Вирощування сливи делікатесний

Більшість садівників воліють вирощувати великоплідні сливові сорти. Опис сорту сливи Деликатесная вказує на те, що вона не тільки характеризується великими плодами, а й стійка до заморозків. Її урожай стабільно високий, незважаючи на різкі перепади температури восени та навесні.

слива делікатесна опис сорту

Основні параметри

Виведена зливу сорти Делікатна була в кінці XX століття. Для створення використовувалися зимостійкі сливові різновиди: Павловська, Алая Зоря і Сонейка. Уже в 1997 році її включили до Державного реєстру. Районовані для вирощування в усіх регіонах країни.

Слива Делікатна (іншими словами, Деликатесная) характеризується ранніми термінами дозрівання. Плодоношення спостерігається на 3 рік після здійснення посадки. Збір врожаю припадає на початок липня, за умови, що цвітіння починалося в квітні. Вегетаційний період різновиди становить всього 90 днів.

Слива відрізняється стійкістю до посухи та заморозків. На неї не впливає температурний режим від -40 ° С до + 30 ° С. При великий спеці для збереження дерева потрібно забезпечити рясний полив. Делікатна зливу відноситься до Самоплодность культурам, т. К. Маточки і тичинки, що знаходяться в суцвіттях, однакової довжини. Для збереження врожайності не потрібні додаткові запилювачі.

Особливості дерева

Максимальна висота становить 5 м. Опис крони вказує на її пірамідальну широку форму, тому дерева, найчастіше розлогі. Основний колір кори – сіро-коричневий. Пагони невеликої довжини, до 24 см. Нирки циліндричної форми, бурого відтінку. Коріння розвинені і рідко уражаються вірусних інфекцій. Зав’язі починають формуватися рано, на початку квітня.

Суцвіття дрібні, складаються з 3 кольорів білого відтінку. На них можуть з’явитися рожеві плями, які надають квітам надзвичайну красу. Листова пластина середнього розміру, темно-зеленого відтінку. Поверхня листя глянсова, гладка, покрита щільним шаром воскового нальоту, тому паразитам складніше руйнувати структуру листа.

слива делікатесна опис сорту

Особливості плодів

З основного опису плодів, виділяються наступні характеристики:

  • форма овальна;
  • шкірка рожевого відтінку;
  • особливістю рожевих ягід є те, що на них немає рум’янцю або інших плям;
  • середня вага плода – 20 г;
  • м’якоть соковита, жовтого кольору.

Смак приємний, кисло-солодкий. У складі плодів сливи сорту Делікатесна відзначається велика кількість вітамінів, корисних для людського організму. Продукція цього різновиду ідеально підходить для вживання в свіжому вигляді або приготування компотів або варення.

Вирощування і посадка

При вирощуванні цієї культури, потрібно враховувати кілька основних особливостей.

  1. Грунт повинна бути легкою і поживною. У важких грунтах дереву складніше розвиватися, і його зростання сповільнюється.
  2. Кислотність грунту повинна бути менше 5%, інакше починає порушуватися процес утворення зав’язей, і показники врожайності падають. Якщо рівень кислоти високий, то потрібно внести вапно в землю (3 кг на 1 кв. М.).
  3. Сонячний ділянку. Т. к. Рослина рано починає плодоносити, для швидкого дозрівання воно потребує сонячних променях. Посадку краще проводити з південно-східної частини саду, т. К. В цьому районі найбільше сонця протягом дня.
  4. Височина. Ділянки, які знаходяться на височинах, допоможуть захистити коріння від перезволоження, що приводить до кореневої гнилі.

Посадочне місце готується з осені, щоб все добрива, що вносяться до цей момент, встигли до весни вбратися. Для початку перекопують всю ділянку, видаляючи всі бур’яни і вносячи органічні речовини (10 кг перегною, 1 кг торфу і 200 г суперфосфату на 1 кв. М.).

Після цього викопують лунку розмірами 70 × 90 см. Всередину насипають ще 5 кг перегною. Саджанець краще купувати однорічний, т. К. Він характеризується високою стійкістю до захворювань. Максимальна висота посадкового матеріалу – 90 см. На ньому не повинно бути уражених хворобами ділянок або інших пошкоджень, інакше це відіб’ється на тривалості життя рослини.

Навесні, в кінці березня, приступають до посадки. Всередину лунки поміщається саджанець і присипається землею. Все потрібно ретельно утрамбувати, щоб волога і вітер не зруйнували рослина. Поруч краще прикопати опору, яка захистить молоде дерево від вітру. Прикореневу шийку потрібно залишати над землею, щоб через неї в корені потрапляло повітря.

Догляд

Доглядати за сортом сливи Делікатної нескладно. Досить забезпечити їй якісний полив і підгодівлі. Поливати молоде рослина потрібно з інтервалом в 20 днів, використовуючи по 15 л теплої води. Дорослі дерева поливають 1 раз в місяць, застосовуючи по 60 л теплої води.

Після поливних робіт видаляють все бур’яни і розпушують верхній родючий шар землі. Це необхідно для забезпечення повітрообміну.

Підживлення вносять 2 рази за сезон. Навесні поливають сливи 20 л розчину нітрату калію (50 г на 6 л води), а восени потрібно провести мульчування прістволовой частини дерева перегноєм і соломою, після чого полити культуру 15 л розчину суперфосфату (40 г на 5 л води). Видаляють тільки хворі гілки. Обрізку проводять навесні та восени.

Заходи боротьби з хворобами і шкідниками

Найпоширенішими хворобами, яким піддається розглянутий вид, є плодова гниль, оливкова плямистість і дірчастий плямистість.

Позбутися від плодової гнилі допоможе марганцевий розчин (30 г на 10 л води). Проти оливкової плямистості краще застосовувати розчин бордоської рідини (50 г на 10 л води). У боротьбі проти дірчастій плямистості використовується розчин мідного купоросу (60 г на 4 л води).

слива делікатесна опис сорту

Серед шкідників виділяють тлю і плодожорку. Позбавляються від попелиці за допомогою медесодержащими препарату «оксихом» (40 г на 10 л води). Проти плодожерки прийнято використовувати настоянку томатної гички (заливають 3 кг бадилля теплою водою і настоюють протягом доби). Обробки повинні проводитися 1 раз в 2 тижні.