Як підготувати зовні і всередині теплицю до весняних посадок: ремонт, очищення, дезінфекція

підготовка парника

Споруди захищеного грунту дають можливість любителям вирощувати розсаду городніх культур, сіянці квітів, вкорінювати живці плодових і декоративних дерев і чагарників. Але перед заселенням зеленими жителями, вони обов'язково повинні пройти певну підготовку. Як правильно підготувати зовні і зсередини теплицю, щоб навесні можна було приступити до вирощування в ній запланованих культур, можна дізнатися зі статті.

Ремонтні роботи

Починати підготовку теплиці до висаджування бажаних культур слід ранньою весною, приблизно в перших числах березня. Виконувати роботу бажано в відповідно до нижченаведених пунктів:

  • Огляд каркаса споруди. Якщо він виконаний з дерева, то грунтовно перевіряють надійність всіх перемичок і покрівлі. У тих місцях, де виявлено розхитування потрібно замінити деталі. У разі, коли каркас металевий, упор роблять на виявлення ділянок, уражених корозією, які також слід замінити для запобігання розхитування теплиці. До того ж, взимку, під час рясних опадів, металевий скелет теплиці може прогнутися під вагою снігу. В цьому випадку його вирівнюють і встановлюють додаткові опори.

Порада. Щоб основа споруди прослужила тривалий час краще обробити її спеціальними захисними складами.

  • Ґрунтовний огляд тепличного покриття. При скляному варіанті замінюють всі тріснуті і биті віконця. Якщо покриття виконано з поліетилену, то деякі ділянки підлягають заміні, а полотна з невеликими тріщинами або проколами підклеюють звичайним скотчем. При моделюванні поверхні теплиці з полікарбонату на його поверхні після холодного сезону можуть утворюватися прогини, розриви і темні плями. Ділянки з такими дефектами навесні підлягають заміні.

теплиця своїми руками

Очищення внутрішнього приміщення від рослинних залишків

У процес підготовки теплиці навесні входить і такий обов'язковий пункт, як звільнення від залишків рослин, що мешкають тут в минулому сезоні. Цей крок дозволяє попередити розвиток в замкнутій системі закритого грунту деяких захворювань, якими були вражені попередники. Наприклад, більшість патогенних грибків не гинуть разом з рослиною, а благополучно зимують на засохлих листі і стеблах.

Увага! Дистанційні з теплиці залишки найкраще винести за межі ділянки або спалити.

Коріння віджилих рослин також слід видаляти з теплиці в обов'язковому порядку. При цьому одночасно можна замінити верхній шар грунту. Покроково ця процедура виглядає так:

  1. Знімають від 5 до 7 см грунту. Коріння вибирають і викидають. Землю переносять з теплиці на відкритий простір.
  2. Укладають шар перегною, а потім гною.
  3. Все присипають невеликим (близько 3 см) шаром садової землі.

Додатково слід провести знезараження грунту. Для цього використовують розчин мідного купоросу, яким заливають грунт в теплиці після розпушування.

Як провести дезінфекцію

Весняна обробка дезрастворе внутрішнього приміщення при підготовці теплиці дуже важлива, так як тільки цим прийомом можна знищити спори небезпечного для культур грибка, що викликає фітофтороз. Проводять її декількома методами:

  • за допомогою сірчаних газових шашок;

обладнання теплиціДезінфекція за допомогою шашки

  • обприскуванням гашеним вапном в суміші з мідним купоросом;
  • обробкою стін, стелі і грунту спеціальними біопрепаратами.

Увага! Все дез. розчини отруйні. Працювати з ними потрібно тільки при наявності відповідного захисту.

Для обробки газом найчастіше застосовують шашки з сіркою «Клімат». Під час їх горіння утворюються кислоти, які проникають навіть в непомітні щілини. Таким чином знищуються грибки, слимаки, павутинний кліщ. Процедуру проводять при щільно закритих дверях і кватирках. На 1 м³ потрібно 50 г сірки. Провітрюють теплицю через 3 дні після обкурювання. Деякі власники теплиць виступають проти такого методу дезінфекції, посилаючись на його низьку ефективність і високий відсоток попадання сполук сірки в непролівную грунт закритого грунту, що є гарантією поглинання її рослинами.

Обробка в такий спосіб полягає в обприскуванні стін, стелі і каркаса розчином суміші, що складається з 3 кг гашеного вапна і 500 г мідного купоросу (на відро води). Цей метод також недостатньо хороший в зв'язку з тим, що препарати токсичні для людини.

Використання під час підготовки теплиці до весняних насадженням біопрепаратів вважається найефективнішим, безпечним і перспективним способом позбавлення від грибків і шкідливої ​​мікрофлори. До того ж, як стверджують виробники, така обробка підвищує врожайність. На 10 л води потрібно 100 г препарату.

Як підготувати грунт

Для нормального росту рослин і, відповідно, отримання хорошого врожаю потрібна наявність достатнього запасу поживних речовин в грунті. Тому перед висаджуванням культур в теплицю готують грунт.

доріжки в теплиці

Тут можна використовувати 2 методи:

  • внесення органіки і мінералів;
  • посів сидератів.

З рослин, здатних збагатити грунт рекомендують наступні:

  • бобові;
  • злакові;
  • фацелію;
  • гірчицю.

Висівають їх в теплицю дуже густо, рано навесні. За тиждень-два перед планованої посадкою овочів, сидерати зрізають плоскорезом і прикопують на глибину 3-4 см.

Підготовка теплиці – дуже важливий захід, від правильності проведення якого залежить хороше самопочуття висаджених культур. Більшість любителів після прочитання статті, перегляду доданих до статті фото та відеоматеріалів зможуть у всьому розібратися і виконати роботи самостійно.

Що зробити в теплиці до посадки рослин: відео