Ефективні методи боротьби з шкідниками вишні: народні та хімічні засоби

шкідники вишніВишневі плоди – чудове ласощі, улюблене не тільки дітьми, а й багатьма дорослими. На жаль, різні комахи-шкідники також не проти покуштувати не тільки вишневих ягід, а й дерево, що дає їх урожай. Причому, шкідники не тільки поїдають вишневий урожай, але і знищують саме вишневе дерево. Щоб запобігти цій неприємності, слід знати про те, які шкідники вишні бувають, а також про методи боротьби з ними як народними засобами, так і хімічними препаратами. Про це і піде мова далі (фотоматеріали додаються).

Найбільш поширені шкідники вишні і засоби боротьби з ними

У багатьох плодових дерев є чимала кількість небезпечних паразитів, які завдають шкоди не тільки корі, листам, але і ушкоджують кореневу систему і плоди. Розглянемо найбільш часто зустрічаються шкідників вишні:

  • Листова попелиця. Цей маленький шкідник є личинкою, що має чорний або зелений окрас. Найчастіше вражає молоді пагони і листя, яку позбавляє життєвих соків. І листя припиняють рости, в’януть, втрачають вологу і згортаються. Відмінним засобом боротьби з шкідниками є препарат під назвою «Фитоверм»: досить обробити дерево розчином цього препарату, приготованим з розрахунку 2 мл хімічної речовини на 1 літр води.

Увага. Майте на увазі, що надлишок добрив з вмістом азоту може спровокувати бурхливе розмноження паразита, а ось велика кількість добрив, що містять в своєму складі калій і фосфор, можуть, навпаки, уповільнити процес розмноження попелиці.

  • слизистий пильщик. Якщо раптом на листках вашого вишневого дерева з’являться личинки, що зовні нагадують п’явок, будьте впевнені в тому, що на вашу ділянку завітав пильщик. Цей паразит пошкоджує лише верхній шар листя, нижній шар і прожилки залишає недоторканими. Листя, порушені пилильщиком, відмирають, а плоди осипаються, так і не дозрілому. З метою профілактики обов’язково перекопувати грунт восени і розпушують її влітку в пристовбурних кругах. Відмінними препаратами для боротьби з пилильщиком є ​​«Фуфанон» і «Кеміфос» (знадобиться 10 мл препарату і 10 літрів води відповідно).

Порада. Майте на увазі, що здійснювати обробку дерева зазначеними вище препаратами можна лише в тому випадку, коли шкідником уражено не менше 10% всієї листя.

  • метелик білан. Зовні цей шкідник дуже нагадує звичайну капусницю. Пошкоджує листя і молоді вишневі нирки, в результаті гілки дерева стають повністю позбавленими свого покриву. Навіть в зимовий період метелик не покидає місце «годівлі» – залишається зимувати прямо на дереві в гнізді. Обробка дерева препаратом здійснюється до розпускання бруньок як хімічними ( «Актеллік» і ін.), Так і біологічними препаратами в весняний період і в кінці літа.

шкідники вишніслизистий пильщик

  • сливова плодожерка. Ще одна метелик, тільки ця має світло-коричневе забарвлення. Завдає непоправної шкоди врожаю, оскільки відкладає в нього яйця. В результаті з відкладених яєць з’являються гусениці, які їдять плоди і, як наслідок, урожай практично повністю знищується. Метод боротьби: карбо- або бензофосфат.
  • Вишнева муха. Зовні дуже схожа на кімнатну, але відрізняється маленькими розмірами. Віддає перевагу пізнім або середньостиглих сортів вишні. Перша ознака присутності мухи на дереві – наявність вм’ятин і розм’якшень на ягодах. Використовуйте такі препарати як «Діазінон», «диметоат» і ін.
  • Довгоносик або вишневий трубковерт. Завдає істотної шкоди дереву, насамперед атакуючи ще не розпустилися бруньки. Коли настає пора цвітіння, довгоносик атакує молоде листя, квіти і все зав’язі. Позбутися від цього шкідника можна в кілька етапів. Етап перший: восени обов’язково забирається відшарувалася або стара кора, а очищені ділянки змащуються вапном. Всю зняту кору і опале листя бажано знищити. Етап другий: ділянку грунту навколо вишневого кореня необхідно обов’язково перекопати (саме там готується до зимівлі велика частина довгоносиків). А в період активного дозрівання нирок потрібно обов’язково позбавитися від довгоносиків – досить лише струсити їх з тих, що набухають молодих вишневих нирок. Етап третій: обробка дерева інсектицидами (краще її здійснювати, як тільки почнеться процес цвітіння вишні).
  • златогузка. Іншими словами її називають Золотистим шовкопрядом. Пошкодження, викликані діяльністю цього шкідника, зовні схожі на ті, які залишає білан. Гусениці, що вилупилися з яєць златогузки, поїдають вишневе листя, потім обмотують їх щільною павутиною і кріплять до гілок, де і проводять зимівлю. А навесні поїдають і молоді вишневі нирки.

Ефективні народні засоби для боротьби зі шкідниками

Крім хімічних препаратів можна використовувати як інструмент для боротьби з шкідниками кошти, створені з трав і інших натуральних інгредієнтів. Так, наприклад, з довгоносиками можна боротися не тільки за допомогою інсектицидів. Спробуйте зробити своїми руками розчин зі звичайної польової ромашки: 150 г ромашки сушеної або свіжої (квітки) залити 15 літрами теплої води, настояти в темному місці протягом доби. Після чого розчин потрібно процідити і додати в нього 50 г звичайного господарського мила.

Вишнева муха

Від гусениць і личинок практично будь-якого з шкідників вишні можна напевно позбутися за допомогою одного з нижчеописаних способів:

  1. Помідорний відвар. Відмінний засіб, що допомагає позбутися від гусениць. Нам знадобиться 3-4 кг помідорових стебел і листя: залити їх відром води і кип’ятити протягом 30 хвилин. Дати трохи охолонути і обов’язково процідити. Потім потрібно розбавити відвар водою в співвідношенні 1: 3 і додати туди господарське мило. Готовим відваром періодично обприскувати вишневу листя.
  2. Лопухова відвар. Для його приготування необхідна лише вода і листя лопуха (кількість перших і других береться в співвідношенні 2: 1). Лопух необхідно наполягати в воді близько 3 днів.
  3. Картопляний настій. Ще одне відмінний засіб, що допомагає позбутися не тільки від гусениць, а й попелиці. Картоплиння (1 кг) наполягають в 10 л води протягом 5 годин. Після чого в готовий настій необхідно додати 50 г господарського мила.

Порада. Щоб запобігти можливості поширення личинок і гусениць, намагайтеся не упустити момент, коли слід почати обробку дерева потрібними препаратами / засобами. Для мінімізації можливості появи шкідників щоосені грунт слід глибоко перекопувати, щоб знищити личинки на глибині.

Наш матеріал добігає кінця. Ви переконалися, що, незважаючи на чималу кількість різних шкідників, що становлять загрозу життю і здоров’ю вишневого дерева, існують ефективні засоби боротьби з ними. Важливо лише вчасно здійснювати профілактичні заходи. Бажаємо багатого врожаю!

Як боротися зі шкідниками вишні: відео

Шкідники вишні: фото

шкідники вишні

шкідники вишні шкідники вишні

шкідники вишні

шкідники вишні шкідники вишні

шкідники вишні