У період технічної стиглості плодів вишня, як і будь-яка плодово-ягідна культура, схильна до атаки птахів. Нашестя крилатих може не просто нанести шкоду ягодам, а й знищити весь урожай.
Птахи можуть знищити весь урожай ягід
Захист вишні від птахів може включати в себе як обробку плодів хімічними препаратами, так і народні способи боротьби з шкідниками. Хімічні препарати невигідні тим, що вони небезпечні не тільки для птахів, але і для дерева, а також для людини, який буде вживати ці ягоди в їжу.
Дієві способи
Перш ніж обробляти вишню різними хімічними засобами, потрібно розглянути альтернативу, яка не буде настільки шкідлива для дерева. Є кілька способів, як захистити вишню від птахів:
- використання видають шум предметів;
- застосування блискучих предметів;
- укриття дерев;
- саморобні вертушки;
- ультразвукові відлякувачі;
- газові гармати, що імітують гарматні постріли;
- лякала;
- обробка захисними складами.
Щоб дізнатися, який спосіб буде більш ефективним, потрібно детально розглянути кожен метод, його плюси і мінуси.
Видають шум предмети
Один з найлегших методів убезпечити дерева від птахів на деякий час. Для цього підійдуть будь-які предмети з дому. Можна використовувати целофанові пакети або плівку з касет, а також будь-які предмети, які будуть шелестіти або шарудіти.
Головне – щоб такі пристосування були дуже добре закріплені на гілках, їх не повинен зірвати вітер.
Блискучі предмети
Дуже добре відлякують птахів світловідбиваючі предмети. Підійдуть новорічний дощик, мішура, комп’ютерні диски, платівки фольги або світловідбиваючі плівка – все, що блищить під впливом сонячних променів. Варто відзначити, що птахи бояться синього і червоного кольору.
Укривние матеріали
Молоді дерева можна вберегти від горобців спеціальним покривним матеріалом або сіткою, купленої в агро- або рибальських магазинах. Так рослини будуть отримувати достатню кількість сонячного світла, а летючим шкідників буде складно дістатися до плодів.
Саморобні вертушки
Метод привабливий своєю легкістю і дешевизною. Потрібно взяти пластикову пляшку і зробити з неї вертушку шляхом розрізання центральної її частини на «крила». Такий прилад встановлюють на палицю або будь-який схожий предмет, і він відганяє всіх шкідників своїм «бурчанням» на вітрі.
Вертушка з пластикової пляшки
Ультразвукові відлякувачі
Це дороге, але ефективний засіб захисту вишень або черешень від птахів. Найчастіше використовується на великих територіях, т. К. Воно здатне захистити близько 80 кв. м саду. Виріб безпечно для людей. При наближенні птахів воно видає спеціальний сигнал, якого бояться летючі шкідники. Такі відлякувачі можуть блимати яскравим світлом, коли «відчують» поруч виробів або шпаків.
Газові гармати
Незвичайний метод, який допоможе врятувати вишню від летючих шкідників. Це газова гармата, до якої прикріпляється балон з пропаном. Вона запрограмована на постріл вогнепальної зброї через певний час. Ємностей на 5 л вистачає на 5 тисяч пострілів.
Опудало
Цей відомий метод досить часто використовується садівниками. Саме лякало не обов’язково повинно виглядати людиною: це може бути іграшка у вигляді хижака або зроблений своїми руками лякаючий муляж значних розмірів. Це працює довгий час, але до тих пір, поки птахи не звикнуть до пугалу.
Захисні засоби
Цей нешкідливий метод застосовується для того, щоб зробити ягоди плодових дерев непривабливими для птахів. Зазвичай використовуються настої часнику або гострого перцю, а також в садових магазинах можна знайти спеціальні гелі з екстрактом рослин, неприємних для птахів.
Обробляють засобом верхівку дерев. Істотним недоліком може стати те, що після дощу обробку потрібно обов’язково повторити.
Висновок
Універсального методу захистити дерева від горобців або інших дрібних шкідників немає. Кожен садівник вибирає засіб, найбільш ефективне для його саду.
Є багато способів захисту: дорогі, дешеві і безкоштовні. Результат може бути різним. Важливо підібрати метод, і хороший урожай у кожного дерева забезпечений.
“>