Один з видів солодких апельсинів, що ростуть на території Європи, називається Червоним сіцілійським апельсином. Від оранжевого він відрізняється насиченим кольором шкірки і темно-червоною м’якоттю, а смак має нотки полуниці, винограду і малини. Причиною характерного забарвлення є рослинний пігмент – антоціан. Кривавий апельсин – це результат мутації звичайного.
У 1-й раз апельсини з насичено-червоною м’якоттю були виявлені на о.Сіцілія в ХVII ст. Довгий час вони вирощувалися тільки там, тому отримали назву «сицилійські». Зараз цей вид цитрусових культивується не тільки в Італії, але також в Іспанії, Африці, Китаї і США. На колір апельсина вплинула близька прихильність гори Етна і мікроклімат о-ва: велика різниця денної і нічної температури і посушлива погода.
Якщо посадити дерево в невідповідному для нього районі, плоди і м’якоть не матимуть властивий їм відтінок.
Різновиди фрукта
Червоний апельсин – це дерево середньої висоти з продовгуватими щільними листям. Розпускається невеликими білими квітами з ніжним ароматом. Одне дерево може давати до 500 фруктів вагою близько 200-250 г. Плодоносить більше півроку, з грудня по червень.
Існують різновиди:
Сангвінелло – це округлий плід з іржаво-помаранчевої шкіркою і яскраво-червоною м’якоттю, відрізняється приємним, солодким смаком, легко чиститься. Сорт відноситься до пізніх і використовується для приготування соків. Найсмачніші сангвінелло вирощуються в провінціях Катанія і Сіракузи. Від інших різновидів відрізняється ніжним, делікатним смаком.
Тарокко – це невеликий овальний або круглий фрукт, який має помаранчеву шкірку з червоними прожилками. Смак солодкий з кислинкою, плід легко очищається від шкірки. М’якоть гранатово-червона, містить багато вітаміну С. Тарокко – це найпопулярніший сорт.
Моро – овальні яскраво-помаранчеві цитруси з бордовими плямами, всередині темна м’якоть з кисло-солодким, злегка малиновим смаком. Плід майже не має насіння, при перезріванні смак псується. Зате апельсин моро є найкориснішим за вмістом вітамінів і кислот.
На території пострадянського простору червоні апельсини неможливо виростити, т. К. Вони відносяться до пізно дозрівають плодам.
Але є аналог – грушоподібний корольок, зростаючий в Грузії. Невисока дерево з маленькими листям і помаранчевими плодами у формі груші.
Володіє шорсткою щільною шкіркою, м’якоттю темно-червоного кольору з кислувато-солодким смаком. Усередині плоду трохи насіння.
Корисні властивості
Завдяки корисним властивостям, солодощі та аромату кривавий апельсин є широко поширеним фруктом. Його вживають як в звичайному вигляді, так і в складі кулінарних рецептів: в гарячих стравах і холодних закусках, десертах, випічці і салатах. Цей цитрус з червоною м’якоттю дає смачний, насичений вітамінами сік. Стакан свіжовичавленого апельсинового соку – це джерело простих вуглеводів, мінералів і клітковини. З цього фрукта можна робити варення, джеми, желе, а також засушувати. Італійські домогосподарки готують з апельсинів мармелад і конфітюр.
Червоний апельсин корисно використовувати при лікуванні захворювань:
- варикоз;
- зайва вага;
- хвороби легенів;
- вірусні інфекції;
- серцеві захворювання;
- підвищений тиск;
- алкогольне отруєння;
- ревматизм;
- низький гемоглобін в крові.
М’якоть сицилійського апельсина має велику кількість вітаміну С, що зміцнює імунітет і зменшує ризик застуди. Також підвищує рівень гемоглобіну, енергійність; збільшує активність надниркових залоз, знижує можливість появи раку, стимулює роботу ендокринної системи, знімає набряклість. Одного плода досить, щоб задовольнити добову потребу організму у вітаміні С. Всередині міститься вітамін А, який покращує зір, корисний для шкіри і є потужним антиоксидантом. Ще один важливий компонент – вітамін Р, який поліпшує стан судин, нормалізує кров’яний тиск і полегшує алергічні реакції. Цей вид фрукта насичений такими корисними елементами, як залізо, калій, магній, кальцій, мідь і цинк.
Сік кривавого апельсина є антидепресантом і заспокійливим засобом.
Він покращує роботу травної системи і знімає спазми. Антоціани, що містяться у фрукті, мають антиоксидантну дію, прискорюють відновлення організму і сприяють омолодженню. Цитрус потрібно включити в раціон при боротьбі із зайвою вагою, т. К. Він є низькокалорійним продуктом і знижує кількість холестерину в крові. Фрукт містить лютеїн, зменшує шкоду ультрафіолетових променів.
Апельсин корисний, але не всім його можна їсти. Лікарі не рекомендують давати дітям через алергічних реакцій.
Тим, хто має виразку шлунка, гастрит і підвищену кислотність, протипоказано вживання сицилійського апельсина, як і інших цитрусових. Людям, що страждають на діабет, можна їсти цей фрукт лише в помірних кількостях. Тим, хто має алергію на цитрусові бажано утриматися від дегустації. Зате він рекомендований жінкам при вагітності та важливий для правильного розвитку плоду.
Цей плід дуже корисний, справжня «джерело вітамінів».