сортів, як чорнослив Манчжурский і алича Імунна. На початку 1970 року її включили до Державного реєстру Російської Федерації, районованих для північних регіонів країни.
Цей різновид сливових культур характеризується ранніми термінами дозрівання. Уже до кінця липня садівник буде насолоджуватися смачними фруктами. Плодоносити дерево починає на 4 рік після посадки. Ця культура стійка не тільки до заморозків, але і до посухи. Тому полив можна проводити не за графіком, а по можливості.
Слива сорти Алтайська Ювілейна не володіє характеристиками самоплодності. Щоб вона вчасно початку дозрівати, і показники врожайності не порушувалися, потрібно поряд з нею висаджувати інші сорти сливових рослин, схожі з нею.
Особливості дерева
Дерево заввишки до 3 м. Опис вказує на те, що крона овальної форми, середньої густини. Пагони розташовані під гострим кутом по відношенню до основного стовбура, вони невеликого розміру. Суцвіття дрібні, білого відтінку.
Основна кора дерева щільна, сірого кольору. Вона не розтріскується з часом. Листова пластина невелика, до 5 см в довжину. Її поверхня насиченого зеленого відтінку з щільним шаром воскового нальоту.
Особливості плода
У сорту сливи Алтайська Ювілейна наступні показники плодів:
- середня вага плода становить 20 г;
- шкірка високої щільності, захищає ягоди від розтріскування і гнилі;
- шкірка насиченого жовтого відтінку, як і м’якоть.
Опис вказує на те, що м’якоть цієї сливи соковита, щільна і волокниста. Вона має приємний ніжним кисло-солодким смаком, який припаде до душі як дітям, так і дорослим. Підходять фрукти для універсального використання.
Правила посадки і вирощування
При вирощуванні цієї культури потрібно враховувати кілька основних рекомендацій.
- Місце посадки повинно бути на підвищених ділянках. Так знижується ризик ураження коренів кореневою гниллю.
- Багато сонячного світла. Від числа сонячних променів, що потрапляють на плоди, залежить термін їх дозрівання.
- Грунти повинні бути поживними і легкими (чорноземи або суглинні грунту). Рівень їх кислотності не повинен бути вище 3%.
Посадочне місце прийнято готувати заздалегідь, щоб земля встигла осісти. Перекопувати ділянку рекомендується восени, видаляючи з нього всі корені бур’янів. Після цього вносять по всій площі ділянки перегній, з розрахунку 10 кг на 1 кв. м. Посадкову лунку готують на початку березня. Оптимальні розміри ями складають 70 × 80 см. Для кращої повітропроникності, на дні встановлюють дренаж. Його присипають 20 см верхнього шару землі і 2 кг перегною.
Вибираючи саджанець, віддавайте перевагу зразкам, які пройшли процес щеплення і не мають ознаки хвороб. Висота посадкового матеріалу не повинна перевищувати 80 см.
В кінці березня приступають до посадки. У лунку поміщають коріння саджанця так, щоб прикоренева шийка була над землею. Кореневу систему щільно присипають землею і прив’язують до опори, прикопати поруч. Полив здійснюється 10 л теплої води. Дистанція між кущами і рядами повинна становити 4 м.
Рекомендації по догляду
Догляд за цією культурою нескладний. Опис вказує, що слива сорту Алтайська Ювілейна невибаглива. Оптимальні терміни поливу – 1 раз на місяць. На рослина має припадати по 8 л води. Але поливати дерева можна і коли буде зручно. У цьому випадку обсяг води, що припадає на дерево, збільшують на 5 л.
Важливо рихлити ґрунт і видаляти бур’яни. Це забезпечить кращий повітрообмін в землі. Обрізка навесні полягає у видаленні гілок, що вибилося з крони, а восени остригають хворі ділянки.
Підживлення здійснюються 2 рази. Навесні використовують розчин нітрату калію (30 г на 10 л води), а восени суперфосфату (50 г на 7 л води). На рослина має припадати по 20 л розчинів. Також восени мульчують грунт навколо дерева, використовуючи перегній і солому.
Боротьба з хворобами і шкідниками
Цей різновид стійка до хвороб. Але іноді вона уражується борошнистою росою і оливковою плямистістю. Боротися з такими захворюваннями допомагає розчин бордоської рідини (10 г на 5 л води).
Основні шкідники – попелиця і блошка. Позбутися від них допомагає розчин Оксіхома (80 г на 10 л води). Профілактика полягає в обприскуваннях із застосуванням мідного купоросу (20 г на 10 л води). Інтервал обробок становить 3 тижні.
Оксихом допоможе від попелиці та блішки
Цю сливову культуру неважко вирощувати навіть новачкам. Вона не вимагає ретельного догляду, але дає стабільний урожай. Плоди цього різновиду підходить для транспортування на тривалі дистанції, тому їх часто вирощують з метою продажу.