Цибулинні види квітів відрізняються декоративним цвітінням і відносною простотою догляду. Їх домашні різновиди не так популярні, як садові. Однак і в горщику можна отримати високі стрілки і яскраві суцвіття.
Загальні особливості цибулинних квітів
Ці рослини виростають з підземних пагонів, які мають характерне коротке плоске потовщення, донці, і утворюють цибулину. Луска цибулин бувають плівчастими або м’ясистим, не мають хлорофілу, а тому пофарбовані в кремоватимвідтінком. Кімнатні цибулинні квіти, як правило, вирощуються на основі багаторічних цибулин. Чим старше пагони, тим пишніше, гарніше колір і більш насиченим аромат рослини.
Природне середовище цибулинних культур – жаркий сухий клімат. У природному ареалі рослина має встигнути розвинутися, утворити квіти і зробити насіння в сприятливий проміжок часу – сезон дощів. При домашньому вирощуванні у кожної квітки виходить свій алгоритм. Але складається він з тих же зациклених між собою етапів:
- Період інтенсивного росту. Горшкових житель швидко розвивається, розпускає безліч бутонів і в’яне.
- Період спокою. В цей час квітка потребує мінімального догляду і відсутності стресів.
Увага! Цибулини квітів стабільно цвітуть кожен сезон, нерідко – навіть два рази на рік.
Високі різновиди цибулинних квітів
Гіппеаструм – один з найбільш відомих представників цього класу рослин. Його цибулина округла і трохи подовжена, найчастіше велика (діаметр близько 11 см). На міцних голих квітконосах утворюється до 6 бутонів. Пелюстки складаються в воронковидну форму. Цвіте гіппеаструм зазвичай взимку або навесні. Висота дорослої рослини може досягати 70 см.
Забарвлення і інші характеристики квітів залежать від різновиду культури. Гібридів і сортів у неї близько 85. Найбільш затребувані:
- Витончений – біло-лимонний або біло-зелений відтінок пелюсток;
- Смугастий – червоно-бузкові смужки на білих пелюстках;
- Сітчастий – малиново-червоні бутони з темними прожилками;
- Леопольда – окрас пелюсток червоний на кінці і білий біля основи, великі бутони (до 18 см).
Амариліс часто плутають з гиппеаструмом. Він відрізняється грушоподібної цибулиною (також великої) і здатністю цвісти тільки раз в сезон (восени). Амариліс може утворювати до 12 бутонів. Вигляд у квітки один – Прекрасний. Забарвлення пелюсток – рожево-червоний. Ця квітка може жити в одному горщику з іншими амариліс (по 3-4 шт.) І вважається кімнатним довгожителем.
Еухаріс або Амазонська лілія досягає у висоту 50 см. Нагадує нарцис. Цвіте з жовтня до січня і з березня по травень. Процес можна продовжити, вчасно обриваючи зів’ялі бутони. Квіти чисто білі, запашні, зібрані в парасольку.
Увага! Еухаріс можна на літо переміщати на садову ділянку, висадивши цибулини в квітні на глибину 25-30 см.
Канна гібридна – яскравий представник домашніх рослин висотою до 1 м. Бутони утворюються на кожному пагоні і пофарбовані в яскраві відтінки. Валлота – відрізняється приємним оку поєднанням білого і червоного. Форма квітки – парасольку. Цей різновид не потребує видаленні зів’ялих бутонів. Повністю обривайте їх тільки після повного засихання квітконосів.
цибулини гиппеаструма
Інші види цибулинних культур
До популярних різновидів цієї категорії також відносять нарцис. Рослина добре знайоме квітникарям, які займаються тепличним господарством або вирощуванням квітів під відкритим небом. Нарциси невисокі (до 20 см), мають голі стебла і приземкуваті рівні листя. Бутони можуть відрізнятися в залежності від сортової групи. Загальна риса – оцвітини, які складаються з 6 циліндричних трубок і відігнутих часткою. Одне суцвіття складається з 2-6 бутонів.
Види нарциса:
- Крупнокорончатий. Пелюстки чисто білі або жовтуваті, можуть мати помаранчеву коронку.
- Трубчастий. Білі, жовті або біло-жовті пелюстки.
- Мелкокорончатий. Особливість: 2-кольорові пелюстки, білий або жовтий околоцветник.
- Махровий. Володіє специфічною структурою бутона. Забарвлення – жовтий або білий.
нарциси
Також серед квітникарів затребувані такі квіти:
- Гіацинт. Під час цвітіння рясно покривається дрібними квіточками різних відтінків (залежить від сорту). З боку це виглядає як чарівна шапочка. Одна цибулина утворює єдиний стебло. Час цвітіння – 1-2 тижні.
- Фрезія. На одній стороні стебла рослини утворюються воронкоподібні квіти ніжної структури і відтінків. Кожен з сортів вкрай запашний.
Посадка і догляд за кімнатними цибулинними квітами
Технологія вирощування рослин цибулинних квітів проста. Цибулина здатна накопичувати поживні речовини і вологу, тому рослина може пережити несприятливі періоди без проблем. Опис основних нюансів догляду за цими квітами:
- У ставленні до грунту вони універсальні. Для успішного вирощування підійде будь-який субстрат для квітучих культур. Тільки на дні обов’язково сформуйте дренажний шар. Над ним – не менше 7 см грунтової суміші упереміш із спеціальним добривом для цибулинних.
- Забезпечте своїм квітам світлове достаток навесні і влітку.
- У теплу пору року температура в приміщенні повинна знаходитися в межах + 20 … + 25 ° С. У період спокою бажано на 5-7 ° С нижче.
- Ідеальний полив квітки забезпечить трохи тепла дощова вода або тала. Якщо такої немає – наберіть звичайну з-під крана і залиште її настоятися протягом доби.
- Періодичність поливу навесні і влітку – регулярна, але невеликими порціями. У період спокою полив скорочується до мінімуму.
- Цибулинні не потребують частих підгодівлі. Практикуйте внесення добрив тільки в фази інтенсивного росту і початку цвітіння (приблизно 1 раз на 2 тижні.).
Основні моменти методики вирощування різних цибулинних практично ідентичні. Відмінності можуть бути лише в частоті поливу і підгодівлі. Нескладний алгоритм догляду за культурами допоможе перетворити ваше підвіконня в прекрасний квітник.