Розмноження драцени верхівковими і стебловими живцями

драцена розмноження в домашніх умовахДрацена – одне з популярних кімнатних рослин, що полюбилися квітникарям за свою декоративність і красу. Догляд за цією квіткою не викликає практично ніяких складнощів. А зайнятися в домашніх умовах його розмноженням можуть навіть початківці любителі кімнатного квітникарства. Драцена легко розмножується живцями, а всі етапи дій цього процесу можна подивитися на фото.

Способи розмноження драцени

Існує безліч різновидів і сортів драцени. Вони відрізняються зовнішнім виглядом рослини і забарвленням листя, які бувають як звичайними зеленими, так і строкатими. Майже всі з кімнатних драцен досить легко розмножуються в домашніх умовах.

Зробити це можна:

  • насіннєвим способом;
  • повітряними відводами;
  • живцюванням.

драцена розмноження в домашніх умовахДрацена – одне з найпопулярніших кімнатних рослин

Але не всі з цих способів розмноження рослини однаково прості. Наприклад, домогтися цвітіння драцени в умовах квартири досить важко, а насіння, крім цього, повинні ще й визріти. Розмноження ж повітряними відводами – досить трудомісткий процес, що викликає деякі складнощі не тільки у початківців, але навіть і у досвідчених квітникарів. Тому частіше використовується метод живцювання. При цьому способі розмноження драцени нову рослину можна отримати двома шляхами:

  • верхівковим живцюванням;
  • стебловими живцями.

Увага! Стеблове живцювання застосовується здебільшого в разі, коли верхівка рослини з якоїсь причини знищено і не може бути використана в розмноженні.

Розмноження верхівковими живцями

Даний метод розмноження цієї кімнатної квітки досить простий, але його результативність залежить від правильної підготовки посадкового матеріалу. Верхівку зрізають тільки чистим і досить гострим інструментом так, щоб держак вийшов розміром в 10-15 см. Зріз може бути проведений як рівно, так і навскоси. Але важливо, щоб він був гладким, тоді можна уникнути його загнивання. Нижні листя держака обривають і злегка його підсушують. Місце зрізу на стеблі обробляють стимулятором коренеутворення, а потім висаджують в живильний субстрат. Через кілька тижнів, якщо рослині створені сприятливі для нього умови, драцена вкорениться.

Порада. Для розмноження драцени живцями найбільш підходить період з початку весни до серпня – час найбільшої активності в зростанні цієї кімнатної квітки.

Укоренити рослину можна не тільки в підготовленому грунті, а й у воді. Для цього верхівковий держак після зрізання поміщають в ємність з водою. Десь через 3 місяці у драцени почнуть з’являтися коріння, після чого її можна буде посадити в квітковий горщик з грунтом.

драцена розмноження в домашніх умовахРозмноження верхівковими живцями

До появи коренів у рослини важливо частіше міняти воду, щоб вона завжди була чистою і свіжою. Якщо ж можливість в частій зміні рідини відсутній, в ємність можна додати активоване вугілля (пару таблеток), тоді вода буде менше загнивати.

Стеблове живцювання

Якщо верхівка рослини з якоїсь причини зів’яла, для розмноження драцени можна використовувати стебло. Він повинен бути здорового вигляду і мати розмір по товщині принаймні 2 см в діаметрі. Гострим і чистим ножем стебло розділяють на декілька частин, розмір яких по довжині може становити від 5 до 20 см. На них повинно бути по 2-3 вузла на кожному. Зріз виконується по ділянках листових рубців.

Живцювання стебла може здійснюватися одним з двох методів:

  • горизонтальним способом;
  • в вертикальному положенні.

При укоріненні держака вертикально місце нижнього зрізу обробляють стимулятором і заглиблюють в живильний грунт на 2-3 см, обов’язково присипаючи зверху піском на 5-6 см. А рану верхнього зрізу на стебловими живцями бажано присипати товченим вугіллям. Висаджений держак пустить коріння спочатку в пісок, а потім вже в грунт. При цьому способі вкорінення подальша пересадка рослини в нову ємність вже не потрібно. Тому висаджувати держак краще відразу на постійне місце в підходить за розміром квітковий горщик.

драцена розмноження в домашніх умовахстеблове живцювання

При горизонтальному способі живці обробляють стимулятором і розміщують на поверхні підготовленого субстрату, злегка вдавлюючи їх в землю. Саджанці при цьому способі вкорінюються краще. Процес укорінення займає близько півтора місяців, а сам стебловий живець при цьому руйнується.

Після появи молодих пагонів рослина готове до посадки на постійне місце. Пересадку потрібно проводити дуже акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему, яка тільки що сформувалася і поки ще дуже ніжна.

Оптимальні умови для вкорінення живця

Щоб спроби розмноження квітки увінчалися успіхом, важливо правильно підготувати грунт для посадки живців. Ґрунтова суміш повинна бути легкою і пухкої. Субстрат для посадки готують з рівних частин торфу і піску. Можна використовувати і покупної грунт, призначений для вирощування пальм. Попередня обробка зрізу живця стимулятором сприяє прискоренню коренеутворення.

Крім підготовки ґрунтової суміші, важливо забезпечити сприятливі умови для вкорінення рослин. Щоб висаджені живці драцени пустили коріння, потрібна вища температура, яка підтримується на постійному рівні. Оптимальною для початку коренеутворення є температура близько 25 градусів.

драцена розмноження в домашніх умовахмолода драцена

Після приміщення живців в зволожений грунт посадкову ємність необхідно накрити склом або поліетиленом і помістити в тепле місце. Зручно використовувати для вкорінення живців спеціальну тепличку з прозорим верхом, який при необхідності легко знімається. Висаджених черешкам потрібне щоденне провітрювання. Робити це краще не менше двох разів на день – вранці і ввечері. Після появи пагонів укриття забирається.

Драцена – дуже красива рослина, яке мальовничо виглядає в інтер’єрі квартири і офісу. Цей невибагливий в догляді квітка легко розмножується за допомогою живцювання як верхівкової частини, так і стебла. Навіть не володіє ще більшим досвідом квітникар може отримати без особливих зусиль нову рослину або омолодити старе материнське.

Розмноження драцени: відео