Виноград – багаторічна рослина, яке плодоносить гронами ягід. У наших краях, кожен дачник прагне посадити у себе на ділянці хоча б пару видів цієї культури. Виноград цінується відмінним смаком, і корисними властивостями. Крім того, людина в своєму побуті, навчився використовувати крім ягід рослини також і листя. Листя використовуються в їжу, так і в лікувальних цілях. А на городі, листя винограду, дають дачнику прохолоду в спекотні літні дні.
Високоврожайний вид винограду
Виноград дозріває набагато пізніше, ніж інші ягоди, а й у нього є сорти, які дозрівають раніше за інших. Висаджуючи таку ягоду у себе на ділянці вам треба врахувати температурні режими регіону, і якщо літо у вас нетривалий, то вам варто вибрати ранні сорти винограду. У цій статті, ми, постараємося допомогти вам зробити вибір, і розповімо про високоврожайні сорти.
Що впливає на врожайність культури?
На врожайність цієї рослини, впливають різні чинники. Але також бувають неврожайні сорти. Про це варто пам’ятати при виборі винограду для посадки у себе на городі. І якщо ви хочете зібрати великий урожай, то уникайте неврожайних сортів.
Врожайність залежить від:
- Способу обрізки кущів. Не варто надмірно обрізати кущі, це призведе до розростання коренів, і пригнічення рослини.
- Від кількості суцвіть на кущі.
- Частота посадки кущів. Якщо кущі посаджені занадто густо, то рослині не вистачить поживних речовин. Через кількості листя, ягоди отримують мало сонячного кольору, і повільніше дозрівають, що в підсумку призводить до зниження врожайності.
- Вік рослини. Деякі підвиди починають давати врожай, тільки через кілька років після посадки, коли наберуться сил.
- Це сонцелюбива рослина, тому він чутливий до погодних умов. Він не любить посуху, а систематичний полив, не дасть засохнути йому в жаркий період. Слід періодично підгодовувати культуру добривами, і боротися з хворобами.
Високоврожайний сорт винограду «Пам’яті Домбковской»
Кишмиш Променистий
Одним з найулюбленіших сортів винограду, є кишмиш. Цей підвид полюбився за солодкий смак, і відсутність кісточок.
Кишмиш Променистий має середньо рослі кущі. Листя світло-зеленого кольору, середнього розміру, серцеподібної форми. Ягоди рожевого кольору і овальні, великі, одна ягода досягає 25 мм в довжину. Вміст цукру в ягодах до 21%. Грона, досягають 40 сантиметрів в довжину. За вагою, одна гроно 1 кг. Смак солодкий, з мускатним присмаком.
Ранньостиглий сорт, період дозрівання від 120 до 130 днів. Кишмиш Променистий дає хороший урожай, але це не тільки плюс, але і мінус даного підвиду. Під важкими гронами лоза згинається, можуть ламатися гілки. Тому слід продумати додаткові опори під них.
Цей сорт нестійкий до заморозків, і любить простір. Його слід висаджувати на відстані 2.5-3 метра.
Виноград Кишмиш Променистий
Аркадія
Аркадія – ранній столовий сорт. Дозріває 115 -125 днів. Грона в середньому 700 гр., Але досягають і 2 кг. Ягода білого кольору і циліндричної форми. Велика, до 28 мм. Вміст цукру до 16%, мінімальна кількість кислоти – 6 г / л. М’якоть соковита, м’ясиста. Смак при повному дозріванні мускатний.
Дозрілі плоди добре переносять транспортування. При перепадах вологості, ягоди можуть тріскатися. Цей підвид стійкий до заморозків, навіть до температури -21 градус.
Агат Донський
Це найпопулярніший вид високоурожайного винограду. Сорт вивели російські селекціонери, а початкове назва була «Витязь». Агат Донський відноситься до столових сортів винограду. Листя середнього розміру, темно-зелене забарвлення. Кінці листя загинаються вгору. Ягода у цього сорту кругла, темно-синього кольору. За вагою грона винограду досягають 500 гр. Вміст цукру в плодах 14%, а кислоти 7 г / л. Після початку цвітіння до повного дозрівання, проходить близько 120 днів.
Цей сорт дуже невибагливий, ніж та полюбився городникам. Він стійкий до заморозків, здатний перенести зимову холоднечу навіть до -25 градусів. Практично не схильний до таких хвороб, як: мілдью, і сіра гниль. Урожайний сорт, здатний дати 14 кг ягід з одного куща. Хороший урожай, Агат Донський, дає вже на 2-3 рік після посадки.
Виноград сорту «Агат Донський»
Кодрянка
Це столовий сорт винограду. Він дозріває рано, вже на 110 день, але ягоди придатні до їжі навіть раніше, не досягнувши повного дозрівання. Кущі у цього сорту сильнорослі. Грона в середньому досягають 600 гр., Але нерідко вони виростають до 1,5 кг. Ягода велика, має циліндричну форму і темно-синій колір. Одна ягода, досягає 31 мм в довжину. Плоди дуже соковиті, і смачні, з невеликою кількістю кісточок. Вмісту цукру досягає 19%, а кислоти до 7 г / л. Кодрянка, зберігає свої смакові якості, навіть якщо її довго не зрізати з куща.
