Агротехніка вирощування сливи Гармонія

Кожна різновид сливи відрізняється не тільки технікою вирощування, а й смаковими якостями, а також особливостями застосування в кулінарії. Слива Гармонія – соковитий і солодкий сорт, який підходить для приготування компотів і будь-яких заготовок на зиму. До того ж ця культура відмінно приживається і стабільно плодоносить в теплій кліматичній зоні.

Слива Гармонія

Сортові особливості культури

Червоний самоплодовий сорт Гармонія, що отримав велике поширення на півдні нашої країни, відомий своїми солодкими і соковитими плодами. Термін дозрівання доводиться на кінець липня – початок серпня.

Гібридна форма була виведена в науково-дослідному інституті Мичуринска. Це самоплодовий сорт, тому не потребує запилення комахами.

Відповідно до опису, культуру відрізняють такі ознаки:

  • Рослина середнього зросту з пагонами, близько прилеглими до стовбура.
  • Листя овальне, на кінці загострені, яскраво-зеленого забарвлення.
  • Цвіте густо, білосніжними квітками.
  • Володіє високою стійкістю до хвороб.
  • Цінується за високі смакові якості і універсальність застосування.
  • Вимоглива до погодних умов – любить тепло і помірну вологість.

дозріває урожай

Дана культура відноситься до середньостиглих гібридів – масове достигання плодів в деяких регіонах починається вже в 2-ій декаді липня.

Плоди

Слива невеликого розміру з добре відділяється від м’якоті кісточкою. М’якоть дуже солодка і соковита, золотистого кольору. Шкірочка щільна, бордового забарвлення з легким восковим нальотом. Середня маса плоду складає 30 м При гарному догляді і умов вирощування зливу крупніше – близько 60-70 м

Округлі плоди іноді можуть видозмінюватися і купувати витягнуту форму. В урожайний рік фрукти, які довго висять на дереві мають властивість всихати і втрачати свій смак. У сиру погоду вони розтріскуються, тому їх слід вчасно знімати.

Плід сливи гармонія

Гібрид Гармонія відноситься до групи десертних сортів. З нього готують різні ласощі та напої – варення, джеми, повидло і безалкогольні напої.

Вирощування

З огляду на опис, слива сорту Гармонія – примхлива культура, і їй потрібні оптимальні умови росту і змісту.

Особливості посадки

Це теплолюбна рослина, тому садити його варто на сонячному місці, де немає вітрів. Захід проводиться навесні, коли грунт прогріється до температури 8-10 ° С. Технологія висадки дерева складається з декількох етапів.

посадка

  1. Спочатку слід підібрати ділянку. Кращим місцем для посадки стане схил з глибоким проходженням грунтових вод.
  2. Посадкову яму заготовляють за місяць до висадки саджанця. Розміри повинні відповідати габаритам кореневої системи. На дно засипають поживний склад з городньої землі, перегною і деревної золи в співвідношенні 5: 5: 1.
  3. Перед тим як садити рослина, необхідно провести його ретельний огляд. Важливо, щоб коренева система була здоровою, а надземна частина (пагони і бруньки) живий.
  4. Все всохлі частини необхідно видалити.
  5. Якщо ви використовуєте саджанець з відкритими корінням, тоді його слід замочити в глиняній бовтанці протягом декількох годин. Розчин готують так: на 5 л води витрачають 5 кг глини.
  6. Слива сорту Гармонія любить простір, тому при посадці слід дотримуватися дистанції близько 3 м.
  7. У посадкову яму з поживною сумішшю вбивають дерев’яний або металевий кілок, потім опускають коріння рослини і присипають звичайної землею. Для правильної фіксації грунт навколо гарненько притоптують.
  8. Після посадки дерево підв’язують до кілка, рясно поливають і мульчують садовою землею, торфом або гноєм, що перепрів.

Основний догляд

Для отримання відмінного врожаю і зміцнення імунітету дерева від хвороб і шкідників, плодової культури необхідно забезпечити грамотний догляд.

Полив

За весь період вегетації зволоження грунту навколо пристовбурного кола проводять 5 разів. Перший полив – на початку весни, потім перед цвітінням і після нього. Витрата води становить 20 л на кожну рослину. У період наливання плодів дозу збільшують до 40 л. Щоб підвищити зимостійкість культури і вберегти її від промерзання взимку, за місяць до передбачуваних заморозків під кожне дерево виливають до 80 л води.

урожайність сливи

Підживлення

Збалансоване харчування забезпечує зливі інтенсивне зростання, захист від хвороб і хорошу врожайність. Ранньою весною сливовий сад підживлюють азотними препаратами. За 2 тижні до цвітіння і в фазу наливання плодів дерева підгодовують азотно-калійними і фосфорно-калійними добривами.

Останнє харчування проводиться восени, після того, як дерево скине листя. Грунт посипають органікою (компостом або перепрів гноєм). Потім проводять глибоку перекопування ділянки.

Підготовка до зимівлі

Незважаючи на те що цей сорт є морозостійким, в перші роки життя йому буде потрібно захист від морозів. Для цього проводять наступні заходи:

  • пристовбурні кола мульчують опалим листям, тирсою або перепрілим гноєм;
  • нижню частину стовбура і скелетні гілки накривають ялиновим гіллям або лутрасилом.

Видалення порослі

Щорічно з настанням весни зливу нарощує кореневу поросль, яка висмоктує всі соки і живильні речовини з материнської рослини. Тому її необхідно періодично видаляти за допомогою зрізання разом з корінцями.

Обрізка

У процесі росту сливу варто регулярно обрізати щовесни. Проводиться як формує, так і санітарна стрижка.

Правила обрізки

  • На першому році життя вкорочують центральний провідник до висоти 60 см. Ця маніпуляція простимулює зростання скелетних гілок в наступному році.
  • На другий рік центральний провідник вкорочують на третину довжини, а також підстригають бічні пагони до довжини 20 см.
  • У наступні роки вкорочують все прирости до 15 см довжини. Також зрізку підлягають всі зламані, підмерзлі і засохлі гілочки. Щоб попередити появу шкідливих комах і хвороб, необхідно регулярно проріджувати крону.
  • На 8 рік дереву проводиться процедура, що омолоджує. Всі пагони п’ятирічного віку підрізають наполовину, а молодий приріст на 1/3 довжини.

Профілактика хвороб та шкідників

Незалежно від умов зростання і наданого догляду, завжди є ризик зараження хворобами і паразитами. Щоб уберегти дерево від цього, необхідно провести ряд профілактичних заходів:

  • щорічно проводити санітарну обрізку;
  • підгодовувати дерево поживними речовинами, які підвищують його болезнеустойчивость;
  • підтримувати ділянку в чистоті – своєчасно видаляти бур’ян, прибирати опале листя і плоди;
  • провести глибоку осінню перекопування ділянки; з метою профілактики ранньої весни крону дерева і зону пристовбурного кола обробляють бордоською сумішшю або мідним купоросом;
  • перед настанням холодів виробляють побілку стовбурів гашеним вапном.

У разі поразки застосовують хімічні препарати системної дії – фунгіциди та інсектициди. Обробку по листу проводять кілька разів і обов’язково за місяць до збору врожаю.

Висновок

Завдяки унікальним властивостям – хорошою зимостійкості, стабільно високої врожайності і відмінному смаку плодів, цей сорт отримав широке поширення серед садівників. При мінімальному догляді ви зможете вирости міцним дерево і щорічно насолоджуватися його смачними і ароматними плодами як в свіжому, так і приготованому вигляді.