Вирощування вишні Болотовскому

Смачна вишня Болотовскому відноситься до степових різновидів. Їх головною особливістю є те, що вони здатні витримувати посуху і сильні морози. Цей параметр визначає той факт, що цю культуру вирощують у всіх регіонах країни, без втрати врожайності і якості плодів.

вишня Болотовскому

Вишня Болотовскому – степова різновид

Загальна інформація

Цей різновид Самоплодность, т. Е. Не доведеться розміщувати поруч з нею інші сорти, які будуть виступати в ролі запилювачів. Якщо ви хочете поліпшити або прискорити процес формування плодів, то поруч краще висадити вишню сорту Уральська бордова. Вони схожі між собою не тільки за часом дозрівання, але і за якістю плодів. Середня довжина пагонів становить 40 см.

Ця культура стійка до негативних факторів навколишнього середовища. Їй не страшні:

  • посуха влітку (до +45 ° С);
  • промерзла грунт навесні;
  • перезволожений земля, після тривалих дощів восени;
  • міцні морози взимку, вона витримує температуру до -35 ° С.

Характеристика куща

Висота дерева сорту вишні Болотовскому становить 2 м. За перший рік після посадки рослина досягає максимальної висоти. У всі наступні роки розвиток полягає тільки в розростанні куща вшир.

Збір першого врожаю припадає на 3-й рік після посадки на постійне місце. Збирати врожай прийнято в кінці липня, т. К. Це різновид із середніми термінами дозрівання.

Опис вказує на те, що листова пластина середнього розміру (приблизно 6 см), покрита шорсткими ділянками. Цей параметр позитивно впливає на захист від дрібних комах. Колір листя яскраво-зелений.

Особливості зовнішнього вигляду ягоди

Якщо розглядати зовнішній вигляд плодів, то відзначаються такі параметри:

  • ягоди невеликого розміру, всього 15-20 мм;
  • середня вага плода становить 4 г;
  • шкірка з високою щільністю, захищає плоди від розтріскування після опадання або перезрівання;
  • колір шкірки – яскраво-червоний.

Вишня сорту Болотовскому характеризується соковитістю і щільністю м’якоті, яка має ніжний кремовим відтінком. У смаку переважає солодкість, але також чуються невеликі ноти кислоти.

Ягоди універсальні у використанні. Застосовуються не тільки в свіжому вигляді, але і в консервованому. З них виходить смачний компот і джем.

вишня Болотовскому

Вишня Болотовскому виростає не вище 2 м

Основні правила вирощування

Різновид Болотовскому потребує певних ґрунтах. Посадка повинна проводитися в легких землях, з низьким вмістом кислотності, тому проводити посадку в піщані або глинисті грунти не рекомендується, т. К. Це негативно відбивається на якості і кількості ягід (знижується урожай, смак стає більш кислим і ягоди втрачають свою вагу).

Краще віддавати перевагу суглинистим або чорноземним грунтам. Якщо їх кислотність підвищена, то на кожен 1 кв. м. всипають по 3 кг вапна. Мінімальна відстань від коренів до ґрунтових вод має становити 3 м, інакше коренева система буде перенасичуватися вологою, що призводить до гниття коренів і загибелі рослини. Для захисту повинна використовуватися дренажна система, для якої підійдуть щебінь або деревна Струже.

Восени копає всю ділянку і видаляють коріння бур’янів, а також всі сторонні предмети – камені і скло. Це дозволить грунті краще проводити повітрообмін. Весь садову ділянку підгодовують перегноєм або пташиним послідом. У цих речовинах містяться всі необхідні мікро- та макроелементи.

Після цього садівник повинен викопати лунку, розміри якої становлять 80 × 90 см. 1/2 лунки повинна бути заповненою перегноєм. За зиму все це вбереться всередину землі і утрамбуйте, тому однорічний саджанець ідеально поміститься в таку яму.

Навесні, в кінці березня, приступають до висаджування посадкового матеріалу.

  1. Всередину лунки поміщають саджанець і розрівнюють коріння.
  2. Присипають коріння невеликою кількістю торфу (до 200 г).
  3. Кореневу шийку залишають над землею. Мінімальна відстань від неї до землі має становити 5 см.
  4. Присипають лунку землею і утрамбовують землю.
  5. Поливають 20 л теплої води.
  6. Дотримуються дистанції між деревами в 3 м.

Рекомендації по догляду

Догляд за цим різновидом простий. Вона потребує регулярного, але не частому поливі. Мінімальний інтервал між поливами повинен становити 3 тижні. У разі посадки в південних регіонах країни, інтервал скорочують до 2 тижнів. Під кожен кущ вишні вливають по 20 л теплої води, щоб поліпшити зчеплення коренів із землею. Через 2 дні, коли грунт підсохне, проводять розпушування грунту на 8 см. Цього достатньо, щоб впустити повітря всередину, але не порушити будова коренів. Повинні вилучатися все бур’яни, т. К. Вони заважають нормальному розвитку кущів.

Обрізка проводиться на початку березня, до того як почнуть розпускатися бруньки. Видаляють всі сухі пагони і гілки, які вибиваються із загальної крони. Таким чином досягається максимальний потік корисних речовин всередину ягід.

Підживлення вносять через рік після здійснення посадки. Навесні рослини повинні підгодовуватися розчином нітрату калію (20 г на 5 л води). Під кущ вливають 15 л препарату. Влітку, під час формування ягід, вливають по 15 л розчину аміачної селітри (40 г на 5 л води). Восени, для підготовки рослин до зими, вливають 20 л суперфосфатного розчину (50 г на 10 л води).

Заходи боротьби з комахами і хворобами

Цей різновид характеризується високою стійкістю до хвороб і шкідників, але через середньоранніх термінів дозрівання вона іноді уражається такими захворюваннями, як борошниста роса, коренева гниль і оливкова плямистість. Всі вони пов’язані з неякісним відходом (надлишок води, погані підгодівлі і т. Д.).

  1. Позбутися від оливкової плямистості допомагає розчин «Ацикловір» (20 г на 10 л води).
  2. У боротьбі проти борошнистої роси прийнято використовувати розчин бордоської рідини (20 г на 10 л води).
  3. Кореневу гниль вилікувати неможливо. Залишається лише видаляти всю рослину повністю.

З шкідників відзначається часте ураження кущів попелицею і птахами. Запобігти негативному впливу птахів допомагають спеціальні сітки, які надягають на крону. Від попелиці рятує «оксихом» (20 г на 5 л води).

Завдяки великій кількості позитивних якостей, цей різновид користується популярністю у всіх областях країни. Вона здатна витримувати як сильні заморозки, так і сильну посуху. Негативні фактори навколишнього середовища не знижують показники врожайності.