Вирощування сливи сорту Машенька

Якщо ви власник саду з нечорноземної грунтом, то зливу Машенька – ідеальний варіант для вас. Культура зимостійка і не вимагає складного догляду. Сорт був отриманий на території Володимирської області в 2006 році, відрізняється регулярним і рясним плодоношенням.

сорт Машенька

Сортові характеристики

Різновид Машенька була виведена Ягунова В. П. і названа на честь його внучки. Для цього сорту характерна рясна, щорічна врожайність. Одне дерево приносить до 40 кг за сезон. Слива самобесплодни – для отримання плодів потрібно поруч посадити дерево-запильник. Перший урожай з’являється на 3-й рік.

Середня висота дерева досягає 3-3,5 м. За рік виростає до 30 см. Крона сливи пірамідальна. Листя темно-зелені, пластина увігнута і плоска. Цвіте на початку травня невеликими, білими бутонами.

Гілка з плодами

Особливості плодів

Слива має насичений смак, дозріває ближче до кінця липня. Фрукт середній – 35-45 г, овально-круглий. У нього червоно-бура шкурка з восковим нальотом. М’якоть світло-жовта, ніжна і солодка.

Можна зберігати плоди близько місяця при нульовій температурі.

Цей сорт підходить для любителів варення, соку, настоянок. Заморожувати не рекомендують, т. К. Ягода може втратити смак.

Вага сливи Машенька

Рекомендації по вирощуванню

Для вирощування підійде місцевість як і в помірних, так і в південних широтах. Ділянка повинна бути добре освітлений. Щоб зливу почала, росла і плодоносила, потрібно правильно вибрати саджанець: коріння, гілки та стовбур не повинні бути пошкоджені.

Перед посадкою оглянути саджанець і видалити непотрібні і пошкоджені гілки і коріння.

Посадка

Для посадки краще всього підійдуть і глинисті грунти, легкі, з нейтральною кислотністю. Ділянка повинна бути тихим, щоб сонце висвітлювало його протягом всього дня. Ямки для молодих дерев підготувати заздалегідь, щоб устоялися. Слушна нагода для викопування ям – осінь. Для посадки саджанців – весна.

посадка саджанця

Глибина ямки 60 см, ширина – 80 см. Відстань між саджанцями 3,5-5 м. Посередині ямки встановіть опору для сливи. Спеціальну суміш поживних речовин потрібно висипати на дно. Її можна купити вже готову або зробити самостійно. Для цього потрібно змішати родючий шар грунту з:

  • перегноєм – 3 відра;
  • суперфосфатом – 250 г;
  • сульфатом калію – 30 г;
  • гашеним вапном – 300 м

При посадці опора, вбудована в ямку, знаходиться з півночі від дерева. Коріння засипте і залиште простір 3-3,5 см від землі до кореневої шийки. Далі зволожите землю навколо саджанця мінімум 4 відрами води. Після землю посипте торфом. Як замінник торфу використовуйте перегній або тирсу. Відразу після посадки обріжте сливу на рівні 70 см.

Догляд

Щоб сливове дерево сорту Машенька швидко росло і радувало рясним врожаєм, виконайте наступні роботи: полив, добриво і обрізка.

врожайність

Зволожувати молоді дерева потрібно через кожні 10 днів. Полив рясний, але в міру – по 4 відра на саджанець. На наступний день потрібно розпушити землю. Якщо листя почали жовтіти або прив’янули – це вірна ознака надто рясного і частого поливу. Якщо грунт навколо сливи буде сухою, то плоди обсиплються.

Дорослі сливи слід поливати рідше – кожні 14-15 днів по 5 відер води.

Добрива, які були засипані в ямку перед посадкою, підтримували дерево протягом 2 років. На 3-й рік використовують підгодівлі.

  1. Навесні, після того, як сніг розтане, але до цвітіння, використовуйте селітру аміачну – 1 ст. л. на 1 кв. м.
  2. У період цвітіння – на відро води 2 ст. л. сульфату калію і 2 ст. л. карбаміду.
  3. Під час зав’язки плодів – на відро води 3 ст. л. нітроаммофосфата.
  4. Восени, коли вже зберете урожай – 3 ст. л. суперфосфату.

Правила обрізки

Для слив сорту Машенька характерний бурхливий ріст перші 3-4 роки, тому потрібна обрізка в квітні, червні та вересні. В першу льотну обрізку укорочують тільки бічні пагони. Першою восени – стовбур зменшують на третину, бічні пагони – на 2/3. Ті гілки, які ростуть усередину, повністю видаляють. Після обрізки місця зрізів обробіть садовим варом. Доросле дерево обрізайте двічі на рік – у квітні і наприкінці вересня.

Оскільки Машенька – зимостійкість сорт, морози ця зливу переносить добре, але молоді дерева перші рік-два краще вкривати перед настанням холодів дрантям або соломою. Струсіть сніг, щоб не поламалися гілки. Навесні, як тільки сніг розтане, землю навколо сливи рекомендується розпушувати для попередження випаровування вологи. Починати потрібно від стовбура, глибина розпушення – 6-8 см. Чим далі від стовбура, тим глибше потрібно копати.

Хвороби і шкідники

Незважаючи на те, що Машенька має високу стійкість до різних захворювань і шкідників, від борошнистої роси і плодової гнилі вона все ж не застрахована. Розбавте 40 г бордоської рідини в 10 л води і проведіть обприскування – це допоможе знищити борошнисту росу. Від плодової гнилі використовують марганцівку в пропорції 2 г / 10 л води.

На ягодах ви можете виявити сірого кольору нарости, листя можуть потемніти, а гілки в’янути – це прояви монилиоза. Позбутися від грибкової інфекції допоможе бордосская рідина: 200 г / 10 л води.

іржа сливи

З шкідників на культуру можуть напасти блішки, попелиці та птиці. Від останніх можна вберегтися, накривши дерево спеціальною сіткою. Від блішки і попелиці використовують колоїдної сіль або препарат «оксихом».

Профілактичні заходи

Опис вказує, що необхідно приймати деякі заходи, щоб вберегти своє дерево від можливих неприємностей:

  • санітарна обрізка – допоможе уникнути розмноження шкідників;
  • побілка стовбура – проводять навесні і восени для захисту від надмірного сонячного світла і нападу шкідників;
  • використання фунгіцидів – запобігає появі різних захворювань;
  • сезонне обприскування препаратами «оксихом», «Абіга-Пік», «Хорус» – для захисту від шкідників.

побілка стовбура

Для профілактики захворювань і появи шкідників регулярно видаляйте кореневу поросль, проводите обрізку для позбавлення від пошкоджених і сухих гілок.