Багато садівники можуть похвалитися своїм урожаєм малини: адже вона плодоносить до серпня, а деякі сорти – навіть до вересня. Для тих хто тільки напередодні збору довгоочікуваного врожаю, і тих, кому вже належить заготовляти зібрану малину на зиму, ми приготували найкращі рецепти малинового ласощі: варений, компотів, джему і заморозки.
Малина: що в імені тобі моєму?
Малина з її чудовим смаком і фантастичною користю займає заслужене перше місце серед безлічі інших садових культур. Звичайно, кожна ягода незрівнянна по-своєму, але свіжа малина помітно лідирує в цьому смакову і вітамінний першості, не уступаючи червоній смородині і вишні в змісті корисних для здоров’я людини речовин.
Малина – одна з найбільш ароматних ягід, тому варення та інші заготовки з неї завжди улюблені сім’єю
Навіть наймолодший житель нашої країни може, закривши очі, дізнатися її по соковитому смаку і дивно тонкому аромату. Ця ягода буквально тане в роті. А вже скільки ласощів і десертів готується з свіжозібраної малини. Чимало способів існує і для зимової заготовки: малинове варення, повидло, джем, мармелад, конфітюр, пастила і напої, в тому числі і алкогольні (лікери, настойки). До будь-якому гурману малина знайде свій особливий підхід.
Ділимося важливими порадами
Лісова і садові малина – це смачна культура з лікувальними властивостями, з якої можна створити безліч незвичайних десертів і зимових заготовок.
Для заготовок на зиму збирайте суху і целенькая ягоду
Але перед тим як ми відкриємо секрети кулінарної майстерності, дамо кілька важливих порад:
- Ягода для варений і джемів повинна збиратися в сонячну і не дощову погоду. Тому якщо ви налаштувалися збирати урожай стиглої малини, а погода раптово зіпсувалася, відкладіть захід до кращого часу. Інакше ягоди при варінні разварятся, а варення буде дуже рідким.
- Малинове варення краще варити не за один прийом, а проварити за два-три підходи з інтервалом у 8 годин. Щоб визначити чи правильно було зварено варення, досить подивитися на ягоди: якщо вони не втратили форму, а за кольором стали трохи темніше, то все було зроблено абсолютно вірно, і малинове ласощі вийшло на славу.
- Вам слід знати, що ароматні ягоди малини любите не тільки ви, але і багато комах, наприклад, клопи-вонючки. Тому, зібравши урожай, потурбуйтеся про те, щоб своєчасно виявити жуків. Для цього багато господинь використовують підсолену воду, в яку вони безжалісно занурюють свіжо зібрані ягоди. 10-15 хвилин цілком вистачить, щоб все комахи, що мешкають в Малинці, спливли на поверхню. Потім їх потрібно просто видалити ложкою. Саме час приступити до приготування ласощів.
Готуємо малинове варення
Приготоване відповідно до рецептури варення виходить неймовірно ароматним і корисним, в ньому повністю зберігаються вітаміни і обладнаний смак свіжозібраної ягоди. Перед заготівлею малина сортується, ретельно промивається, відбирається пом’ята і зіпсована комахами, видаляється плодоложа.
Малинове варення не тільки дуже смачне, але і корисне
Кожна господиня може похвалитися своїм унікальним рецептом консервації малини, ну а ми з задоволенням поділимося своїми простими варіантами.
Спосіб 1. Для приготування знадобиться 1 кг свіжої ягоди, стільки ж цукру і 100 г води. Безперервно помішуючи, сироп проваривается до тих пір, поки не відчуєте, що весь цукор розчинився. Потім в сироп поміщаються відібрані ягоди, і маса кип’ятиться.
Увага! Періодично трусіть ємність, в якій готується варення, щоб ягідки повністю вкрилися сиропом.
Після того як закипить варення, вогонь робиться мінімальним, і далі воно проваривается в 2-3 прийоми за вказаною схемою: через кожні 10 хвилин знімається з плити, остигає і знову кип’ятиться. Ароматна піна, яка утворюється при варінні, знімається регулярно. Перевірити готовність малинового варення дуже просто: якщо крапля сиропу, вилита на тарілочку, не розтікається, а ягоди не спливають, а, навпаки, розподілилися по сиропу рівномірно, вітаємо! Чудове варення готове! Залишилося тільки перекласти заготовку в стерилізовані заздалегідь баночки, закатати їх і чекати зимового сезону.
Для помішування варення краще використовувати саме дерев’яну ложку або лопаточку
Спосіб 2. Для приготування знадобиться свіжа ягода (1,5 кг) та цукор (1 кг). Відібрані і просушені ягоди поміщаються в каструлю, де вони пошарово пересипаються сахарком і відставляти годин на 10. Потім подливается 100-150 мл води і каструля ставиться на вогонь для варіння. За цим рецептом малинове ласощі вариться всього в 1 прийом, при цьому піна забирається постійно, та й каструля з вмістом також регулярно струшується. Щоб колір варення не змінився, а залишився таким же червоним протягом усього сезону, деякі господині перед тим, як зняти його з вогню, додають щіпку лимонної кислоти. Залишилося тільки розкласти кипляче малинове варення по банках і закрутити кришками.
