З чого складається добриво Нітрофоска і для яких культур воно підходить

Нітрофоска – перевірений часом і затребуване серед фермерів добриво. Воно підходить для більшості городніх культур. Нітрофоска в короткий термін насичує грунт калієм, фосфором і азотом. В її складі є і інші корисні для рослин мінерали. Технологія застосування препарату нескладна, а ефект відчутний навіть після короткого курсу внесення.

Опис і склад

Нітрофоска – це гранульована суміш. Її основні складові:

  1. Азот (N). Стимулює нарощування зелені, сприяє поліпшенню фотосинтезу.
  2. Калій (K). Безпосередньо впливає на солодкість і зовнішній вигляд плодів.
  3. Фосфор (P). Сприяє нормальному розвитку кореневої системи, хорошому обміну речовин всередині рослини, покращує плодоношення.

підгодівля для рослин

Дані мінеральні компоненти входять до складу декількох солей, що містяться в нітрофоски: суперфосфату, селітри аміачної, калійної і ін. Перевага гранульованої форми в тривалому терміні зберігання і швидкому розчиненні в воді. Солі азоту, калію і фосфору після попадання в грунт розкладаються на молекули і інтенсивно засвоюються. Добриво нітрофоска підходить для грунтів різного типу. Найкращу ефективність воно продемонстровано на кислих або нейтральних грунтах.

Увага! При використанні добрива нітрофоска важливо знати властивості мінеральних солей. Азот і калій діють лічені години, а фосфор – тільки через 2 тижні після внесення.

Різновиди препарату

Мінеральні компоненти NPK в складі класичної нітрофоски містяться в рівних частках. Такий препарат використовують виключно сухим. Якщо планується внесення в рідкому стані, то вибирайте нітрофоску з вмістом магнію (Mg). У складі добрива можуть бути і інші мікроелементи. Виходячи з цього, кошти діляться на деякі категорії:

  • Сірчанокисла нітрофоска містить сірку (S). Її використовують для огірків, помідорів, капусти.
  • Сульфатна нітрофоска з кальцієм (Ca). Зміцнює пагони, робить зелень яскравіше. Підходить для декоративних культур.
  • Фосфорітная нітрофоска зі збільшеним вмістом фосфору. Допомагає овочам синтезувати клітковину. Фрукти, ягоди та овочі після її застосування стають міцнішими і довше зберігаються.

Увага! Важливо не плутати добриво нітрофоска з нітроамофоски. Вони схожі складом, але в другому препараті концентрація діючих елементів вище.

Застосування для картоплі, капусти, томатів і огірків

Технологія використання підгодівлі залежить від складу грунту і типу рослини. Господарі ділянок з важких глинистих грунтах вносять гранули восени, під глибоку перекопування. Витрата – 75-80 г / кв. м. У легкий грунт добриво додають навесні, при формуванні лунок або під перекопування.

гранульоване добриво

Для підгодівлі картоплі вибирайте нітрофоску без хлору. Під час висадки підсипте в кожну лунку по 1 ст. л. гранул. Грунтовно перемішайте їх з землею. Якщо мова про великі площі, аграрії радять вносити підживлення при перекопуванні.

Капуста добре відгукується на сернокислую різновид. Гранули розчиняють у воді (10г / л) і підгодовують молоді сіянці через 1,5 тижні. після пікіровки. Також корисно удобрювати капусту під час висадки: по 1 ч. Л. сухих гранул в кожну лунку. Нітрофоска нормально поєднується з іншими підгодівлею. Наприклад, з компостом або деревною золою.

Увага! Тут і для інших культур норма на одну рослину складає 0,5 л.

Під час висадки капусти в грунт її повторно поливають рідким розчином через 2 тижні. Концентрація – 6 г / л. Через 2 тижні. корисно зробити ще одну процедуру. Розчин повинен бути менш концентрований – 3 г / л. Пізні сорти можна підгодувати знову, через той же часовий інтервал.

На відміну від капусти, томати удобрюють фосфоритного нітрофоскою (двічі):

  • полив розсади після пересадки (5 г / л);
  • підгодівля паростків після висадки в грунт сухою сумішшю (1 ст. л. / лунка).

Огірки підгодовують так:

  • навесні розсипають і перекопують гранули з розрахунку 30 г / кв. м;
  • регулярно поливають зав’язі рідким добривом нітрофоска (4 г / л).

Технологія підживлення інших городніх культур

Варіанти для різних рослин:

  1. Баклажани поливають через 1,5 міс. після висадки у відкритий грунт. Розчин – 20 г на 10 л.
  2. Кабачки підживлюють двічі: до цвітіння і перед плодоношенням. Концентрація – 200-300 г на 10 л. Рослині потрібно порівняно більше добрива – 1-1,5 л.
    як виглядає сухе добриво
  3. Гарбуз також поливають 2 рази: після утворення 4-5 листочків і під час формування батогів. У 10 л розчиняють 15 г речовини. Працювати бажано тільки при сухій погоді.
  4. Концентрація рідини для поливу болгарського перцю – 5 г / л. Час для підгодівлі – перенесення розсади у відкритий грунт і поява 4-5 листочків.

Добриво нітрофоска корисно і в саду. Розсипте сухі гранули навколо стовбурів фруктових дерев або чагарників. Якщо немає можливості перекопати це місце, рясно зволожите його. дозування:

  • для яблунь, груш та інших семечкових- 40-50 г / кв. м;
  • для слив, черешень, вишень, інших кісточкових – 20-30 г / кв. м .;
  • для малини – 60 г / кв. м;
  • для інших ягідників – 140-155 г / кв. м.

Відгуки фермерів цілком підтверджують ефективність і універсальність нітрофоски. Препарат безпечний для рослин і людей. Однак важливо дотримуватися норм і дози. Надлишок деяких елементів може завдати шкоди продуктивності городу та саду.

А для яких культур Ви використовуєте це добриво?

Застосування добрива: відео