Картопля Невський – середньостиглий сорт, виведений в 1976 році радянськими фахівцями. Районований повсюдно, підходить для вирощування в усіх регіонах РФ. Бульби з рожевими очима, всередині білі. В описах зазначається овальна форма бульб з тонкою шкіркою. Надземна частина, як видно на фото, розлога, потужна. Кущі при цьому низькорослі. Городники, які відчули сорт, відгукуються про нього позитивно.
Характеристика «Невського»
- Висока врожайність. При сприятливих умовах з куща збирають до 2 кг врожаю. Бульби відрізняються високими товарними якостями: гладкі, рівні без западин і тріщин.
- Добре підходить для зберігання. Лежить аж до весняних місяців.
- Засухостійкий, не боїться перезволоження грунту. У спекотну погоду кущі картоплі підвертають листя, тим самим зменшуючи площу випарів. Коренева система проникає глибоко в грунт, допомагаючи рослині пережити несприятливі часи. Невський адаптований і до підвищеної вологості, але тільки при хорошому прогріванні грунту.
- Середня стійкість до хвороб. Чи не сприйнятливий до фітофтори, раку. Небезпеку становлять вірусні захворювання і бактерії. Цвітіння кущів не довгі, що забезпечує природний захист від колорадських жуків.
- М’якоть білого кольору, щільна з хорошими смаковими якостями. Сорт не розварюється, рідко використовується для приготування пюре.
Біла м’якоть картоплі Невський
- Погано розсідається фрагментами бульби. Кращі результат дає розмноження цілим плодом. Травмований посадковий матеріал або з обламаними паростками не дасть очікуваного врожаю.
Агротехніка картоплі «Невський»
Для посадки рекомендуються легкі супесчано або суглинні грунту. Місце вибирають з високим ступенем освітленості, відкрите. Сприятливий час для посадки картоплі, після закінчення весняних заморозків. Грунт повинен добре прогрітися.
Якщо не впевнені в якості насіння, то бульби можна прогріти і проростити в перебігу декількох тижнів в теплому світлому місці. Картопля промивають в слабкому розчині марганцю, обсушують і розкладають в контейнери в два шари.
Сприятливо подіють і біостимулятори росту. Ними обприскують підготовлений матеріал.
Увага! Не допускайте обламування паростків, при посадці точку росту направляють тільки вгору.
Будь-картопля любить підготовлену добривами грунт. Восени вносять:
- гній;
- перепрілий компост;
- суперфосфат.
Навесні розкидають по одній жмені суперфосфату на 1 м 2 і переорюють. Бульби для посадки відбирають середні, приблизно з невелику куряче яйце.
Для посадки картоплі вибирайте добре освітлене місце
Лунки глибиною 15 см роблять на відстані 35-40 см. Між рядами близько 60 см. Картопля добре відгукується на підгодівлю. До цвітіння і в період бутонізації вносять хв. добрива. Технічної стиглості «Невський» досягає через 90 днів після посадки. Надовго затримувати прибирання не бажано, при зниженні температур бульби швидко загнивають.
Картопля – корисні властивості і призначення
У картоплі Невський міститься велика кількість вітаміну С. Крахмалистость бульб невелика, всього 10-15%, тому він не розвалиться при варінні. Це властивість добре для використання продукту в салатах і супах. Переваги сорту – м’якоть не темніє на зрізі, також він легко чиститься і миється.
Порада! Калій в складі хв. добрив підвищить смакові якості картоплі.
У картопляних бульбах містяться вітаміни: В, D, K, E, PP, амінокислоти, органічні кислоти, аскорбінова кислота (в молодих бульбах), фолієва кислота. Корисний картопля людям страждають гострими гастритами, серцево-судинними захворюваннями. Допоможе впоратися з високим рівнем холестерину і налагодить роботу нирок. Показаний овоч і гіпертонікам. 300 г готового продукту містить добову норму фосфору і калію.
Картопля містить багато корисних речовин
Сік картоплі лікує захворювання шкіри, гнійні рани, опіки. Всередину його приймають для зняття симптомів подагри і як ефективний засіб проти шлункових виразок. Протипоказаний картопля лише діабетикам, людям з великою масою тіла і з захворюваннями підшлункової залози.
У народі картопля нарекли «другим хлібом». Популярність культури нітрохи не зменшується. Це незамінний інгредієнт перших і других страв. Важко уявити присадибну ділянку без картопляної грядки. Сорт Невський вирощують не тільки приватні господарства, а й великі фермерські підприємства.