Степан
Як боротися з мурахами на яблуні?
Традиційно вважається, що мурахи – нешкідливі комахи, які не тільки не приносять ніякої шкоди деревам, а й ще і захищають їх від різного роду шкідників. Цілком справедливе твердження, але тільки не у випадку з яблунями: якщо мурахи облюбують для себе ці плодові дерева, великого врожаю не чекайте – комахи сповільнять їх розвиток і спровокують появу попелиці. Більш того, якщо вчасно не почати боротися з мурахами, вони можуть і зовсім викликати загибель яблунь. Що ж робити, щоб позбутися від комах? Розглянемо дієві народні засоби і не тільки.
Відлякувачі від комах
Найпростіший спосіб позбутися від докучливих мурах на яблунях – організувати своєрідні відлякувачі, які не дадуть комах наближатися до дерев. Досвідчені дачники і садівники знають десятки варіантів таких відлякувачів – познайомимося з найефективнішими.
- Перший – дьоготь. На висоті 3-5 см від ґрунту змастіть стовбур яблуні натуральної смолою – її запах буде відлякувати мурах. Ширина шару дьогтю – не більше 5 см.
Мурахи здатні провокувати появу попелиці в саду
- Другий – цибуля. Обсадіть яблуні звичайним цибулею – його запах вкрай неприємний для мурашок.
- Третій – садовий клей. Спочатку обмотайте підставу стовбура дерева щільною тканиною, щоб не було найменших зазорів, потім візьміть будь-яку садову клей і нанесіть його тканину – склад буде зупиняти комах вже біля основи яблуні.
- Четвертий – масла. Змастіть стовбур дерева маслом льону або полину – їх різкий запах відштовхує мурах.
Порада. Щоб додатково заблокувати мурашкам шлях до гілок і листя яблуні, надіньте на підставу дерева широке металеве кільце – воно буде служити бар’єром для комах.
Розчини для обприскування
Друга група народних засобів проти мурах – розчини. Вони більш серйозні і дієві, ніж відлякувачі, але абсолютно безпечні для яблунь, так як містять переважно природні і нетоксичні компоненти.
Найпопулярніший варіант розчину – гасовий. Для його приготування знадобиться:
- чорне мило – 400 г або 4 стандартних шматка;
- карболова кислота – 30 г або 2 столові ложки;
- гас – 10 столових ложок;
- вода – 10 л.
Всі ці компоненти потрібно ретельно перемішати в відрі. Використовувати розчин можна декількома способами:
- обприскування крон;
- змазування стовбура;
- розпорошення на мурашині купки.
Після 2-3 обробок комахи залишать яблуню і прилеглу зону, так як на них буде надаватися подвійний вплив: гас – відлякує мурах, карболова кислота – вбиває шкідників при прямому взаємодії.
Народні методи боротьби з мурахами більш безпечні для людини
Ще один варіант розчину – на основі лляної олії. Його головне завдання – не допустити поширення мурах від заснування по стовбуру до листя і плодів. Для приготування розчину знадобиться:
- масло льону – 30 г;
- сода – 5 г;
- вода – 1 л.
Змішайте інгредієнти і обприскуйте отриманим складом яблуні від заснування до верхівки крон.
Хімічні препарати
Якщо народні засоби не допомогли позбутися мурах і на яблунях з’явилася тля, саме час вдатися до використання хімічних засобів:
- «Мурацід» – препарат для поливу мурашників і грунту навколо дерев. Розчин розлучається з розрахунку 1 мл засобу на 10 л води. Такої концентрації досить, щоб комахи загинули вже через 2-3 днів після застосування препарату. Тривалість ефекту – 3-4 місяці.
- «Мурашиної» – гранули для боротьби з чорними мурахами. Їх не потрібно розбавляти з водою – препарат просто розсипають навколо яблунь і мурашників з розрахунку 3 г на 1 кв.м. грунту.
Важливо! Використовуючи «Мурацід» і «мурашиної», стежте, щоб препарати не потрапляли безпосередньо на стовбури, гілки, листя і плоди яблуні, так як дані хімічні склади можуть завдати серйозної шкоди деревам.
- «Актара» – засіб для позбавлення від мурашок і тлі. Використовується як для обприскування, так і для грунтового введення. Розчин розлучається з розрахунку 2 мл засобу на 10 л води. Комахи загинуть через добу після застосування складу.
Таким чином, маємо безліч різноформатних способів позбутися від мурашок на яблуні: від примітивних відлякувачів до хімічних розчинів. Більшість з них абсолютно прості у використанні, так що боротьба з комахами не викличе складнощів. Головне – оцінити ризики обраних методів і виконувати всі дуже обережно, щоб не завдати шкоди деревам.