Цей сорт має високу врожайність. Стійкий до мілдью, і до заморожування до -22 градусів. Добре переносить транспортування. Кодрянка дуже невибаглива, і тільки при поганих погодних умовах, схильна до горошенія.
Плевен
Цей сорт винограду, був виведений болгарськими селекціонерами. Свою назву він одержав, завдяки, місту в якому був проведений. Це один із самих невибагливих сортів винограду, здатний рости, навіть в найсуворіших кліматичних умовах. Витримує похолодання, навіть до -25 градусів. Виноград стійкий до багатьох хвороб виду.
Це ранній, столовий сорт. Вегетативний період від 95-100 днів. Повністю дозріває вже на початку серпня. Після повного дозрівання, грона можуть висіти на кущах, ще 2-3 тижні, без шкоди смаковими якостями ягід. Кущі сильнорослі. Грона не досягають великих розмірів, десь 250-350 гр. Вміст цукру 15% при кислотності в 5 г / л.
Плевен отримав велике поширення в Росії. Добре росте в південній і центральній частині країни. Але завдяки відмінній транспортабельності, цим сортом можуть поласувати і північні регіони.
Виноград сорту «Плевен»
Подарунок Запоріжжю
Це досить новий сорт винограду, але вже добре полюбився городникам за його відмінний смак, невибагливість, і, за врожайність. Він був виведений селекціонером із Запоріжжя, за що і отримав свою назву.
Подарунок Запоріжжю є рані-середнім столовим сортом винограду. Цей сорт відомий, як торговий винограду. Відмінний зовнішній вигляд, з великими гронами. Користується попитом у споживачів. Період дозрівання 135 днів, але можливо і більше. Цей сорт дозріває в кінці серпня, початку вересня, але грона можна не зрізати з куща до останніх чисел жовтня, і це не вплине на його смакові властивості. А якщо виноград зберігати в погребі, то ягоди збережуться до Нового Року.
У цього сорту виноград, швидко розростаються кущі, завдяки чому перші плоди він здатний принести вже на наступний рік після посадки. Листя у нього темно-зелені, а ягоди мають білий колір, і овальну форму. Грона можуть бути як 500 гр. за вагою, так і досягати 1,5- 2 кг. Ягоди у винограду за розміром до 32 мм в довжину. М’якоть, у Подарунку Запоріжжя, м’ясиста, соковита, з ледь помітним присмаком яблука. У ягоді міститься велика кількість цукру до 18%, і невелике кислоти до 8 г / л. Шкірка у ягоди тверда і пружна, не розтріскується.
Сьогодні, Подарунок Запоріжжю, проростає на території Росії. Але ось в холодних регіонах країни, кущі винограду слід утеплювати в зимовий період часу. У цього сорту відмінна риса – спочатку ягоди виростають до максимального розміру, а вже потім починають дозрівати.
Гроно стиглого винограду «Подарунок Запоріжжю»
Деметра
Це високоврожайний підвид культури. Він відноситься до рани-середнім сортам. Залежно від кліматичних умов, період дозрівання тривати від 120-125 днів. Деметра вибаглива, тому вимагає до себе уваги. Вона погано переносить температурні перепади. Крім того, це сильноросле рослина з великим урожаєм. Відповідно вимагає частого проріджування кущів, а коли достигають плоди, гілки Деметри необхідно підтримувати кілочками, щоб останні не поламалися під великою вагою. Грона виростають настільки великі, що за вагою досягають 2 кг. Колір ягід коливається від зеленого до жовтого, завіт це від ступеня дозрівання, і від кількості сонячного світла. Ягоди дуже великі, і мають овальну форму. У довжину одна ягода досягає 3,5 см. Змісту цукру досягає 23%, а кислоти до 8 г / л.
Сорт винограду Деметра, стійкий до морозів. Здатний переносити зниження температури до -24 градусів.
Кубань
Смачний, з високим урожаєм сорт. Його відносять до раннього увазі, по терміну дозрівання плодів. У разі сприятливих погодних умов, ягоди достигають вже на 120 день. Кубань використовують для виготовлення вина. Ягода у цього винограду овальної форми, а колір у неї темно-синій, вона велика, і досягає в довжину до 3 см. Грона у винограду великі, в середньому, 700-800 гр., Але при особливому догляді, можуть бути і 1.5 кг . Містить до 20% цукру, і 6 г / л кислоти.
Кубань люблять торговці, за її зовнішні дані і за, те, що вона легко переносить транспортування. Цей сорт морозостійкий, і виносить зниження температури до -23 градусів. Виноград погано переносить посуху, тому не слід сильно прорідити кущі.
Якщо ви будете дотримуватися правил вирощування винограду, то отримаєте урожай!