Якщо заготовка з малини проварена, то її можна зберігати і без холодильника
Спосіб 3. У сироп, приготований з 1,5 кг цукру, додається 1 кг заздалегідь відібраній ягоди і проваривается хвилин 5, після чого видаляється з плити і настоюється 5-6 годин. Далі повертаємо ємність на плиту і ще раз проварюємо. Готове таким способом варення залишилося тільки розфасувати по банках і закрити кришкою.
Чудовий джем з малини
Крім цілющого і смачного варення з малини можна отримати ще й джем. Для його консервації прекрасно підійдуть не тільки цілі і тверді ягоди, а й перезрілі, злегка пом’яті. Щоб приготувати не менш смачний джем, в ємність поміщається ягода, заливається 200 мл води і проваривается на маленькому вогні хвилин 5. Все це час нудьгувати вам не доведеться, адже потрібно постійно помішувати, злегка придавлюючи малину ложкою або дерев’яним товкачем. Готова маса присипається цукровим піском (1: 1) і проваривается до повної готовності. Про те, як її перевірити, написано трохи вище. Хвилин через 20 після закипання можна знімати готовий джем з плити і розкладати по банках.
Дуже ніжним джем з малини буде, якщо ягоду перетерти і видалити всі кісточки
Малиновий сироп
Щоб його приготувати потрібно сік зі свіжої малини і цукор в співвідношенні 1: 1,5. Зібрані в сухих погодних умовах ягоди ретельно розминаються і засипаються цукром. Через добу, коли починається процес бродіння, маса віджимається через марлечку. Потім в отриманий сік поміщається цукор, що залишився. Далі сироп поміщається на невеликий вогонь, де він закипає. Новоутворена піна знімається, а готовий сироп розливається по стерилізованим баночках і закупорюється. Ароматна заготовка зроблена!
Малиновий сироп буде прекрасним доповненням до десертів
Заготівля з малини: ягоди, протерті з цукром
Рецепт заготовки неймовірно простий і доступний за ціною. Вам знадобиться всього 700 г свіжої малини, 1 склянка цукрового піску і ½ склянки води. Ретельно відібрана ягода перекладається в емальовану посудину і заливається водою. Отримана маса проваривается на вогні хвилин 5, потім ще гаряча акуратно протирається через дрібне сито – виходить пюре, яке доводиться до кипіння і перекладається по банках. Малинове насолоду готово!
Простий рецепт малинового компоту
Щоб зробити заготовку, знадобиться 1 кг ягоди, півлітра води і стільки ж цукрового піску. З води і цукру робиться сироп, який спочатку кип’ятиться, остуджують, а потім проціджують. Відібрана ягода заливається сиропом і на 3 години відправляється в холодильник. Утворився малиновий сік акуратно зливається, а ягоди розкладаються по сухим баночках. У цей час слід прокип’ятити сік і розлити його по банках. Заготівля стерилізується і заходить.
Малиновий компот дуже швидко готується і зберігає в собі всі корисні речовини з ягід
Насичений компот можна приготувати ще по-іншому рецепт: 1 кг добірних ягід заливається цукровим сиропом і на 5 годин відставляється. Після закінчення часу сироп слід злити, прокип’ятити і залити в баночки, де вже «чекає» відібрана малинка. Баночки пастеризуються і закочуються.
Замороження з малини
Щоб заморозити садову культуру, знадобиться цукор і, звичайно, самі ягідки. Їх розкладають в ємність, присипають цукром і відправляють в морозильну камеру. Заморожене малинове досконалість перекладають в ємності або пакетики і знову повертають в холодильник. При бажанні ягоди розминаються, а після перемішування з цукром поміщаються в морозильник. Божественний смак і насолоду вам точно забезпечені! До того ж відсутність термічної обробки робить заморожену ягоду більш корисною, ніж якби ви зробили варення, при приготуванні якого малина піддається термічній обробці.
Замороження – найпростіший спосіб заготівлі ягід на зиму
Чудовою альтернативою замороженої малини може стати желе, настільки улюблене не тільки дітьми, а й дорослими!
Малинове желе на зиму
Щоб потішити взимку своїх домочадців, можна зробити неймовірно смачне желе. Для цього 1 кг ягоди заливається 2 ст. води і кип’ятити. Готовий відвар проціджують, в нього всипається 1,5 кг цукру і проваривается. Залишилося розлити по формах, остудити і наше желе готове. Таке малинове задоволення може прекрасно стояти всю зиму в прохолодному місці!
Малинове желе – готовий десерт, який може зберігатися в вашому холодильнику всю зиму
Смачних вам заготовок з ароматною малини!
Цікавий спосіб заморозки малини на зиму: відео
Заготовки з малини: фото