Стійка до посухи і сильним заморозків вишня Вікторія характеризується ранніми термінами дозрівання. Завдяки густій кроні ягоди захищені від сонячних опіків.
Основні характеристики
Вишня сорту Вікторія характеризується середніми термінами дозрівання. Збирати врожай належить з початку липня. Плодоносити кущі починають через 2 роки після посадки.
Особливості куща
Максимальна висота дерева складає 3 м. Крона округлої форми не розростається. Гілки розташовуються у вертикальному положенні.
Опис вказує на те, що кора представлена в сірому відтінку. Цей параметр відрізняє культуру від інших різновидів, у яких крона представлена в темно-коричневому кольорі.
З опису листової пластини можна виділити наступні параметри:
- форма овальна, трохи витягнута у краю;
- колір темно-зелений з дрібними світлими смугами;
- присутній рясний восковий наліт;
- глянсова поверхня лицьової сторони;
- внутрішня частина листової пластини матова, з невеликими шорсткими ділянками.
Суцвіття невеликого розміру. Вони складаються з 5-7 квітів білого кольору. Овальної форми пелюстки великі. Середнє число тичинок, представлених в кожному суцвітті, 20 шт. Їх розміри невеликі: до 1 см.
Особливості плодів
Плоди характеризуються такими параметрами:
- округла форма з невеликими приплющеними ділянками;
- колір насичений, бордовий, при певному освітленні набуває чорний відтінок;
- ягоди важать 4 м
М’якоть соковита, але не водяниста. Всередині неї містяться дрібні волокна. Смак приємний, солодкий, без ознак кислоти. Застосовуються ягоди як в свіжому, так і консервованому вигляді. З них виходить смачний компот, джем і варення.
Рекомендації по вирощуванню
Досвідчені садівники, які вирішили вирощувати цю культуру на своїй садовій ділянці, повинні знати, що вона демонструє кращі показники врожайності при посадці з південної частини саду. Це пояснюється тим, що під впливом рясного сонячного освітлення ягоди швидше наливаються соком і дозрівають. Посадка повинна здійснюватися на підвищених ділянках, щоб грунтові води, в разі їх близьке розташування до землі, не порушували розвиток кореневої системи.
Краще проводити посадку біля загороджень або будівель, щоб такі конструкції захищали дерева від протягів. Мінімальна відстань від конструкцій має становити 3 м. Це пояснюється тим, що біля парканів взимку накопичується велика кількість снігу, яке негативно впливає на розвиток кущів.
Грунт повинна бути легкою і родючою. Краще проводити посадку в суглинні або чорноземні землі. Якщо немає такої можливості, то ділянку заздалегідь удобрюють перегноєм або пташиним послідом. За зиму речовини вбереться в землю, облагороджуючи її корисними елементами. Максимальна кислотність грунту повинна становити 3%. В іншому випадку проводять вапнування землі.
Восени починається активна підготовка садової ділянки. Його перекопують, видаляючи всі зайві елементи, які здатні закупорити надходження повітря. По всій ділянці рівномірно розподіляють перегній або пташиний послід, залишаючи речовини до весни.
Через 2 тижні після всіх процедур, садівник повинен підготувати посадкову яму. Її оптимальна глибина повинна становити 70 см, а ширина 50 см. На дні встановлюють дренажну систему, яка буде контролювати рівень води в коренях.
При покупці саджанця віддавайте перевагу 2-річним варіантів. Вони не тільки пройшли процес щеплення, а й більш стійкі до захворювань і негативних погодних умов.
Навесні, в кінці березня або початку квітня, починають проводити сам процес посадки. Для цього всередину лунки поміщають куплений саджанець і присипають його землею. Прикореневу шийку залишають над грунтом, щоб коренева система змогла дихати. Все щільно присипають землею і поливають 20 л теплої води.
Догляд за деревом
Доглядати за вишнею сорти Вікторія не складно. Найважливіший етап – це підживлення. Вони вносяться кілька разів за весь сезон:
- Навесні, до того як почнуть формуватися нирки, вливають під дерево 15 л розчину нітрату калію (10 г на 3 л води).
- Влітку, для кращих показників врожайності, вливають по 20 л розчину аміачної селітри (30 г на 10 л води).
- Щоб підготувати рослину до зими, вносять Суперфосфатний добрива (20 г суперфосфату на 5 л води). На кожен кущ має припадати по 20 л розчину.
Полив проводиться з інтервалом в 20 днів по 20 л води на дерево. Якщо клімат регіону занадто жаркий, то цей інтервал дозволено скоротити до 10 днів.
Найкраще проводити полив теплою водою в спеціальних окопах навколо стовбура. Так волога не буде розтікатися по всій ділянці. Через 2-3 дні розпушують верхній шар грунту, щоб поліпшити проникнення повітря в кореневу систему. Видаляють бур’яни, які перешкоджають нормальному розвитку кущів. Вишня сорту Вікторія не потребує обрізаннях, за винятком сухих і хворих гілок.
Знищення хвороб і шкідників
Цей різновид характеризується високими показниками імунної системи. Вона рідко уражається оливковою плямистістю або плодовою гниллю. Позбутися від цих хвороб допомагає розчин бордоської рідини (20 г на 5 л води).
З частих хвороб відзначається борошниста роса і оїдіум. Переможе їх розчин мідного купоросу (40 г на 5 л води).
Шкідники часто вражають кущі цього виду, зазвичай це птиці, блішки і тля. Боротися проти попелиці доцільно за допомогою препарату «оксихом» (50 г на 10 л води). Блішки знищуються за допомогою речовини «хомус» (60 г на 5 л води). Проти птахів використовують спеціальні відображають елементи (фольга, скла або пищалки) або укривние сітки, які не дозволяють птахам клювати ягоди.
Висновок
Цей різновид популярна на вітчизняному ринку, т. К. Має багато переваг. Єдиним її недоліком вважається відсутність захисту від кореневої гнилі, але якщо садівник буде слідувати всім правилам по догляду, то йому вдасться уникнути цієї хвороби і виростити гарні і смачні плоди високої якості.