Хороший варіант для тих, хто хоче отримувати ранні томати зі своєю грядки – гібрид Полбіг F1. Якщо вірити опису, цей сорт добре переносить весняні коливання температури, і тому кущі мало хворіють і нормально розвиваються в короткі терміни. Плоди дозрівають на 92-98 день з моменту появи сходів. Інші характеристики продукту голландської селекції теж знаходяться на гідному рівні. За відгуками дачників, на фото і в житті помідори дуже апетитні, хоча і мають не найбільший розмір.
Опис сорту Полбіг F1
Цей томатний гібрид призначений для вирощування, в першу чергу, у відкритому грунті. Але може розвиватися і в тепличних умовах. Плодоношення починається з перших днів липня. Помідори універсальні. Їх можна переробляти в сік, пюре, обробляти термічно в процесі приготування лечо та інших страв. Хоча, звичайно, дуже ранні помідори зазвичай хочеться з’їсти цілком або в салаті, а не влаштовувати в банку. Характеристики томатів:
- форма – округла, злегка плеската від плодоніжки до верхівки, трохи ребриста;
- середня маса – близько 200 г (в теплиці – 115 г);
- колір стиглих плодів – насичений червоний, однорідний, без зелених ділянок;
- шкірка – міцна, не тріскається під час росту плода;
- м’якоть – щільна, соковита, середніх смакових переваг.
Увага! Характеристики допомагають томатам Полбіг зберігати товарний вигляд при транспортуванні. Крім того, плоди лежкие – можуть доспеть в процесі зберігання. Тому ранньостиглий гібрид – відмінний матеріал на продаж.
Гібрид – детермінантний. Плодоношення томату – кистьовий, на одній гілочці виростає по 6-8 плодів. За відгуками, Полбіг F1 майже не дає пустоцвітів. Кущі цього томата мають потужний стебло і корінь. Однак кисті в розпал сезону теж будуть масивними, тому рослина необхідно підв’язувати.
Насіння гібриду Полбіг
Опис кущів:
- висота дорослої рослини – до 80 см, в теплиці – до 1,3 м;
- суцвіття – просте;
- кількість листів – середнє;
- їх розмір – великий;
- колір листя – світло-зелений або зелений.
Помідори Полбіг F1 висаджують в розрахунку 6-7 кущів на 1 кв. м, за схемою приблизно 40х50 см. Рання стиглість плодів дозволяє господареві зібрати урожай до початку періоду фітофторозу. Крім того, гібрид стійкий до фузаріозу, альтернаріозу і вертіціллезу. Урожайність при дотриманні агротехнології становить до 4-5 кг з однієї рослини.
Увага! Томат потребує регулярного пасинкуванні. Максимальна врожайність спостерігається при формуванні куща в 2-3 стебла.
Особливості культивування гібрида Полбіг F1
Ці томати вирощують розсадним методом. Насіння висаджують в кінці березня. Алгоритм схожий на той, який використовується для інших сортів:
- Насіння пророщують в невеликих скриньках, наповнених сумішшю торфу і землі.
- Після появи пари-трійки справжніх листочків проводять пікіровку.
- За 2 тижні до висадки в грунт починають загартовування рослини нетривалим перебуванням на свіжому повітрі.
- Через два місяці після появи сходів висаджують томати в грунт. У випадку з теплицею це можна зробити на тиждень раніше.
Порада. Помідори відмінно почувають себе в грунті, де раніше виростали кабачки, огірки, цвітна капуста, морква, кріп або петрушка.
Виберіть для грядок на ділянці добре освітлене місце, внесіть в кожну ямку комплексну мінеральну підгодівлю. Альтернатива їй – суперфосфат. Для стимуляції росту знадобиться додаткова обробка препаратами Растворин, Зав’язь або Кеміра. Розчин готують, виходячи з інструкцій. Спочатку рослина може розчарувати своїми розмірами, проте дачники стверджують: при правильному догляді кущ набирає бажану міць. Догляд за томатом складається з таких заходів:
Плоди томата Полбіг
- періодичне розпушування грунту;
- помірний, але регулярний полив під корінь теплою водою;
- мульчування.
Увага! Під час поливу не перестарайтеся: надмірне зволоження згубно позначиться на здоров’ї коренів.
Нехай Полбіг F1 – не найвидатніший сорт за смаковими якостями, зате гарний зовні і, головне, зріє одним з перших. Це вагома перевага перед іншими томатами, особливо – в якості товару для продажу. Крім того, голландський гібрид невибагливий в догляді, тому зайнятися його вирощуванням може навіть новачок.
Вирощування гібридів томатів: відео
Томат Полбіг: фото