Тетрамізол: інструкція із застосування для птахів і тварин

Гельмінтоз у ветеринарній практиці є одним з найбільш частих захворювань. У тваринництві ця проблема позначається особливо гостро: кури, гуси, кролики починають гірше додавати вагу при нормальному харчуванні, у них погіршується імунітет і знижується приплід. Простий вихід із ситуації – це лікарський препарат тетрамізолу. Його застосування можливе без звернення до ветеринарію, досить лише ознайомитися з інструкцією. Якщо дотримуватися всіх норм і дозування, до одужання тварин буде швидким і з мінімальними побічними ефектами.

Склад, дія і показання до застосування тетрамізолу

Препарат тетрамізолу – це глистогінний засіб, розчинна у воді. По виду – це порошок або білі гранули неоднорідні за розміром від 0,2 мм до 3 мм. Фасовка представлена ​​фольговані пакети і пластиковими банками вагою від 50 г до 1 кг.

У складі препарату – діюча речовина глорід тетрамізолу. Залежно від його концентрації випускається тетрамізолу 10% і 20%, в тому яку дозування вибрати, допоможе розібратися додається інструкція із застосування.

Потрапляючи всередину паразита, лікарський препарат припиняє дію фумарат і сукцинат редуктази в організмі, що провокує ряд складних біохімічних процесів, які тягнуть за собою загибель хробака.

Спектр дії тетрамізолу досить широкий і ветеринари радять застосовувати його не тільки для птахів і кроликів, а й для голубів, свиней, великої худоби. Даний лікарський засіб активно в кишечнику, шлунково-кишкового тракту і навіть в легких. До його активної речовини чутливий цілий ряд нематодозов:

ветеринарне засіб від глистів

  • Oesophagostomum;
  • Nematodirus;
  • Haemonchus;
  • Dictyocaulus;
  • Capillaria;
  • Trichostrongylus;
  • Strongyloides ransomi;
  • Ascaridia;
  • Ascaris suum;
  • Cooperia;
  • Bunostomum.

Тетрамізол дуже швидко досягає своєї максимальної концентрації протягом години і залишається в тканинах і крові до доби. Виводяться залишки ліки разом з сечею і фекаліями. Препарат відноситься до помірно небезпечних, тому для теплокровних тварин при дотриманні інструкції по застосуванню не чинить місцевої подразнювальної дії і не викликає оніміння тканин і загальної інтоксикації.

Спосіб застосування та дозування

Перед використанням тетрамізолу немає необхідності проводити будь-яку підготовку, до якої зазвичай відносять дієту і очищення кишечника. Терапія призначається одноразово, ліки дається тваринам разом з ранковим прийомом їжі. При лікуванні окремих особин використовують введення розчину тетрамізолу за допомогою шприца без голки безпосередньо в дзьоб птаха або пащу тварини.

Допустима доза для пернатих розраховується самостійно виходячи з того, що на кожен кг ваги тварини або птиці необхідно 20 мг тетрамізолу. Для масової дегельмінтизації необхідна доза ліків змішується з кормом – по 100 гр суміші на одну особину. Бажано попередньо протестувати ліки на окремих птахів, якщо протягом 3 днів негативних наслідків не спостерігається, можна вводити тетрамізолу масово.

Важливо! При проведенні лікування потрібно обов’язково провести дезінфекцію курників, щоб уникнути повторного зараження.

Велику і дрібну рогату худобу випаюється лікарським препаратом за допомогою зонда або простий пляшки. Буде потрібно 1,5 гр тетрамізолу на кожні 10 кг ваги. Для групового використання препарату береться необхідна кількість гранул, змішаних з кормом і водою які повинні бути з’їдені протягом години. Такий метод допустимо для тварин, приблизно однакових за вагою.

домашні тварини

Протипоказання і можливі побічні дії

Чітке дотримання інструкції по застосуванню не веде до передозування і появі будь-яких побічних дій. Навіть десятикратне перевищення дози тетрамізолу не виявило ніяких негативних наслідків. У дуже рідкісних випадках можливі алергічні реакції. Однак існують застереження до використання тетрамізолу в зв’язку з наступними факторами:

  1. Інфекційні захворювання будь-якої етіології.
  2. Ураження печінки і нирок.
  3. Виснаження і гіпотрофія організму.
  4. Паралельне застосування тетрамізолу з іншими глистогінним засобами, що містять фосфор і органічні речовини.
  5. Індивідуальна непереносимість.

Увага! Забій птахів і тварин після використання лікарського засобу рекомендований лише на третю добу, молоко дійних корів і овець дозволено до вживання через 24 години після введення тетрамізолу. М’ясо і молоко, що використовується раніше покладеного терміну, підходять тільки для корму хутрових звірів і переробки.

У лікуванні від паразитів також важлива профілактика! Тетрамізол прекрасно підходить для цієї мети, він дозволений з 4-х тижневого віку для ягнят і поросят. В інструкції із застосування чітко прописані терміни введення препарату для вагітних самок, маток і дитинчат. Робиться це одноразово, при виявленні захворювання – повторно. Однак до найважливіших заходів обережності також відноситься і санітарна обробка приміщень і гігієна самих тварин. Ставтеся уважно до них, і таких неприємностей, як гельмінтоз та нематодоз, легко можна буде уникнути.