Баклажани сорти Чорний красень: опис, особливості вирощування та відгуки

баклажани чорний красеньБаклажан – популярна культура, відома своїм пікантним смаком. Плоди вживають в салатах і закусках, консервують – варіантів для страв з ними безліч. Однак не всі сорти цього овоча здатні в повній мірі здивувати смаковими якостями. Господарі дачних ділянок намагаються виростити ніжні і соковиті баклажани, без характерної гіркоти. Цьому опису відповідає сорт під назвою Чорний красень. Судячи з відгуків, він також здатний здивувати простотою вирощування та невибагливістю у догляді.

Опис сорту Чорний красень

Цей баклажан відноситься до середньостиглих сортів. Плоди визрівають близько 3,5-5 міс. Під плівковими укриттями овоч зріє раніше, після 105-110 дня з моменту появи сходів, у відкритому грунті – ближче до 145 дня. Плоди сорту мають такі характеристики:

  • форма – грушоподібна, злегка подовжена;
  • розмір – дрібний, довжина – до 20 см;
  • маса – в середньому близько 150 г (у різних виробників насіння ця величина варіюється);
  • колір – від темно-фіолетового до фіолетово-чорного;
  • шкірка – глянцева, тонка;

баклажани чорний красеньНасіння баклажана Чорний красень

  • м’якоть – біло-жовта, ніжна, з малою кількістю насіння;
  • смак – соковитий, без гіркуватості.

Увага! Фермери не радять доводити Чорний красень до повної стиглості, і тим більше – до перезрівання. В такому стані плоди починають гірчити. А ось молоді баклажанчики можна їсти прямо з шкіркою – настільки вони м’які.

Характеристики роблять цей сорт універсальним. Як би ви його не готували – термічно обробляли, маринували, подрібнювали – плоди збережуть свій приємний смак. На грядці кущ баклажана досягає середньої висоти (до 80 см) і має середню розлогий. Стебла – опушені. Листя – зелені, середнього розміру, як і чашечки плодів, мають невеликі шипи.

Дачники хвалять сорт за хорошу зав’язь плодів. Чорний красень дружно дозріває і показує високий рівень врожайності. Середній показник – близько 5 кг / 1 кв. м. Втім, різні виробники насіння вказують різні дані.

Вирощування і догляд за сортом: поради дачників

Чорний красень можна садити насінням, але вони нормально зійдуть тільки в південних регіонах. У всіх інших досягти хорошої і ранньої врожайності можна лише розсадою. Вегетаційний період сорту дуже великий. Якщо хочете отримати урожай овочів до кінця літа, варто почати займатися розсадою вже в лютому. На цьому етапі баклажан примхливий.

баклажани чорний красенькущі баклажана

Щоб розсада вийшла хорошою, дотримуйтеся такої послідовності:

  1. Правильно підберіть насіння. Позначка F1 на упаковці означає перший ступінь селекції і стійкість культури до перепадів температури.
  2. Землю візьміть знезаражену і родючу.
  3. Обробіть насіння стимулятором росту.
  4. Забезпечте весільним насінню світловий день близько 12 год. Ймовірно, вам доведеться організувати додаткове освітлення, оскільки сонця в лютому ще мало.
  5. На 4-5 тижні з часу появи сходів проведіть пікірування саджанців. Це важливо для розвитку кореневої системи.

Догляд за паростками полягає в наступному: розпушування грунту, підживлення, обприскування водою. Пересаджувати їх в грунт розсаду після 80 діб після появи сходів. На розсаді має бути 6-8 повноцінних листочків. Якщо все було зроблено правильно, то у відкритому грунті (або під плівкою) баклажани швидко підуть у ріст і через 1-1,5 міс. дадуть плоди. Плодоносить сорт приблизно 2 міс.

Увага! Обов’язково збирайте достигли плоди. Якщо вони довго провисять на гілках, то послаблять продуктивність рослини.

Дачники не радять вирощувати баклажани на місці картоплі, солодкого перцю, томатів і самих баклажанів. Хороші попередники – морква, огірки, бобові, капуста, цибуля та баштанні. Догляд за культурою на грядці стандартний: підгортання, розпушування, помірний полив, добриво калійно-фосфорними і азотними препаратами. Сорт стійкий до багатьох баклажановим хвороб, але не всім. Наприклад, остерігайтеся чорної ніжки, фітофторозу, сірої гнилі, а також шкідників – колорадського жука, слимаків і павутинного кліща. Фермери стверджують, що Чорний красень довго зберігається після збору, але невеликий розмір робить його не кращим товаром для комерційних цілей.

Вирощування баклажана: відео