Кустообразная вишня БРУСНИЦиН відрізняється можливістю до самозапилення і підходить для вирощування в усіх регіонах країни, т. К. Витримує сильні морози.
Вишня БРУСНИЦиН – самозапилюватися сорт
Особливості різновиди
Вишня сорту БРУСНИЦиН стійка не тільки до морозів (до -40 ° C), але і до посухи (витримує температуру до + 38 ° С). Для підвищення якості та кількості врожаю садівники висаджують поряд сорти Бессея і Тургенєвська.
Сорт характеризується середніми термінами дозрівання. Опис вказує на те, що плодоносити вишня БРУСНИЦиН починає на 3 рік після посадки. Завдяки швидкій вегетації збір врожаю припадає на середину липня.
Опис рослини
Кора дерева темного коричневого відтінку. Структура кори містить дрібні волокна, які мають особливість відшаровуватися через певний проміжок часу. Висота куща не перевищує 2 м. Такий висоти рослина досягає за перший рік зростання. Надалі розвивається крона пірамідальної форми. Вона розлога, тому посадку проводять на відстані 3 м.
Опис листової пластини вишні БРУСНИЦиН вказує на середні розміри. Листи досягають довжини в 8 см і ширини в 4 см. По краях є невеликі загострені ділянки, а кінчик листа гострий. На поверхні листової пластини міститься невелика кількість нальоту з воску, що робить лист щільнішим. Пагони невеликого розміру (до 30 см), коричневого відтінку.
Особливості плода
Відзначаються наступні характеристики зовнішнього вигляду плода:
- за розміром ягоди невеликі – в середньому 2 см, а вага близько 4 г;
- форма округла;
- опис сорту вишні БРУСНИЦиН вказує на щільність і темно-червоний відтінок шкірки;
- на поверхні міститься восковий наліт, який захищає ягоди від гниття і розтріскування.
М’якоть вишні БРУСНИЦиН м’яка, соковита, містить в собі волокна. Смакові якості на високому рівні. Переважає солодкість, в складі міститься близько 15% цукру. Підходить для універсального використання. Можна вживати плоди у свіжому вигляді або для приготування десертів і консервації.
Вишня БРУСНИЦиН показує дещо ягоди
Вирощування культури
Сорт БРУСНИЦиН не має особливих відмінностей від інших культур, які висаджують у всіх регіонах країни, тому посадка проводиться за тим же принципом. При виборі саджанця (цю процедуру прийнято здійснювати в кінці осені) віддають перевагу матеріалам, вік яких не перевищує 2 роки. Слід враховувати й інші основні характеристики посадкового матеріалу.
- Коріння повинні бути розвиненими і досягати 20 см в довжину.
- На поверхні саджанця має бути місце, яке вказує на проведення щеплення.
- Максимальна довжина посадочного матеріалу повинна становити 1 м.
- Простежте за тим, щоб на поверхні не було ніяких симптомів захворювань і пошкоджених ділянок.
Після покупки саджанець поміщають в горщик із землею і зберігають в такому стані до березня.
Місце посадки відіграє важливу роль в показниках врожайності і зовнішнього вигляду рослини. Посадку проводите в південній частині саду, т. К. В цьому місці активні сонячні промені протягом всього дня. Вони будуть прискорювати процес дозрівання ягід. Не рекомендується проводити посадку поблизу хвойних дерев, т. К. Вони провокують появу захворювань у вишні.
Висаджування має проводитися на підвищених ділянках, щоб грунтові води не вражали кореневу систему. Місце посадки повинно бути таким, щоб протяги не деформовані рослина. Не слід висаджувати цю культуру поряд з парканом, т. К. В цих місцях взимку відбувається надмірне скупчення снігу.
При виборі грунту віддавайте перевагу суглинистим або чорноземним грунтам, в складі яких міститься мінімальний рівень кислотно-лужного балансу (не більше 3%). В іншому випадку садівник повинен провести вапнування.
В кінці осені починають орати город або сад, видаляючи всі бур’яни, скла і каміння. Грунт підгодовують перегноєм або компостом. Після цього викопують лунку шириною 70 см і глибиною 80 см. На дні встановлюють дренажну систему, а поверх неї насипають 3 кг перегною. За зиму все корисні речовини вбереться в грунт і позитивно вплинуть на розвиток саджанця.
Послідовність посадки вишні
Особливості посадки
Навесні, в кінці березня, в підготовленій лунці роблять невеликий насип висотою до 30 см. Всередину нього поміщають саджанець і рівномірно розподіляють його коріння. Після цього присипають усе щільним шаром верхній частині грунту, в якій міститься максимальна кількість корисних речовин.
При посадці прикоренева шийка повинна виявитися над землею. Якщо проігнорувати цю умову, то можна спровокувати кореневу гниль, яка знищить все рослина. Полив проводять на другий день після посадки, використовуючи 15 л теплої води.
Особливості догляду
Догляд за цією культурою простий і не вимагає особливих знань в галузі сільського господарства, тому слідувати йому можуть навіть новачки, які тільки починають займатися садівництвом.
Дереву потрібно забезпечити якісний полив. Проводять його з інтервалом в 2 тижні, застосовуючи по 20 л теплої води на кожен кущ. Через кілька днів, коли грунт вбере велику частину вологи, розпушують землю і видаляють всі бур’яни.
У обрізку ця культура не потребує, що істотно спрощує догляд за нею. Лише в міру необхідності повинні видаляти сухі та хворі гілки. Підживлення повинні включати в себе як органіку, так і мінеральні елементи.
- Восени переважно використовувати перегній (5 кг добрива на 1 кв. М.) Або розчин суперфосфату (30 г на 5 л води). На кожен кущ вливають по 10 л розчину, який підготує землю до суворої зими.
- Навесні підгодовують вишню БРУСНИЦиН розчином нітрату калію (30 г засобу на 10 л води), використовуючи 10 л на кожен кущ.
- Влітку, для прискорення дозрівання плодів, підгодовують кожну рослину 10 л розчину аміачної селітри (30 г на 5 л води).
Хвороби і шкідники
Цей різновид характеризується низькою стійкістю до таких захворювань, як борошниста роса, оливкова плямистість і оїдіум (несправжня борошниста роса).
Для боротьби з оливковою плямистістю використовується мідний купорос в співвідношенні 30 г добрива на 10 л рідини. Від борошнистої і несправжньої борошнистої роси рослини рятують обприскування бордоською рідиною в співвідношенні 40 г засобу на 5 л рідини.
Від блішок і кліщів допоможе розчин «Ацикловір» (40 г на 7 л води), а в боротьбі проти попелиці застосовується «оксихом» (50 г на 10 л води). Якщо птахи стали активно знищувати вишню, то проти них доцільно використовувати спеціальні щільні укриття, якими захищають крону дерева. Обробки проти хвороб і шкідників повинні проводитися з інтервалом в 10-15 днів.
Препарат «оксихом» застосовується в боротьбі з попелиць
Висновок
Різновид БРУСНИЦиН завдяки великій кількості достоїнств по праву займає лідируючі позиції на світовому ринку. Кожен садівник, який вирощував цю культуру на своїй ділянці, відгукується про неї позитивно. Якщо ви хочете виростити смачні і великі ягоди у великій кількості, дотримуйтесь всіма правилами по посадці і догляду. Високі показники врожайності не змусять себе чекати.