Коли краще поливати виноград?

Виноград можна сміливо віднести до тих рослин, які звикли рости при помірній вологості. У більш південних регіонах рослина може миритися з сильною посухою, а ось потужна коренева система постійно допомагає дістати вологу навіть з 5-6 метрів.

полив

Полив виноградного куща

Але поливати виноград треба своєчасно – так ви зможете домогтися виключно максимальної продуктивності вашого винограду, розкрити його найкращі якості. В які терміни і коли потрібно поливати сорти домашнього винограду?

Різноманітність поливу

Хто тільки починає вирощувати домашній виноград, навіть не замислюються над тим фактом, що потрібно поливати посаджене на ділянці рослина. В цьому випадку садівники і городники керуються тим, що інші культури можна поливати час від часу, дивлячись на погодні умови та інші фактори, що впливають на ріст рослини і подальший отриманий урожай.

Після такого догляду створюються невдалі кущі, у яких розвивається виключно поверхнева і дуже слабка коренева система, яка схильна до пошкоджень навіть під час слабкого морозу. Можливо і таке, що відбудеться рясне і несподіване осипання, небажане і згубний для врожаю розтріскування дозрілих ягід рослини.

Є кілька основних типів поливу домашнього винограду:

  • Восени і ранньою весною – вологозарядні.
  • В інший час – вегетаційний.

Полив виноградного куща

Полив молодого виноградного куща

Якщо не потрібно поливати ще молода рослина, до класифікації поливу можна додати і інші види:

  • Полив в період безпосередньої посадки.
  • Полив ще розвивається і молодого винограду.

Неможливо відповісти однозначно на питання, як часто потрібно стежити за поливом виноградних домашніх кущів в саду. Це все відбувається через прояви кліматичних особливостей тих чи інших регіонів, інших сюрпризів природи, які можуть бути у вигляді сильних дощів і підвищеної посухи.

Але все ж в певний час вегетації рослина відчуває потребу в максимальній кількості поливу:

  • Під час активного розпускання бруньок.
  • Безпосередньо після періоду цвітіння.
  • Під час активного росту врожаю і подальшого наливу грон.

Вологозарядні поливи

Осінній рясний, але одноразовий полив такого типу можна сміливо назвати найважливішим в разі відсутності стабільних дощів і присутності постійної посухи, тому що від такого процесу буде залежати морозостійкість винограду. Чим більше в грунті вологи, тим і менше ризик того, що вона буде глибоко промерзати – підвищуються шанси витримування кореневою системою навіть сильних морозів.

полив винограду

Вологозарядні полив домашнього винограду

Коли настане вегетаційний період швидкого зростання і розвитку кущів, виноград почне активно використовувати осінню вологу. Можна обійтися і без осіннього поливу, якщо спостерігається тривалий період дощів, а вологи достатньо. Такий полив потрібно проводити один раз, щоб виноград отримав потрібну кількість води і приготувався до зими.

Весняний полив можна проводити, коли була малосніжна зима, а оченята рослини ще не розпустилися. В цьому випадку не просто грунт насичується вологою, а й змінюються терміни початку активної вегетації. Коли використовується холодна вода, можна затримати розпускання довгоочікуваних нирок, а ось тепла зможе швидко розбудити рослина. Весняний полив підбирається в залежності від факторів природи і розташування регіону. Якщо своєчасно і правильно врахувати природні фактори, можна отримати рясний і смачний урожай, добитися хорошого і правильного розвитку всіх виноградних кущів на ділянці.

Правильний полив допоможе забезпечити високий урожай винограду. Ягоди обов’язково будуть соковитими, але не потріскаються – ви зберете максимальну кількість стиглого врожаю з відмінним смаком. Пам’ятайте, що кількість вологи безпосередньо залежить від потреб винограду і положення регіону, що створилися погодних умов в тому чи іншому місці.