Кращі морозостійкі різновиди вишні

Для отримання багатого врожаю вишень слід вибирати самоплодние різновиди, які не бояться суворих зим. Морозостійкі сорти вишні здатні давати урожай навіть в найхолодніших регіонах і непередбачуваних погодних умовах. Такі види користуються попитом і часто вирощуються садівниками.

морозостійкі сорти вишні

Вибір сорту

Урожай, процес культивування і вихід прямо залежить від вибору сорту. Коли городник набуває саджанець, йому потрібно звертати свою увагу на такі якості:

  • зимостійкість;
  • стійкість до хвороб і шкідників;
  • переносимість посух;
  • терміни дозрівання і посадки;
  • самоплідність, врожайність і частота плодоношення;
  • необхідність у висвітленні.

Затребувані сорти

Є безліч морозостійких сортів. Вони здатні не тільки давати багатий урожай, але і переносити більшість захворювань і напад комах.

Тургеневка

Сорт зимостійкий. Висота дерева – 3 м. Перший урожай з’являється на 5 рік життя. Цвітіння настає в травні. Плоди червоніють в липні.

Плоди сорту Тургеневка досить великі, колір бордовий. М’якоть від кістки відділяється легко. Ягоди підходять для приготування джемів, варення, соків і вживання свіжими. Плоди солодкі, соковиті і ароматні. Тургеневка Самоплідна, але по можливості краще посадити кілька запилювачів.

морозостійкі сорти вишні

Щедра

Ім’я сорт отримав завдяки гарній врожайності. З одного дерева цього сорту можна зібрати до 8 кг врожаю. Вишні темно-червоного кольору мають невелику кислинку і не тріскаються.

Спіють плоди в серпні. Дозрівання відбувається не одночасно, тому збирають урожай в кілька етапів. Дерево переносить сильні морози і різкі перепади температур. Сорт володіє міцним імунітетом і добре росте в посуху. Для збільшення врожаю слід посадити на ділянці запилювачі.

морозостійкі сорти вишні

Малятко

Рослина має середні розміри. Урожайність досить висока, якщо порівнювати дерево з іншими сортами. Один кущ дає до 15 кг плодів. Вишні великі, червоного відтінку. Підходить для транспортування на тривалі відстані. Перші плоди з’являються на 3 рік життя. Збір урожаю починається в липні. Рослина стійка до низьких температур і заморозків, але у цього сорту є і недоліки:

  • вразливість до багатьох захворювань;
  • високі вимоги до догляду.

морозостійкі сорти вишні

Морозівка

У цього сорту є безліч позитивних якостей:

  • сильний імунітет;
  • стійкість до заморозків;
  • плодоношення раннє;
  • плоди соковиті і солодкі;
  • ягоди придатні для приготування соків, консервування та вживання в свіжому вигляді.

Плоди червоніють в липні. Вони відмінно переносять транспортування.

морозостійкі сорти вишні

Любская

Сорт Любская зимостійкий і пізньостиглий. Самоплодность висока. Перший урожай з’являється через 2 роки після висадки. Збір урожаю починається в липні. Один кущ дає до 10 кг вишень. Ягоди солодкі і соковиті.

морозостійкі сорти вишні

Українка

Сорт нащадок вишні Володимирська. Крона кругла, пишна. Рослина морозостійка, володіє високою врожайністю. Вид ранньостиглий і скороплідних. На 2-3 рік можна зривати перші плоди. Один кущ здатний дати 10-24 кг ягід. Плоди червоні, середніх розмірів. М’якоть бордова. Ягода солодка з присмаком кислинки, зріє в липні.

морозостійкі сорти вишні

Володимирська

У вишні пишна крона і пагони. Рослина відрізняється сильним імунітетом, високою врожайністю і скороплодностью. Перший урожай можна збирати на 3 рік життя дерева. Цвітіння раніше. Одне дерево дає до 8 кг плодів. Ягоди червоного забарвлення, почервоніння спостерігається в липні. М’якоть рожева, а смак плодів солодкий, присутній кислинка.

морозостійкі сорти вишні

Новодворська

Дерево має невеликі параметри. Крона пишна в формі кулі. Плоди великі, на смак кисло-солодкі. Вишня частково Самоплідна, тому посадка запилювачів необхідна. Холода рослині не перешкода для хорошого розвитку, але сорт часто піддається коккомикозу.

морозостійкі сорти вишні

Вінок

Дерево сорту Вінок невеликого розміру. Листя густа, крона заужена. Ягоди мають великі розміри, смак яких кисло-солодкий. Через 3 роки після того, як дерево посадили, з’являються перші плоди. Кісточка не крупніше, легко відстає від м’якоті. Червоніють плоди на початку серпня. Рослина позитивно ставиться до холоду і різких кліматичних змін. Однак дерево легко може заразитися грибковими хворобами.

