Один із способів класифікації домашніх курей – по забарвленню оперення. На продуктивність птиці цей параметр безпосередньо не впливає, але він може вказати на предків конкретної породи. Звідси заводчик отримує інформацію про приблизний кількості яєць і м’яса. До того ж колір пір’я цікавий птахівникам, які стежать за декоративністю свого поголів’я. Курка чорна – одна з привабливих різновидів дворової птиці.
Опис порід
Кури чорні – не рідкісне явище. Таке забарвлення пір’яного покриву зустрічається у багатьох домашніх різновидів і підвидів. До другої категорії відносяться:
- голошейная;
- азербайджанська;
- карликовий леггорн;
- орпінгтон;
- орловська тощо.
Ряд курячих порід передбачає виключно чорне забарвлення, що пояснюється підвищеним вмістом меланіну в організмі. Птахи з відмінним оперенням вибраковуються.
До числа самостійних порід чорних курей відносять:
- московську чорну;
- російську чорну бородату;
- панціревскую;
- браму темну;
- а також юрловская голосисту.
аям Цемані
У природі існує одна унікальна куряча порода – аям Цемані. Її особливість – повністю вугільне тіло, включаючи дзьоб, очі, м’ясо, кістки, шкіру та інші елементи тулуба і нутрощів. Чи не чорна у курки тільки кров, хоча і вона нетипово темного червоного відтінку. Птах родом з Індонезії прибула в Європу всього 20 років тому. Кури дрібні по комплекції: дорослий півень важить не більш 1,8 кг, несучка – 1,2 кг. Несучість – близько 100 яєць з темною шкаралупою в рік, маса однієї штуки – близько 50 м
За відгуками, знайти оригінальний молодняк для розведення в РФ складно. Гарантії породистості пташенят – мінімальні. Фермери розповідають, що кури добре літають. Цей аспект важливо враховувати при облаштуванні місця для вигулу. Птах погано йде на контакт з людьми. Взимку поголів’ю буде потрібно додаткове хороше утеплення, тому що кури теплолюбні.
Московська порода
Московські чорні кури – добротний вигляд з набором достоїнств:
- Важке тіло. Курка важить до 2,7 кг, півень – до 3,7 кг.
- Високі смакові якості м’яса. Структура продукту ніжна, волокниста і соковита.
- Висока несучість. Середньорічний показник – 180 яєць. Чим більше самка, тим менше яєць вона несе.
- Несучки відрізняються інтенсивним дозріванням. Перше яйце заводчик отримує до кінця 5-го міс.
московські
Представники цієї породи невибагливі до умов вирощування, що не перебирають їжею. Вони володіють хорошим імунітетом. Кури чорні московські не схильні до конфліктів, гарно уживаються в загальному пташнику, не бояться шуму. Ці причини зробили породу затребуваною серед вітчизняних фермерів.
Увага! Несучки не сідають на яйця. Для отримання породистого молодняку необхідний інкубатор.
Зовнішні дані у чорнушки теж на висоті:
- габарити тіла невеликі, корпус витягнуть;
- спина широка;
- шия масивна і коротка, її увінчує пишна грива з пір’я;
- гребінь прямостоячий;
- дзьоб чорний;
- ноги курей мають той же колір, а у півників – темно-сірі.
Увага! Не чекайте чисто чорного оперення: у несучки груди відливає мідним відтінком, у самця є домішка охри і смарагдового кольору.
Барська порода
Це друге ім’я російських чорних бородатих курей. Оригінальна птах виводилася в 90-х. Мета – отримання високопродуктивної м’ясо-яєчної породи. Сьогодні її частіше містять в декоративних цілях. Опис різновиди:
чорні бородаті
- корпус невеликий, спина широка;
- голова велика, очі теж;
- дзьоб короткий і товстий;
- гребінь середній, слабо розділений на зубці;
- має характерну довгу бороду з пір’я.
Увага! Масивна борода добре видно на фото. Схоже відвисає освіту є в районі хвоста.
Російські бородаті кури нормально адаптуються до прохолодного клімату РФ. Птах морозостійка, тому не потребує посиленого утепленні курника. А ось про просторому місці для вигулу обов’язково подбайте. Цій породі необхідно відчуття свободи. У пташнику панські кури поводяться спокійно, не агресивно. продуктивність:
- Самка досягає 3,5 кг, дорослий півень виростає до 4,5 кг.
- Максимум яйцекладки – 220 яєць в сезон. Для цього несучкам необхідні збалансоване харчування і повноцінні умови для життя. Яйця дрібні.
Інші породи з вугільним оперенням
Петушки панціревской різновиди виглядають еталонно: з потужними ногами, глибокими грудьми, розгонистим і довгим хвостом, великим прямостоячим гребенем. Кури менш помітні: у них маленька голова і великі крила. Птахи добре адаптуються в іншому кліматі, миролюбні і стресостійкість. Молодняк у породи витривалий, несучість відмінна – 250 яєць / рік. Самці важать до 3,6 кг, самки – до 2,7 кг. М’ясо має яскраво виражений курячий смак.
Панціревская
Кури брама темна продуктивні і декоративні одночасно. З боку їх легко відрізнити по розміреним і величною ходою, спокійного характеру. Чорне пір’я відливають сріблом або зеленню. Оперення пишне. Півні виростають до 4,7 кг, несучки трохи легше. За сезон зносять до 170 яєць.
Юрловская голосиста – одна з найстаріших курячих різновидів. Відноситься до м’ясо-яєчного напрямку. Птах давно освоїлася в РФ. У курей витягнута постава, але корпус розвинений, потужний, хвіст нагадує Біличі. На голові є сильно виражені надбрівні дуги, за рахунок чого кури виглядають суворо. На оперенні зустрічаються темно-коричневі ділянки. Яєчна продуктивність – близько 170 штук за сезон. Яйця великі, масою більше 85 м Виживання курчат – близько 90%. Несучки і півники важать 4 і 4,5 кг відповідно. М’ясо має відмінні смакові характеристиками. Цей різновид агресивна і вимоглива до умов утримання.
Сьогодні на приватних фермах вирощують кілька курей чорних порід. Як правило, птиці мало відрізняються від побратимів в тому, що стосується умов розведення і особливостей годування.