Кабачок Чорний красень: опис сорту, особливості вирощування

кабачок чорний красеньКабачок – відмінний овоч, який користується неймовірною популярністю через свою універсальність: він використовується в кулінарії під час приготування різноманітних страв. Цей овоч має ряд корисних мікроелементів та вітамінів. Вважається дієтичним продуктом. Сорт Чорний красень – один з кращих «представників» кабачкової культури. Нижче представлено докладний його опис, особливості догляду, відгуки і т.д. (Додаються фотоматеріали).

Опис сорту

Кабачок Чорний красень відноситься до середньостиглих сортів. Чудово підходить для вирощування як у відкритому, так і в закритому грунті. В середньому, термін дозрівання плодів становить близько 45 днів. Кущі культури виростають невеликого розміру, густо облистнені. На одному кущі з’являється відразу 4-5 зав’язей.

Кабачки сорту Чорний красень не можна назвати дрібними: близько 18-20 см в довжину, вага одного становить 800-900 г, іноді 1 кг. Форма плодів циліндрична. Шкірка тонка, гладка, темно-зеленого (часто настільки темного, що нагадує чорний – звідси і назва) кольору, іноді з невеликими вкрапленнями. М’якоть у плодів досить щільна, з зеленуватим відтінком, в міру соковита. Урожайність кабачка становить близько 15 кг з одного куща.

Сорт кабачка Чорний красень традиційно вважають універсальним: він ідеальний як інгредієнт в соусах, рагу, а також в консервації. Смак плодів ніжний, дуже делікатний.

кабачок чорний красеньЧорний красень відмінно підходить для консервації

Серед достоїнств сорту окремо можна відзначити наступні:

  • відмінні смакові якості;
  • високу врожайність;
  • чудовий зовнішній вигляд;
  • тривале плодоношення.

Особливості вирощування та догляду

Кабачкові насіння можна сіяти практично протягом всієї весни, а точніше: з середини березня до середини травня.

Розглянемо варіант вирощування насіння на розсаду. Перш за все слід належним чином підготувати їх перед посадкою: це дозволить домогтися одночасного і досить швидкого проростання всього насіннєвого матеріалу. Попередньо відібрані (виходячи з глядацького порівняння окремих екземплярів) насіння потрібно потримати добу в рідкому добриві – Гумат калію / натрію. Після чого дістати і накрити вологою тканиною на пару днів, поки не з’являться перші паростки.

Посадка насіння на розсаду здійснюється в окремі торф’яні горщики з попередньо підготовленої грунтової сумішшю. При бажанні в суміш можна додати трохи деревної золи, сечовину та ін.

Отже, горщики необхідно заповнити підготовленим субстратом і злегка змочити водою. Насіння занурюємо на глибину близько 3 см. Майте на увазі, що проросла корінець повинен бути опущений вниз.

Горщики з насінням необхідно залишити в теплому приміщенні до моменту появи перших паростків. Періодично слід зволожувати грунт в горщиках (хоча б раз на тиждень).

кабачок чорний красеньНасіння кабачка Чорний красень

Висадка розсади здійснюється орієнтовно через місяць після посіву насіння. Відстань між сформованими лунками має становити не менше 1 метра. Бажано в кожну лунку внести трохи органічних добрив. Після чого можна висаджувати розсаду.

Увага! Ні в якому разі не слід вирощувати кабачок на ділянці, де до цього відбувалося вирощування інших кабачковий культур.

Кабачки люблять вологу, тому полив до початку періоду цвітіння повинен бути постійним (раз на тиждень) з розрахунку близько 5 літрів на кожен «квадрат», причому, поливати потрібно під корінь – листя не можна мочити. У період цвітіння полив необхідно зробити більш частим (2-3 рази на тиждень) і більш рясним – до 8-9 л на кожен квадратний метр.

Порада. Ні в якому разі не використовуйте при поливі холодну воду – ви спровокуєте гниття молодих зав’язей. І не зловживайте поливами: вони не повинні бути надмірно частими, інакше ви можете оголити кореневу систему.

Запам’ятайте: кабачок не потребує розпушуванні грунту через розташованої близько до поверхні кореневої системи. Що стосується підгодівлі, то їх повинно бути мінімум три. Перша здійснюється до початку фази цвітіння з використанням коров’яку (0,5 л органіки на 10 л води). Друга – в період цвітіння культури – сумішшю з деревної золи і мінерального комплексу. Третя – в період плодоношення – знову-таки, деревною золою і органікою.

кабачок чорний красеньКабачок на грядці

Як ви могли переконатися, доглядати за кабачком не так вже й складно, потрібно лише дотримуватися всі терміни посадки, грамотно доглядати за зростаючої культурою і тоді багатий урожай кабачків вам забезпечений. Успіхів!

Насіння кабачків-цукіні: відео