Гвоздика: корисні властивості прянощі

гвоздика пряність корисні властивості і протипоказанняТерпкий аромат сушеної гвоздики знаком будь-якій господині. Ці прянощі має цікаву історію і вважається найбільш загадковою з приправ. Її корисні властивості були відомі ще до нашої ери. Сьогоднішня медицина також результативно використовує гвоздику, має зовсім небагато протипоказань. Є і народні рецепти. Не всі знають, якої рослини ми зобов’язані за маленькі гвоздики на фото. Виявляється, вічнозеленого дерева родини миртових.

Гвоздика – походження і склад

У розкрилися бутонах міститься максимальна кількість евгенолу – рідини без кольору зі специфічним запахом. Ефірне гвоздична масло на 85% складається з цієї речовини. Крім нього в гвоздиці присутні:

  • вітаміни груп А, Е, К, РР, С;
  • мікроелементи (залізо, мідь, марганець, селен, натрій, фосфор, калій, цинк);
  • ароматичні сполуки;
  • клітковина, жири, білки, вуглеводи;
  • вода;
  • органічні кислоти і феноли.

гвоздика пряність корисні властивості і протипоказаннягвоздичне дерево

Завдяки такому складу, гвоздика володіє лікувальними діями:

  1. Протизапальну (знеболює і загоює рани, натуральний антисептик).
  2. Заспокійливим і тонізуючим (чаї благотворно впливають на нервову систему, на сон).
  3. Сечогінну і потогінну (відвари при простудних і вірусних захворюваннях).
  4. Дезодорирующим.

Світом гвоздика поширилася з Молуккських островів. Перші описи гвоздичної дерева і його властивостей були зроблені в V-VI століттях н. е. арабськими лікарями. Використовували їх для боротьби з епідеміями і лікували поранених. На Сході жували сухі бутони для додання свіжості подиху, також робили пахощі. Єгиптяни додавали гвоздику в муміфікують склади і похоронні намиста.
Пряність коштувала чималих грошей, і, найчастіше використовувалася для розрахунку.

Приготування і користь гвоздикових чаїв

Гвоздиковий чай – ефективний засіб лікування і профілактики ГРВІ, застуди, головного болю і кашлю. Готують його так:

  • 3 шт. висушеної гвоздики.
  • 2 нарізаних скибочки лимона.
  • 0.5 палички кориці (можна замінити меленої).
  • Щіпка тертого імбиру.
  • 30 мл соку апельсина.
  • 1 ч. Л. чорного чаю.

гвоздика пряність корисні властивості і протипоказаннябутони гвоздики

Суміш з інгредієнтів заливають 500 мл води і доводять до кипіння. За бажанням можна додати мед, цукор. П’ють протягом дня в невеликих кількостях. Відвар підвищить імунітет, впорається з хвороботворними бактеріями.

Для людей, що мають серцево-судинні захворювання, також показані гвоздичні відвари. На 1 ст. окропу беруть 20 шт. гвоздик, заливають і наполягають 8-10 годин. Настій проціджують і п’ють перед кожним прийомом їжі. Курс лікування півроку. Засіб очищає судини, знижує рівень холестерину в крові, а також нормалізує кількість цукру. При діабеті настій за вказаною рецептом п’ють двічі на день протягом 6 місяців.

Для підтримки чоловічої сили, гвоздику поєднують з молоком. 1 ст. л. заливають гарячим молоком і залишають в термосі на 2 години. Після проціджування вживають по 0,5 склянки двічі на день (ранок-вечір). Молочні відвари з гвоздикою показані діабетикам (1 л молока і 1 ст. Л. Прянощі). Добре зігріє такий відвар і при застуді. Для посилення дії додають мед, лимон.

Порада! Додана в кави щіпка гвоздики, пом’якшить дію кофеїну і позитивно позначиться на роботі мозку.

Гвоздика в рецептах краси та стоматології

Допоможе гвоздика і бажаючим схуднути. 2 ст. л. меленої приправи з’єднують з кремом або олією для тіла. Наполягають кілька годин і втирають в проблемні місця. Є і простий рецепт напою для позбавлення від зайвих кг.

  • 1 ч. Л. подрібненої гвоздики.
  • 1 ч. Л. меленого імбирного кореня.
  • 1 ч. Л. зеленого чаю.

Суміш заливають 300 мл окропу і залишають на 30-40 хв. настоятися. П’ють протягом дня невеликими порціями (без цукру).

гвоздика пряність корисні властивості і протипоказаннясушена гвоздика

Гвоздика – потужний антиоксидант. Це властивість широко використовують для приготування косметичних масок для шкіри і волосся. Тампоном з оливковою і ефірним гвоздиковим маслом протирають обличчя. Так пори очистяться від надлишкового жиру і забруднень. Для омолодження застосовують маску із сірою глиною.

  • 5 г глини.
  • 10 мл гранатового соку.
  • 3 краплі гвоздичного масла.

Суміш наносять на обличчя, уникаючи ділянок під очима. Змивають через 20 хв., Закінчують процедуру легким поживним кремом. Кілька крапель олії, додані в воду при умовно, помітно освіжать особа.

Порада! Гвоздичне ефірного масло в шампуні, зміцнить волосся і шкіру голови.

Допомагає пряність і при зубному болю. Для цього достатньо розжувати її в роті. У гінекології відвари з гвоздики використовують для лікування запальних процесів, жіночого безпліддя. Також стимулюють пологи, підвищуючи матковий тонус. Нормалізує гвоздика і порушення місячного циклу.

Рекомендації до застосування і як вибирати гвоздику

  1. Не можна включати пряність в раціон дітей до 7-ми років (ШКТ дитини не пристосований до такого роду речовин).
  2. Вагітним і годуючим матерям кількість продукту обмежують.
  3. Гіпертонікам (гвоздика сприяє підвищенню артеріального тиску).
  4. У випадках приватної алергії та індивідуальної непереносимості.

гвоздика пряність корисні властивості і протипоказаннямелена гвоздика

Визначити якісний продукт можна опустивши його в воду. Правильно висушена «гвоздика» буде плавати вертикально, капелюшком до верху. Також при натисканні на стебло, він не повинен кришиться. Якщо розім’яти гвоздику в пальцях або на твердій поверхні, залишиться масляний слід.

При вживанні гвоздики необхідно дотримуватися норм. Так як евгенол у великих кількостях є отруйною речовиною. У добу людині достатньо 1-2 шт. прянощі. Для кулінарних страв прийняті певні дози закладок.

Гвоздика – унікальний природний продукт. Його використовували в усі часи багато народів світу. Напевно, в майбутньому вченим ще належить відкрити його нові дивовижні властивості.

Користь і шкода гвоздики: відео