Настала осінь, а значить, пора збирати урожай з городів та присадибних ділянок. На зиму плоди піддають консервації, заморожують, роблять всілякі закачування, але є садівники, які вважають за краще, як можна довше, зберігати свій урожай в свіжому вигляді. Сьогодні ми розглянемо варіанти і способи зберігання кабачків в домашніх умовах: в квартирі, погребі, комірчині. У свіжих овочах довше зберігаються вітаміни і мікроелементи, корисні для здоров’я людини, вони не проходять термічну обробку, а значить, не втрачають свої якості довгий час.
Вибираємо овочі для зимового зберігання
Кабачки невибагливі як у період вирощування, так і під час зберігання, необхідно виконати декілька умов, і вони будуть залишатися свіжими протягом 4 або 5 місяців. При відборі плодів, призначених для зберігання на зимовий період, слід пам’ятати:
- овочі повинні бути повністю дозрілими, але не переспілими;
Кабачки і цукіні
- вибирайте сорти з ущільненої шкіркою і невеликими насінням;
- розміри кабачків середні або великі (25 – 45 см.);
- при обрізанні овоча з батогів, необхідно залишати держак плодоніжки довжиною не менше 5 сантиметрів.
Увага! Кабачки починають гнити саме з ніжки, залишаючи її довшою, ви можете вчасно помітити початок гниття, і видалити цей плід від інших овочів.
Підготовка до зберігання
Щоб кабачки зберігалися тривалий час, радимо вам дотримуватися наступних рекомендацій:
- Збирати овочі слід в суху погоду.
- Плоди очистити від землі.
- Необхідно додатково обсушити їх на повітрі протягом декількох годин (2-3 години), час від часу повертаючи на інший бік.
- Збір виробляти до настання заморозків на грунті.
Порада. Не рекомендується мити кабачки перед закладкою їх на зиму, вологі овочі швидко загнивають, вони схильні до поширення цвілі і інших захворювань.
Оптимальне місце для зберігання – темне приміщення з помірною вологістю і температурою повітря від 4 до 10 градусів тепла. Таким місцем може стати льох або підвал в приватному будинку. У квартирі багатоповерхового будинку можна вибрати місце в комірчині, які облаштовані під вікнами на кухні, на полиці у вбудованих шафах, або під ліжком.
Способи зберігання
Не варто складати плоди один на одного, зберігайте їх на солом’яній підстилці в один шар на відстані 2-3 сантиметрів один від одного. Так, якщо один кабачок почне псуватися, то інші овочі не відразу підхоплять цю неприємність. Ми пропонуємо вам кілька варіантів складування кабачків на зимове зберігання:
- візьміть картонну коробку, застеліть її дно соломою або вощеного папером, покладіть кабачки в один шар, помістіть під ліжко або в інший зручний місце, так вам буде легко висувати коробку для перевірки цілісності продукту і прибирання під ліжком;
- якщо у вас мало місця для горизонтального розташування, помістіть овочі в старі капронові панчохи або сітки, підвести їх на гачки в стінах (стелі);
- можна використовувати винахід одного садівника: він зберігає кабачки в невеликих «гамачка» зі старої рибальської мережі, підв’язуючи їх між двох стояків в кілька рядів.
Кабачки можна заморозити
Фантазія наших городників невичерпна, ви також можете експериментувати і винаходити нові види зберігання овочів на зиму, поділитися вашими ідеями з нашими читачами.
Чи можна заморожувати кабачки на зиму
В наші дні нікого не дивує, що свіжі овочі, фрукти і ягоди можна заморожувати в холодильниках. Для цих цілей дбайливі, запасливі господарі набувають спеціальні морозильні камери, щоб всю зиму забезпечувати сім’ю вітамінами.
У холодильній камері кабачки можуть зберігатися до 3 тижнів в секціях, призначених для овочів і фруктів. У морозильнику цей продукт пролежить протягом року і нічого з ним не станеться, потрібно тільки правильно провести заморозку за такою технологією:
- Вимийте кабачки і зріжте всю шкірку, видаліть насіння і знову промийте.
- Злегка обсушити овоч серветкою, наріжте шматочками (кружечком або півколом) товщиною 3 сантиметри.
- Помістіть шматочки в друшляк і опустіть в окріп на 3 хвилини, в цей час підготуйте ємність з крижаною водою, з окропу відразу перенесіть друшляк в лід. У холодній воді потримайте до повного охолодження, і дайте воді стекти. Викладіть шматочки в один шар на деко або інший відповідний піддон, помістіть в морозильну камеру. Після того, як кабачки повністю замороження, можна викласти їх в будь-який контейнер і зберігати в морозилці довгий час.
Заморожені таким чином кабачки згодом можна розморозити і використовувати для будь-яких страв, вони не втратять своїх смакових якостей і корисних для здоров’я елементів.
Зберігати кабачки потрібно в сухому і прохолодному місці
Як ми використовуємо кабачки взимку
У кожної людини є свої смакові переваги, не будемо сперечатися, не всі люблять вживати в їжу кабачки, але для тих, хто розкуштував їх смак і дізнався столові якості страв з цього овоча, переваги очевидні:
- кабачки – дієтичний продукт, він не має протипоказань за жодним показником;
- їх можна додавати в холодні закуски (салати, вінегрети);
- використовувати як гарячі і холодні гарніри до м’ясних і рибних страв;
- вживати в смаженому, вареному, запеченому і фаршированому вигляді;
- готувати пюре і оладки;
- додавати в овочеві рагу, і навіть в варення.
У зимові дні, коли захочеться урізноманітнити меню вашого сімейного сніданку, обіду або вечері, спробуйте приготувати що-небудь зі свіжого кабачка, вирощеного і збереженого вашими працями. Сподіваємося, наші поради, як це зробити, вам знадобляться.