морозостійкі сорти вишні

Мензелінскій

Висота дерева в межах 2,5 м. Крона пишна, розлога. Плоди солодкі, є кисле післясмак. Ягоди середні, круглої форми, червоні. М’якоть щільна і соковита. Збір ягід починається в середині серпня. Дерево дає до 10 кг врожаю.

морозостійкі сорти вишні

Особливості вирощування

Морозостійкі різновиди вишень садять в будь-який склад грунту, такі дерева мають швидкої відновлювальною здатністю. Якщо садівник виконає посадку в піщану або чорноземну землю, буде ідеально.

Підготовка землі і вибір місця

Попередньо вибравши місце і підготувавши грунт для висадки, можна домогтися гарних результатів.

  1. Відповідне місце для посадки на західній, південній або південно-західній стороні ділянки. Стовбур має вкутувати півтінь, а ось крона любить прямі промені сонця.
  2. Параметри ями – ширина 50 см, глибина 60 см. Заборонено посадка в місцевості з високим заляганням грунтових вод.
  3. Яму готують за кілька днів до посадки.
  4. До складу ґрунту входить пісок і дрібний, деревна зола, гній і дернова земля. Всі компоненти перемішують, висипають в ємність і залишають в темному місці на тиждень наполягати.
  5. Через тиждень грунт обробляють марганцівкою і біофунгіцид.

Посадка

Садять вишню в травні, коли спадуть морози. Якщо висадку виконати восени, рослина не встигне зміцніти і загине. Розсаджують дерева ввечері, після заходу сонця. Коріння рослини випрямляють і акуратно укладають. Далі насипають невеликий шар землі. Грунт утоптує так, щоб повітря не накопичувався.

По завершенні висадки дерево поливають відстояною водою. Після осідання грунту насипається ще шар, а після земля мульчують тирсою.

Рекомендації по догляду

Правильний догляд – запорука багатого врожаю. Вишня не переносить сильної вологи, тому полив виконують з обережністю, інакше ягоди виростуть водянистими і кислими.

Як тільки навесні заморозки відійдуть, виконують полив (на дерево 2 відра води). Наступні поливи виконуються після того, як верхній шар землі висохне на 2 см.

Підживлення

Від добрив залежить розвиток і зростання дерева. Якщо під час посадки були додані підгодівлі, в наступний раз їх вносять тільки через 2 роки. Навесні і восени обприскують рослина біфунгіцідамі.

На 3 рік, перед цвітінням, потрібні кошти, до складу яких входить азот. 30 г селітри на 10 л води. Коли вишня почне цвісти, додають в грунт органічні підгодівлі (1/2 відра компосту + 1/2 гною). В середині серпня добрива вносять повторно, а восени додається фосфор і калій.

Обрізка

Підстригають вишню згідно особливими правилами:

  1. Перша обрізка виконується відразу після посадки. Від землі до нижніх пагонів відраховують відстань в 50 см, решта гілки видаляють.
  2. Для крони відбирають 8 здорових гілок, вони і будуть служити для правильного формування крони. Пагони вкорочують на 8-9 см.
  3. Щороку видаляють прикореневу поросль.

Хвороби і шкідники

Багато морозостійкі сорти мають міцний імунітет і практично не хворіють, але є такі види, які потребують лікування.

Для захисту кущів необхідно в весняний період до появи бруньок обприскати рослину мідним купоросом (100 г препарату на 10 л води). Якщо рослина захворіло, його слід обробити такими препаратами: «Топаз», «Фундалоз», «Топсин-М».

На зимостійкі сорти нападають кліщі, щитовидка, тля, плодожерка і листовійка. Боротися з комахами можна за допомогою настоїв полину, мильних розчинів, а також цибульними і часниковими настоями. Засобами обприскують кущі вишні. Добре допомагають такі препарати: «Биофит», «Актарофіт» і «Біорейд».

Профілактика

В якості профілактичних заходів, садівник повинен ретельно виконувати догляд, прибирати ділянку від бур’янів і опалого листя. Восени дерево обприскують розчином сечовини. Навесні мульчують і обробляють рослина біофунгіцид.

Висновок

Зимостійкі сорти вишні відрізняються солодкістю і приємним ароматом. Ягоди їдять свіжими і консервують на зиму. Садовод має можливість вибрати для себе будь-який відповідний сорт для вирощування і влітку отримати багатий врожай. Морозостійкі сорти невибагливі і протистоять більшості захворювань, але правила вирощування, догляду та профілактичні заходи слід виконувати.