Все що необхідно знати про сорт винограду Писанка

Сорт Писанка відноситься до столових видів винограду, що дозріває в найкоротші терміни, при збереженні високої якості продукції. Культура виведена завдяки селекційним розробкам вітчизняних виноградарів, які вирішили методом гібридних сполук вивести сорт столового винограду. Основною метою селекціонерів було створення рослин з прискореним темпом дозрівання врожаю і витримування зниження температури в зимовий період (не менше -20 градусів), з смаковими якостями дозволяють урізноманітнити продукцію з отриманих врожаїв.

Сорт винограду Писанка

Столовий сорт винограду Писанка

Опис сорту Писанка

Сорт Писанка зовнішнім виглядом нагадує інший, теж вдалий раніше виведений виноград Ювілей Новочеркаська, зі схожими технічними характеристиками і зовнішньою схожістю, який вивів виноградар Крайнов. За формою ягода нагадує красивий овал, трохи витягнутий у бік зростання, з ніжно-рожевим відтінком. Допускається домішка інших відтінків: білястого і блідо-жовтого. За описом виноград володіє наступними технічними характеристиками:

  • цукор – від 17 до 19%;
  • вага ягоди – 18 г;
  • коренева система розвинена, кущ сильнорослий;
  • вага пензля – від 700 до 900 г;
  • кислотність – від 4-5 г / л;
  • блідо-рожевого забарвлення ягоди;
  • висока морозостійкість (до -24 градусів);
  • стійкість до захворювань середня;
  • період дозрівання сорти ранній або сверхранний;
  • урожай без втрат переносить транспортується і зберігання.

Чи не визріла ягода має характерний кислий смак, який зникає в міру дозрівання винограду. Завдяки ранньому дозріванню сорти, є можливість отримання столового винограду з високим відсотком цукру і чудовими смаковими якостями продукції вже під кінець літа.

Ягода Писанка

Вага однієї ягоди винограду Писанка становить 18 гр

Особливості сорту Писанка

Сорт Писанка зумів поєднати відмінні смакові якості різних сортів винограду, високий відсоток цукру і можливість зберігати виноград тривалий період. Як і інші сорти цього виду, Писанка добре переносить різкі похолодання і промерзання грунтів. Лоза відрізняється добре розвиненим кореневищем, а сам кущ розвивається як вшир, так і в висоту, тому при висаджуванні саджанцем потрібно враховувати цю технічну особливість рослини, залишаючи досить для розвитку місця. Після повного дозрівання шкірка ягоди набуває середню щільність, з високим відсотком цукру (17-19% при 5 грам кислоти на літр соку). У м’якоті є велика кількість чистого соку, ця особливість дає можливість використовувати сорт винограду в виноробстві.

Міцна коренева система сприяє швидкому зростанню лози вже в перші роки після висадки. Писанка добре приживається на різних грунтах після висадки сорти саджанцями або живцями, з можливістю для підщепи.

Правила посадки і подальшого догляду

Багато виноградарів завдяки технічним характеристикам, якими володіє рослина, зацікавлені у вирощуванні винограду на своїх виноградниках. До головних особливостей Писанки відноситься:

  • розвинена коренева система і швидке зростання лози;
  • хороша приживлюваність саджанців і живців;
  • високий відсоток цукру, при відносно низькій кислотності і рясному кількості соку в м’якоті;
  • середній імунітет перед інфекційними захворюваннями;
  • можливість транспортування врожаю без втрати продукції;
  • тривалий термін зберігання;
  • можливість вирощувати різними способами (в теплицях і на відкритому грунті).

посаджений виноград

Для посадки лози вибирається добре освітлений земельну ділянку, захищений від відкритого вітру

Для посадки лози вибирається добре освітлений земельну ділянку, захищений від відкритого вітру. Після висадки потрібно враховувати, що сорт має підвищену інтенсивність росту, тому потрібно заздалегідь зміцнити підпірки. Близькість грунтових вод може вплинути на зростання лози, тому потрібно простежити, щоб рівень підняття вологи не перевищував 2 м від поверхні, в іншому випадку буде потрібно викопати дренажний колодязь і побудувати систему відведення.

Писанці щеплений середній імунітет перед інфекційними захворюваннями, який посилюється, якщо провести обробку рослин препаратами. Обробку проводять як перед, так і в період цвітіння винограду, наявність квітів обох статей прискорює терміни дозрівання врожаю завдяки швидким темпам самозапилення. При дозріванні сорти потрібно стежити за наявністю утворень осиних гнізд, ці комахи часто псують врожайність. На зимовий період лозу зменшують на ¾ від загальної довжини і накривають тирсою або мульчею.

Подібні сорти вже виходило виводити раніше, і Писанка є продовженням невтомної праці вчених. Виноград відноситься до білих столових сортів рослин з ранніми термінами дозрівання, високою морозостійкістю, стійкістю до грибкових захворюванням і гарними врожаями. Виведений сорт підходить для висаджування лози в регіонах, з несприятливим кліматом для вирощування пізніх сортів рослин.